به گزارش شمس آباد، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای قرارداد مشارکت در ساخت ۴۳۹ کیلومتر آزادراه در کشور با بیان اینکه هم اکنون عملیات اجرایی علی‌رغم تمامی تنگناهای مالی به خوبی در حال توسعه و پیشرفت است، اظهار کرد: در حال حاضرعملیات‌ اجرایی ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومتر آزادراه  کلید خورده و قراردادهای آ‌نها منعقد شده است.
 

وی در ادامه افزود: مطالعات ۵ هزار کیلومتر ریل گذاری در سال جدید انجام شده و با تأمین اعتبار مالی، ساخت این پروژه‌ها آغاز می‌شود.
خادمی با بیان اینکه امسال در بخش ریلی اقدامات بسیار خوبی انجام شده است، گفت: تا پایان سال جاری، ۵۱۶ کیلومتر ریل گذاری را تحویل مردم می‌دهیم ولی بهره برداری از آنها در سال آینده اتفاق خواهد افتاد که با ساخت این ۵۱۶ کیلومتر در یک سال به ۹۱۹ کیلومتر ریل گذاری در دولت دست خواهیم یافت.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با تأکید بر اینکه متوسط ریل گذاری در کشور ۱۷۰ کیلومتر در سال بوده، تصریح کرد: ساخت ۵۱۶ کیلومتر ریل در طول یک سال بوسیله متخصصان داخلی و با توجه به کمبود امکانات یک گام فوق‌العاده و منحصر به فرد در توسعه ریلی به شمار می‌رود.

خادمی با تأکید بر اینکه هم اکنون با توسعه ریلی ۵ مرکز استان به شبکه ریلی تا پایان سال وصلت می‌شوند، گفت: ریل گذاری این ۵ مرکز استان به اتمام رسیده و بخش جزئی آن نیز در اوایل سال ۹۷ به اتمام می‌رسد.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - ۲۵ میلیارد دلار ارز در خانه‌ها خاک می‌خورد

وی تأکید کرد: تمامی مسیرهای ریل گذاری با ایمنی بالا انجام شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه به بخش آزادراهی اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۱۷۰ کیلومتر آزادراه در ۱۰ محور ساخته شده است.

خادمی تأکید کرد: در سال گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر آزادراه ساخته شده و تمامی این آزاد راه‌ها بزرگ مقیاس و به صورت همزمان در حال ساخت هستند.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷ و ۹۸ بخش عمده‌ای از آزادراه‌های کشور در صورت تأمین مالی دولت و بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: هزار و ۱۷۰ کیلومتر آزاد راه طی چهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که این میزان آزاد راه ۵۰ درصد از آزادراه‌هایکشور را تشکیل می‌دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: طی فعالیت‌های دولت یازدهم و دوازدهم علی رغم آ‌ن که اقتصاد کشور دچار رکود شده بود اما بخش آزاد راهی به ویژه آزاد راه تهران- شمال عملکرد بسیار قابل قبولی داشته و پیشرفت بسیاری کرده است.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : انزوای اجتماعی اپیدمی رو به رشد جامعه انگلیس/ ۲۰۰ هزار سالمند حتی با یک نفر هم مکالمه نمی‌کنند

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به بخش بزرگراهی کشور اشاره کرد و گفت:‌۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در حال انجام است که ۳ هزار کیلومتر از آنها در قالب کنار گذر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی یادآور شد: یک هزار کیلومتر بزرگراه امسال به مردم تحویل می‌دهیم و در بخش راه روستایی نیز ۱۲ هزار کیلومتر محور جدید در حال ساخت است.

خادمی با بیان اینکه ۵ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه جدید روکش و تعمیر شده است، گفت: یک سوم از راه‌های جدید روستایی احداث شده که این خود نشانگر عملکرد بسیار مطلوب شرکت است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به مشکلات تأمین مالی در این حوزه گفت: طی تأکیدات وزیر راه و شهرسازی سعی کرده‌ایم برای تأمین مالی در این حوزه از بخش خصوصی استفاده کنیم که طی یک سال گذشته فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای در این حوزه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش ریلی ۷ پروژه در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم، گفت: قرارداد مشارکت ساخت راه آ‌هن کرمانشاه به خسروی با همکاری یک شرکت چینی به امضا رسید و تأمین مالی این پروژه نیز در حال انجام است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : وقتی یک خودرو لوکس جان آدمی را ارزان می‌کند

خادمی تأکید کرد: محور ریلی شیراز به بوشهر که یکی از مهمترین محورهای مهمی ریلی کشور به شمار می‌رود که شمال به جنوب کشور را به یکدیگر وصلت می‌کند چند روز پیش قرارداد مشارکت آن نیز با یک شرکت خصوصی منعقد شد.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه به راه آ‌هن همدان- سنندج اشاره کرد و گفت: قرارداد این راه آهن نیز با بخش خصوصی منعقد شده و تفاهم نامه نهایی راه آهن گرگان به مشهد نیز یک فاینانس چینی و بخش خصوصی منعقد شده است.

وی اظهار کرد:‌ پروژه راه آهن میانه- اردبیل در حال مذاکره است و تا چند روز آینده نیز نتیجه این پروژه مشخص می‌شود.
خادمی درباره اعتبارات این ۷ پروژه ریلی گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی هزینه مالی این ۷ پروژه ۱۳ میلیارد تومان ارزیابی شده است و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته سرعت عملیات اجرایی این پروژه‌ها افزایش می‌یابد.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در پایان گفت: قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان نیز در دولت یازدهم تأمین اعتبار آن انجام شد و با بازگشایی ال سی این پروژه عملیات اجرایی آن آغاز شد.

منبع:شمس آباد

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :