شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش کمتر از یک واحدی عدد ۱۷ هزار و ۶۲۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۴۸ واحدی به رقم  ۹۸ هزار و ۶۳۶ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۹۸ واحدی به رقم ۶۴ هزار و ۷۴۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۰۱ واحدی عدد  ۱۹۳ هزار و ۷۸۲ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۷ واحدی روی رقم یک هزار  و ۱۳ واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های گروه مپنا با ۷۳ واحد، معدنی و صنعتی با ۳۷ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر ۳۴ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت بندرعباس با ۲۸ واحد، پالایش نفت تهران با ۲۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان و ملی صنایع مس ایران هر یک تا ۱۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : «به‌سازی» آسنشانهت چین خورده ایستگاه‌های «BRT»

به گزارش پارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۱۱ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۹۰۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۹ هزار و ۷۷۸ نوبت داد و ستد بود.

در بازار نقدی بورس اما ارزش معاملات از ۱۹۶ میلیارد تومان اندکی فراتر رفت.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شیشه و گاز، سرمایه‌گذاری شاهد، داده‌گستر عصر نوین، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان کردستان، نئوپان ۲۲ بهمن، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، سیمان سپاهان و حق‌تقدم خرید سهام آن، متوقف شدند.

امروز همچنین دوره معاملاتی اوراق فروش تبعی شرکت ایران ترانسفو با سررسید منتهی به خردادماه ۱۳۹۷ و قیمت اعمال ۶۰۸ تومان برای هر ورقه آغاز شد.

به گزارش پارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که با معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۴۰ میلیون سهم بیمه میهن به ارزش کمتر از ۳٫۵ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده همراه شد.

در کارخانجات تولیدی شیشه رازی نیز ۲۴ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبرو شد. هم‌زمان ۲۴ میلیون حق‌تقدم خرید سهام تولیدی شیشه رازی به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کدبه‌کد شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : درآمد نفتی ایران امسال به ۴۱ میلیارد دلار می‌رسد/ قیمت نفت بالا می‌رود

اندکی بیش از ۲۱ میلیون سهم گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده همراه شد.

درعین‌حال ۱۸ میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان کدبه‌کد شد.

بیش از ۱۰ میلیون سهم گروه دارویی سبحان به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و در داروسازی تولیددارو نیز اندکی به ارزش بیش از ۸ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان کدبه‌کد شد.

امروز همچنین کمتر از ۷ میلیون از واحدهای صندوق قابل معامله آرمان آتی کوثر به ارزش کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان از سوی مدیر صندوق کدبه‌کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی نظاره‌گر معاملاتی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بود که تحرک بازارگردان‌های حقوقی در گروه معدنی‌ها و درعین‌حال به پشتوانه مپنا شاهد سبزپوش شدن شاخص کل بورس بودند.

هم‌زمان بازگشایی نماد معاملاتی های وب در فضای پرابهام علی‌رغم انتشار گزارش‌ شفاف‌سازی این ناشر در کدال باعث شد تا ارزش کل بازار سهام این شرکت برخوردار از سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی به ۲ هزار و ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ورقه بیمه کلّی حالت تدبیر و امید، جلوگیری از خام فروشی است

در این نماد معاملاتی عدم انتشار گزارش کارشناس رسمی در مورد ارزیابی‌ دارایی‌ها و در عین‌حال سناریوی سهامدار عمده در نحوه مدیریت سهام و همچنین ثبت حسابداری نشان از خرید سهام میان های وب و پارس آنلاین از جمله سوالاتی که نهاد ناظر بازار سهام باید برای آنها به دنبال پاسخ مناسب بگردد.

به گزارش پارس، تداوم رکود در فضای کسب‌وکار و بحران بانک‌ها در کنار نیاز صنایع مختلف به نقدینگی باعث شده تا پدیده‌های مختلفی در بازار سرمایه ایران به وقوع بپیوندند که حاصل آن چیزی نیست جز تارهای به هم تنیده‌ای که به دنبال به دام انداختن سهامدار و پول بی‌زبان آن است.

این روزها اگر گذر سهامداری به بازار بیفتد، مصداق این کنایه است که باید باصطلاح دو دستی کلاه خود را نگه دارد تا باد غفلت آن را نبرد. بازاری که در رکود بزرگ مالی شاهد عنکبوت‌های درشت برای به دام انداختن سهامداران است.

منبع:پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :