به گزارش شمس آباد،  اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در نخستین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:امسال تمامی فرمانداران و مدیران کل دستگاه های چهارمحال و بختیاری موظفند ۴ موضوع مرتبط با تعداد طرح های اقتصاد مقاومتی ، اشتغالزایی، تسهیلات مورد نیاز و میزان مشارکت را با محوریت پشتیبانی از کالای ایرانی اجرایی کنند.

وی تصریح کرد: برنامه سه ساله دولت برای نوسازی ۱۴۰ هزار دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین با عمر بالای ۲۰ سال ناوگان حمل و نقل عمومی کشور اقدام مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی یادآور شد: در این طرح ۵۰ درصد هزینه خودروهای جدید را دولت می پردازد و تامین بقیه آن از طریق ۲۰ درصد آورده متقاضی و پرداخت تسهیلات بانکی محقق می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: پشتیبانی از کالای ایرانی در مراحل مختلف تولید تا فروش باید مورد توجه جدی مسئولان دستگاه های اجرایی در سطح باشد.

وی گفت: پشتیبانی از مراحل مختلف سرمایه گذاری در بخش های مختلف نقش مهمی در ‘پشتیبانی از کالای ایرانی’ دارد.
عباسی تاکید کرد: تمامی دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری موظفند علاوه بر ‘پشتیبانی از کالای ایرانی’ نسبت به تهیه نیازهای خود از محصولات تولید درون استان اقدام کنند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شرکت بانک صادرات ایران در امهال وصول مطالبات آسیب دیدگان زلزله

وی افزود: نباید به هیچ بهانه ای از خرید محصولات تولید درون استان گذر کرد و در صورت مشاهده کوتاهی های احتمالی در این خصوص با مدیر مربوطه به شدت برخورد می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد:پشتیبانی از بخش خصوصی، احیای واحدهای تولیدی تعطیل، به ظرفیت کامل رساندن کارخنجات نیمه فعال ایجاد رونق اقتصادی، اسان و رفع موانع تولید مورد توجه مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در استان باشد.

وی یادآور شد: ‘پشتیبانی از کالای ایرانی’، خرید محصولات تولید درون استان، جذب به موقع اعتبارت و تسریع در روند واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی در ارزیابی عملکرد امسال مدیران کل دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری لحاظ می شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در سال ‘پشتیبانی از کالای ایرانی’ مورد توجه باشد.
وی افزود: تجاری سازی محصول تولیدی شرکت های دانش بنیان و بازاریابی برای این تولیدات در دستورکار مسئولان مرتبط قرار گیرد.

عباسی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش ۲۰۶ درصدی ضریب اسکان مسافران ورودی به چهارمحال و بختیاری در نوروز امسال اشاره و اظهار کرد: باید مکان های دولتی بدون استفاده در مناطق روستایی استان شناسایی و نسبت به طراحی اقامتگاه های گردشگری در آنان با همکاری بخش خصوصی اقدام شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - وزیر ارشاد: تدبیر دولت و توان سیاستمداری سبب فاصله بردن کشور از جنگ شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: توسعه باغات دیم، تصویب طرح جامع گردشگری استان، اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری، آبزی پروری و پرورش ماهی در قفس، تکمیل طرح های نیمه تمام دارای افزون بر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی راکد، به ظرفیت کامل رساندن کارخانجات نیمه فعال و گسترش بنگاه های اقتصادی زودبازده از مهمترین برنامه های اقتصاد مقاومتی استان در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ است.

حبیب الله وفایی تصریح کرد: توسعه معادن، دستیابی به فروش بازارهای داخلی و خارجی، ایجاد ظرفیت هتلینگ، طراحی الگوی رسانه ای، طرح مشترک گفتمان رسانه ای، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، اجرای طرح تولید پوشاک، ایجاد بنامه های اشتغال فراگیر، روستائیان و مشاغل خانگی از دیگ برنامه های امسال و سال گذشته اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری است.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ‘پشتیبانی از کالای ایرانی’ با تاکید بر خرید تولیدات درون استان جزو برنامه های اولویت دار مسئولان در سال جاری است.
علیرضا شجاعی اظهار کرد: تثبیت اشتغال موجود، ایجاد اشتغال جدید و افزایش درآمد سرانه خانوارها در دستورکار مسئولان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : شمس آباد - علوم انسانی به کالای تشریفاتی تبدیل شده است

وی یادآور شد:برنامه دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری در راستای ‘پشتیبانی از کالای ایرانی’ با تاکید بر محصولات تولید درون استان تهیه، اجتماع بندی و از سوی استاندار ابلاغ می شود.

شجاعی تاکید کرد: جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری در بخش های مختلف چهارمحال و بختیاری و ورود به بازارهای خارج از کشور جزو برنامه های اولویت دار این استان در سال جاری است.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سال گذشته ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های زودبازده استان پرداخت شد.

شجاعی اظهار کرد: سال گذشته نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری از ۲۲ به ۱۸ درصد کاهش یافت اما همچنان سهم استان از بیکاری کشور بسیار بالاست.

وی گفت: امسال براساس پیش بینی های شده به منظور اجرای برنامه های اقتصادی و اشتغالزایی حداقل ۳درصد دیگر از سهم بیکاری چهارمحال و بختیاری کم می شود.

به گزارش شمس آباد،آمار نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری نشان داد که سال گذشته این استان در رتبه های بالا استانهای بیکار قرار داشت.

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :