به گزارش شمس آباد، محمد راستاد امروز در نشست خبری سیاست‌های جدید تعرفه‌گذاری خدمات دریایی و بندری و اعمال تخفیفات اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی با نگاه ویژه راهبردی و برنامه‌ریزی کوتاه و میان‌مدت، موضوع تعرفه‌ها را در دستورکار خود قرار داده است. 

وی ادامه داد: تدوین تعرفه خاص بنادر با ماهیت متفاوت سه ساله طراحی شده است؛ بنادری که مشابه هستند، با کتابچه‌های خاص تعرفه دسته‌بندی می‌شوند. 

راستاد افزود: تعرفه‌های متناسب با فعالیت و مقیاس هر بندر را در دستورکار قرار می‌دهیم؛ مکانیزم تعرفه در هر گروه بندری متفاوت است. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:‌برای خطوط کشتیرانی و اپراتورها اعمال تخفیفات ویژه در جذب سهم کانتینر و کالا در دستورکار سازمان بنادر و دریانوردی است. 

وی افزود:‌در سال ۹۷ سازمان بنادر طبق وظایف حاکمیتی و ذاتی خود و با استناد به قانون تسریع در تخلیه و بارگیری کشتی‌ها که اصلاحیه آن ۲۸ بهمن ۹۶ پیشنهاد و در مجلس تصویب شد و همچنین در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از کالای ایرانی، به ارتقاء سطح تعرفه‌های دریایی و بندری مصمم شده است و سعی شد هزینه‌های بندری برای بهرهبرداران و مشتریان خدمات بنادر کاهش یابد. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: سعی کردیم تعرفه ها شفاف شده و پیچیدگی آنها رفع شود، این ابهام تعرفه‌ای قبلاً مورد گلایه مشتریان خدمات بندری بود. 

وی ادامه داد: ارتقاء سطح عملکرد بنادر در تنظیم بنادر جدید مورد نظر قرار گرفته است که هدف آن جذب خطوط بزرگ کشتیرانی است. 

*جزئیات تغییرات تعرفه‌ای بندری و دریایی در سال ۹۷ 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در بخش کشتی تغییرات برای کاهش هزینه‌ها و جذب خطوط بزرگ اعمال شده است؛ هزینه توقف کشتی‌ها کنار اسکله در بنادر جنوبی ۱۰.۵ درصد کاهش می‌یابد، همچنین در عملیات تخلیه و بارگیری، ارائه کاهش ۳۰ درصدی برای کشتی‌هایی که پس از تخلیه کالا، کالای صادراتی یا ترانزیتی در بنادر ما بارگیری کنند، اعمال می‌شود. 

وی افزود: پیش از این هزینه تأمین آب برای شناورهای خارجی بیشتر از شناورهای ایرانی بود که در تعرفه‌های جدید آن را یکسان‌سازی کردیم. 

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : تاکید مدیرعامل بازنشستگی کشوری برافزایش سهم محصولات غذایی ایران در بازارهای جهانی

وی افزود: هزینه ارائه خدمات بندری در ساعات غیراداری و شب‌ها ۱۰ تا ۲۴ درصد کاهش یافت، در واقع خدمات بندری بین ساعات ۱۵ تا ۱۹، ۶.۵ دلار برای هر انبار هزینه اخذ می‌شد که به ۵ دلار کاهش می‌یابد، همچنین هزینه ماندگاری کالا در انبار از ساعت ۱۹ تا ۷ روز بعد از ۱۱ دلار به ۱۰ دلار کاهش می‌یابد. 

وی افزود: کاهش ۷۰ درصدی به کشتی‌های روروی صادراتی، ترانزیتی و یا مسافرتی را مشروط به تفاهم‌نامه برای بندر نوشهر اعمال می‌کنیم. 

راستاد افزود: حذف هزینه لایروبی از مجموع هزینه‌های مترتب به سوخت شناورها، در راستای پشتیبانی از بانکرینگ انجام می‌شود که این، هزینه‌های شناور سوخت‌رسان ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:‌ تا سقف ۸۰ درصد کاهش در حقوق و عوارض مترتب به شناورهای لاینر در بندر چابهار خواهیم داشت مشروط بر آنکه تفاهم‌نامه‌ای برای حمل کالا با بندر داشته باشند. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در کالای غیرکانتینری عمده تغییرات تعرفه برای کاهش رسوب کالا در بنادر و افزایش بهره‌وری بنادر مدنظر قرار گرفت به گونه‌ای که تعرفه‌ها را تغییر دادیم تا شاهد کاهش رسوب کالا در بنادر باشیم. 

وی افزود: کاهش ۱۰ درصدی در هزینه بندری شامل خم‌کاری و باربری با هدف تقویت صادرکنندگان کالای خشک معدنی اعمال می‌شود که شامل موادی نظیر سنگ‌آهن، سنگ گچ و… است. 

وی گفت: تعرفه انبارداری مواد معدنی اعم از فله یا غیرفله با هدف کاهش هزینه انبارداری و رسوب کالا و افزایش بهره‌وری بنادر با ایجاد تعرفه تصاعدی و وحدت رویه در اخذ تعرفه در بنادر کشور در دستورکار قرار گرفت،‌ بدین ترتیب که تعرفه انبارداری بابت ماندگاری منطقی کالا در انبار افزایش نداشته باشد و در صورت رسوب بیش از اندازه کالا، تعرفه تصاعدی افزایش یابد. 

وی گفت: تعرفه انبارداری برای کالای فله خشک پیش از این طراحی نشده بود، در این راستا از اردیبهشت ماه امسال این تعرفه نیز اعمال می‌شود. 

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - بهترین روش سرمایه‌گذاری در سال ۹۷

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: با هدف افزایش ترانزیت کالای غیرکانتینری از بنادر کشور، فورواردرهایی که بیش از ۷۵ هزار تن تخلیه و بارگیری در سال داشته باشند، تعرفه همکاری و انبارداری آنها تا ۷۰ درصد شامل کاهش می‌شود. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در بخش کانتینری به منظور افزایش عملکرد برای صادرات،  ترانزیت و ترانشیپ برخی تعرفه‌ها نظیر استافنیگ طراحی شد و  میزان عملکرد کانتینرها برای ترانشیپ داخلی از ۵ هزار مُو به ۴ هزار مُو کاهش یافت. 

وی افزود:‌در راستای پشتیبانی از ترانزیت کالای کانتینری از بنادر برای فورواردرهایی که بیش از ۲۰ هزار TEU تخلیه و بارگیری داشته باشند، هزینه انبارداری کانتینر ۱۰۵ درصد کاهش و در زیربنایی ۱۰۰ درصد کاهش اعمال می‌شود. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: برای افزایش حمل کالای فله خشک با استفاده از کانتینر روباز برای صادرات فله معدنی ۴۸ درصد کاهش در THD، رقم ۶۲ درصد کاهش در انبارداری و ۳۰ درصد کاهش در هزینه عملیات محوطه‌های اختصاصی اعمال می‌کنیم. 

وی گفت: در راستای افزایش حمل کانتینر با استفاده از ریل، ارتقای سهم ریل در انتقال کالا و توسعه حمل بار با راه‌آهن هزینه خدمات عمومی و زیربنایی منطقه ویژه به کالاهایی که با ریل از بندر خارج شود با ۵۰ درصد کاهش اعمال می‌شود، همچنین معافیت انبارداری این کالاها از ۵ روز به ۱۰ روز افزایش می‌یابد. 

* کاهش تعرفه‌های بندری و دریایی در چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: اگر خطوط کشتیرانی در بندر چابهار تعهد حمل بار بدهند، در حقوق و عوارض توقف کنار اسکله ۸۰ درصد کاهش، در یدک‌کشی و لایروبی ۶۰ درصد کاهش، در THD کانتینری ۹۰ درصد کاهش و در انبارداری کانتینر خالی ۷۵ درصد کاهش اعمال می‌شود. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:‌ اجاره‌بهای اراضی در بندر چابهار پنج سال در مدل‌های مالی برای سرمایه گذاران خصوصی در چابهار اعمال نمی‌شود. 

راستاد اظهار داشت: نرخ بازگشت داخلی ۳۰ درصد برای قراردادهای سرمایه‌گذاری چابهار در مدل‌های مالی مدنظر قرار گرفته است. 

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - هویج امریکایی پس از چماق برجام در شهروند!

* پیش‌بینی درآمد ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومانی سازمان بنادر از محل خدمات دریایی و بندری در سال ۹۷

وی در پاسخ به سؤال پارس مبنی بر پیش‌بینی میزان افزایش درآمد ریالی سازمان بنادر و دریانوردی از محل اختلاف قیمت دلار رسمی از ۳ هزار و ۷۰۰ تومان به ۴ هزار و ۲۰۰ تومان گفت: درآمد سال گذشته ما از این محل ۲ هزار و ۵۳۶ میلیارد تومان بود که پیش‌بینی می‌شود امسال به ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان برسد. 

وی گفت:‌ سال گذشته ۳.۱ میلیون TEU عملکرد کانتینری در بنادر داشتیم که ۱۵ درصد رشد داشت و دومین بندر در دنیا هستیم که این میزان رشد را در یک سال محقق کرده است. 

* پیش‌بینی مشخص شدن علت وقوع سانحه سانچی تا پایان اردیبهشت 

وی درباره آخرین جزئیات بررسی دلایل وقوع سانحه سانچی گفت: سومین کمیته کشورهای ذینفع کشتی سانچی ابتدای اردیبهشت ماه در شانگهای چین برگزار می‌شود. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: انتظار داریم جلسه پایانی همین جلسه باشد و اواخر اردیبهشت ماه نتیجه نهایی علل وقوع سانحه سانچی در قالب توافق کشورهای ذینفع اعلام شود. 

* پیش‌بینی ورود اپراتور هندی به بندر چابهار تا دو ماه آینده

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال ۹۶ میزان کل کالای غیرنفتی که در بنادر ما تخلیه شد، ۴۴.۱ میلیون تن بود که ۴ درصد رشد داشت، اما بارگیری ۱۲ درصد رشد داشت. 

وی افزود: در بندر شهید رجایی در شش ماه اول امسال تجهیز پایانه شماره ۲ کانتینری به ۱۲ دستگاه گنتریکرین و ۱۵ دستگاه RTG انجام می‌شود.

وی افزود: هدفگذاری کردیم در سال ۹۷ فاز ۳ بندر شهید رجایی نیز ۳۰ درصد رشد داشته باشد. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد:‌ تا دو ماه آینده اپراتوری موقت شرکت هندی در بندر چابهار آغاز خواهد شد و تجهیزات به مرور بواسطه سرمایه‌گذار هندی وارد بندر چابهار می‌شود. 

منبع:پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :