به گزارش شمس آباد، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فضای روانی و تبلیغاتی استکبار و غرب به‌نوعی است که نظام اسلامی را ناکارآمد نشان دهند.

محمدجواد آذری جهرمی ظهر امروز در شورای اداری خراسان‌جنوبی اظهار داشت: امروز استکبار از اقدامات ایران اسلامی نگران است که این نگرانی جای خوشحالی دارد، زیرا نشان می‌دهد ایران نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده است.

استکبار به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی است
وی گفت: فضای روانی و تبلیغاتی استکبار و غرب به‌نوعی است که نظام اسلامی را ناکارآمد نشان دهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه عده‌ای در کشور مجاهدت می‌کنند بدنه اجرایی دولت را ناکارآمد نشان دهند که این کار آن‌ها اشتباه است، افزود: ایران اسلامی در منطقه دارای اقتدار است و امروز ایران در منطقه نقش خوبی ایفا می‌کند.

قدرت‌های جهانی ناچار به مذاکره با ایران هستند
آذری‌جهرمی تصریح کرد: قدرت‌های جهانی چاره‌ای ندارند که با جمهوری اسلامی مذاکره کنند، آن‌ها در مجاهدت هستند تا با حذف ایران یک سری روند‌ها در منطقه را تغییر دهند.
وی با بیان اینکه جوانان کشور به حرکت امام راحل لبیک گفتند و انقلاب را آغاز کردند، ادامه داد: خراسان‌جنوبی بیش از ۲ هزار شهید را برای باقی انقلاب تقدیم نظام اسلامی کرده است.

دشمنان تهاجم‌ها و ائتلاف‌های مختلفی را علیه ایران ایجاد کردند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: دشمنان تهاجم‌ها و ائتلاف‌های مختلفی را علیه ایران ایجاد کردند و همه آن‌ها برای براندازی نظام اسلامی اتحاد دارند.

آذر‌ی‌جهرمی با بیان اینکه دشمنان از کشور ایران عصبانی هستند و می‌خواهند مسیر ایران را متوقف کنند، اظهار کرد: در حوزه صنایع خودرو، هسته‌ای، فضایی و نانو تکنولوژی پیشرفت روبه رشدی داشتیم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌ها حرف برای گفتن دارد، افزود: اشکالات بسیاری در کشور وجود دارد و کسی منکر این اشکالات نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: چالش‌هایی در جامعه وجود دارد که این چالش‌ها مقدمه رشد است، قطار انقلاب اسلامی همواره رو به رشد بوده است و دشمن نیز در مجاهدت است تا این قطار را متوقف کند.

همه مرهون حرکت هوشمندانه امام راحل و شهدا هستیم

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - با ایجاد فضای‌مجازی‌امن به‌مردم حق‌انتخاب بدهیم

آذری‌جهرمی با بیان اینکه مردم پشتیبان این انقلاب اسلامی هستند، عنوان کرد: همه افراد امروز مرهون حرکت هوشمندانه و قدرتمندانه امام راحل و مدیون جان‌فشانی شهدا هستیم.
وی بیان کرد: مردم خراسان‌جنوبی با مشکلات زیادی از جمله خشکسالی رست و پنجه نرم می‌کنند و حق این مردم است که از رفاه خوبی برخوردار باشند.

 

دولت نمی‌تواند برای بارندگی این منطقه کاری انجام دهد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برخی از محصولات خراسان‌جنوبی زبانزد عام و خاص است، گفت: استان دارای کم‌آبی و عدم بارندگی است و دولت نمی‌تواند برای بارندگی این منطقه کاری انجام دهد.

 

با بحران بی‌آبی مواجه هستیم
آذری‌جهرمی با بیان اینکه در تمام کشور با بحران بی‌آبی مواجه هستیم، افزود: شاکله اقتصاد استان، کشاورزی است، تولید گاز‌های گلخانه‌ای و حائل شدن گاز‌ها میان جو سبب ایجاد گرما شده و این گرما در زمین رفع نمی‌شود.

وی با بیان اینکه رکود و تورم تا حدودی در کشور کاهش داشته است، بیان کرد:در برخی حوزه‌ها رونق ایجادشده، اما در بسیاری از صنایع وابسته به مسکن رونق ایجادشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دولت تدبیر و امید برای اشتغال دو برنامه ایجاد اشتغال زودبازده مبتنی به خدمات و ایجاد رونق در فضای ساخت‌وساز در دستور کار قرار داده است.
آذری‌جهرمی گفت: منابع بانکی برای خرید خانه به‌صورت وام در اختیار متقاضیان مسکن قرار می‌گیرد و همچنان نیاز است تا اقدامات زیادی انجام شود.

مقاوم‌سازی خانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است

وی با بیان اینکه دولت ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده در ایام دهه فجر را آغاز کرده است، گفت: مقاوم‌سازی خانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است، با آغاز این طرح رونق به حوزه مسکن برمی‌گردد و صنایع پست‌دستی نیز رونق خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فناوری در عرصه اقتصاد نقش خوبی ایفا می‌کند، گفت: دولت برای خانه‌دار کردن جوانان که دچار مشکل هستند و ایجاد اشتغال در صنایع پست‌دستی برنامه دارد.

شاخص کسب‌وکار ایران سه برابر متوسط منطقه و دو برابر دنیا است

آذری‌جهرمی با بیان اینکه این خدمات در حوزه فناوری نیاز به یک پارامتر به نام خلاقیت دارد، خلاقیت در مغز و قلب جوان وجود دارد، گفت: شاخص کسب‌وکار ایران سه برابر متوسط منطقه و دو برابر متوسط دنیا است.
وی بیان کرد: خلاقیت برای رشد و کسب‌وکار‌های نو نیاز به اتمسفر خود دارد و این کسب‌وکار‌ها کنار دانشگاه شکل می‌گیرد و جوانان دانشگاهی می‌توانند نقش بیافرینند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - گران‌ترین اتومبیل‌های سال ۲۰۱۷ جهان+تصاویر

اقتصاد فضای مجازی کشور در اختیار شرکت‌های بین‌المللی قرار دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: جوانان می‌توانند کاری کنند که مورد استقبال تمام جهان قرار بگیرد، بخش زیادی از اقتصاد فضای مجازی کشور در اختیار شرکت‌های بین‌المللی قرار دارد که می‌تواند این اقتصاد در اختیار کشور باشد.

آذری‌جهرمی اذعان داشت: زعفران استان در دنیا باید سودمند گری شود و قیمت و کیفیت مناسب داشته باشد، نباید زعفران به‌صورت خام ارائه شود.

وی گفت: مرکز توانمندسازی در یک سال گذشته در استان راه‌اندازی شده که تاکنون اعتبارات کمی برای آن در نظر گرفته، اما در مجاهدت هستیم تا این اعتبارات برای سال آینده به دو برابر افزایش پیدا کند.

فعالیت ۱۶ شرکت در حوزه آی‌سی‌تی در خراسان‌جنوبی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ۴۰ شرکت در پارک علم و فناوری استان حضور دارند که از این تعداد ۱۶ شرکت در حوزه آی‌سی‌تی فعالیت دارند.

آذری‌جهرمی گفت: اقدامات خوبی در استان شده، اما کافی نیست، ضریب عقب‌ماندگی خراسان‌جنوبی کم است و باید سرمایه‌گذاری در استان انجام شود.

اظهارات متناقض فرماندار و مدیر عامل شرکت مخابرات
وی گفت: فرماندار یکی از شهرستان‌های استان می‌گوید دو سال در صف خط تلفن ثابت هستم و این موضوع با گزارشی که مدیرعامل مخابرات استان ارائه داد در تعارض است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۸۷۴ روستای استان بالای ۲۰ خانوار هستند که ۲۸ روستای استان از هیچ‌گونه ارتباط اینترنتی برخوردار نیستند که باید این معضل آن‌ها حل شود.

آذری جهرمی گفت: از امروز ۳۱۰ روستای استان تحت پوشش ایرانسل قرار گرفت و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا پایان شهریورماه سال ۹۷ مشکلات ارتباطی مناطق کم‌برخوردار استان حل شود.

وی عنوان داشت: سرزمین ایران سرزمین خشکی بوده و اکوسیستم آن این‌گونه است.

ایران از لحاظ منابع آبی فقیر نیست

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - افزایش نرخ بیکاری در سه ماهه اول سال جاری/ وضعیت بیکاری نسبت به سال گذشته بدتر شده است/ تا زمانی که نرخ بیکاری افزایشی است نمی توان به خروج اقتصاد از رکود امیدوار بود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت هرچند شاید نتواند ابر را وارد آسمان کند، ولی می‌تواند برای اقتصاد کشور تدبیر نماید، تصریح کرد: ایران از لحاظ منابع آب فقیر نبوده می‌توان از منابع آبی که در شمال و جنوب کشور وجود دارد برای مرکز کشور استفاده شود.

آذری‌جهرمی با تأکید بر اینکه باید به سمت اقتصادی کردن پروژه‌ها پیش برویم، افزود: در برخی از استان‌ها پروژه‌هایی وجود دارند که اگر از منابع آبی با هر مترمکعب ١٠ هزار تومان استفاده شود باز هم صرفه اقتصادی دارد و شاید در این استان این‌گونه شرایطی وجود نداشته باشد، اما کاری که می‌توان انجام داد بهینه‌سازی مصرف آب است.
وی ادامه داد: در این راستا فناوری اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات می‌تواند مؤثر باشد.

اختصاص ٣ میلیارد دلار اعتبار به اشتغال روستایی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص ٣ میلیارد دلار منابع اعتباری برای بحث اشتغال روستایی در کشور خبر داد و گفت: از این میزان ١/۵ میلیارد دلار از طریق صندوق توسعه ملی و ١/۵ میلیارد دلار از طریق منابع بانکی اختصاص یافته است.

آذری‌جهرمی افزود: بخش اعظمی از این مشاغل مربوط به بخش کشاورزی بوده که دولت در این طرح‌ها برای بهینه‌سازی مصرف آب اعتبار قرار داده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ٨ هزار و ۵٠٠ طرح در کشور در این راستا پذیرفته‌شده است.

تکنولوژی و فناوری به امر بهینه‌سازی آب همدستی می‌کند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تکنولوژی و فناوری به امر بهینه‌سازی آب همدستی می‌کند، یادآور شد: با همکاری وزارت جهاد و وزارت ارتباطات در استان پارس و اردبیل در این حوزه مجاهدت شده و توانسته‌ایم ۵٠ درصد مصرف آب را کاهش دهیم.

آذری‌جهرمی ادامه داد: دولت در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده و هزینه داده است.
وی با بیان اینکه باید مشکل آب شرب مردم حل شود، گفت: در این راستا وزارت نیرو اقدامات خوبی انجام داده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه دولت در زمینه معضل اصلی بیکاری خاطرنشان کرد: بیکاری علت نبوده بلکه معلول است و علت آن عدم رونق اقتصادی است.

منبع:پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :