۲۰ اسفند سالروز بمباران هوایی شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری در سال ۱۳۶۶ بواسطه هواپیما‌های جنگی رژیم بعث عراق است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز چهارمحال وبختیاری،ساعت ۱۱ و ۳ دقیقه صبح روز پنجشنبه ۲۰ اسفندماه سال ۶۶ شهرکرد هدف حملات هواپیماهای رژیم بعث عراق قرا گرفت که در این حملات ۲۶ نفر شهید و ۱۲۸ نفر مجروح و مصدوم شدند.  20 اسفندماه سالروز پنج‌شنبه خونین در شهرکرد+فیلم

در این حملات اماکن مختلف مسکونی، اداری ، آموزشی و درمانی مرکز استان تخریب و از بین رفتند. ساختمان مرکزشهید قندی شهرکرد که به عنوان مدیریت نگهداری و بهره‌برداری مخابرات در حال فعالیت است هدف بمباران جنگنده‌های رژیم غاصب بعث عراق قرار گرفت و بخش‌هایی از ساختمان کاملا ویران و بخشهای دیگرآسیب‌های کلی دید.

در این واقعه ۶ نفراز کارمندان اپراتورکاریر به نامهای خداداد فتح‌الهی، علی حیدری نیا،امرالله جهانگیریان، اکبر رفیعی، بهمن محمدی، احمد محمودی و سیدرسول هاشمی به شهادت رسیدند و ۱۲ نفر از کارکنان این مرکز نیز مجروح و مصدوم شدند.

مرکزبهداشت شهرستان شهرکردهم از مکانهایی است که در طول جنگ تحمیلی هدف بمباران هواپیماهای جنگی رژیم بعثی عراق قرار گرفت که در این حملات ۴ نفر از کارمندان مرکز به نام‌های رحمان امینی، منوچهر احمدی، الیاس بهارلو، خیرالله نادعلی به شهادت رسیدند و شش نفر از کارکنان این مرکز نیز که ۲ نفر زن و ۲نفر مرد بودند مجروح و مصدوم شدند.

دبستان بهارآزادی شهرکرد نیز در این حملات مورد اصابت قرار گرفت که در اثر اصابت ترکش به دفتر مدرسه ۲ نفر از معلمان کلاس‌های پنجم در حال فعالیت با نام‌های مرتضی شیـرزاد و حسیـن مطلبیان به شهـادت رسیدند.

دراین حملات خسارات زیادی هم به ساختمان‌های اطراف مدرسه رسیدکه یکی ازاین مناطق منزل سیدمسعود نوربخشیان بودکه بر اثر بمباران مادر وی با نام مریم آغا نوربخش درسن ۶۶سالگی به همراه دخترش نسرین نوربخشیان درسن ۱۱ سالگی به شهادت رسیدند.

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :