سومین نمایشگاه بزرگ کتاب و علوم قرآنی در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد گشایش یافت

گشایش سومین نمایشگاه علوم قرآنی در شهرکردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: ۱۰۰ ناشر با بیش از پنج هزار عنوان کتاب در ۴۵ غرفه این نمایشگاه حضور دارند.

جواد کارگران افزود: جدیدترین کتب و نرم افزارهای قرآنی با موضوعات متنوع برای سنین مختلف با کاهش ۲۰ تا ۵۰ درصد عرضه شده است.

وی گفت: در ۲۰ غرفه جانبی این نمایشگاه هم فعالیت های قرآنی، مؤسسات قرآنی و دستاوردهای آنان، عفاف و حجاب و خیرین قرآنی معرفی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری شعار سومین نمایشگاه علوم قرآنی را “قرآن چلچراغ هدایت است” عنوان کرد و گفت: در مدت یک هفته برپایی نمایشگاه برنامه های جانبی متعدد فرهنگی اعم از کتابت قرآن کریم، تئاتر خیابانی با موضوعات قرآنی، اکران فیلم های قرآنی، تعویض قرآن های فرسوده با جدید و تجلیل از فعالان قرآنی برگزار می شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : منابع آزمون کارشناسی ارشد -شهرسازی (برنامه‌ریزی و طراحی شهری

در سومین نمایشگاه علوم قرآنی چهارمحال و بختیاری از سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی هم رونمایی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد گفت: این سند حاصل مجاهدت هفت ماهه ۱۰ استاد دانشگاه و متخص علوم قرآنی استان است که به عنوان نخستین سند توسعه راهبردی قرآن در کشور تنظیم و برای نمونه به سایر استان ها معرفی شده است.

دکتر عزیزی افزود: در این سند، راهبردهای توسعه مدارس قرآنی، تربیت مدرسان متخصص از مدرسه تا دانشگاه براساس توانمندی های استان و با قابلیت عملیاتی شدن برنامه ها تدوین شده است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد هم با تقدیر از برگزار کنندگان این نمایشگاه گفت: راه یافتن قرآن به بطن زندگی مردم و تسری فرهنگ قرآنی به جامعه مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه هاست که باید با مجاهدت دنبال شود.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام افزود: قرآن معجزه ای است که انسان را به باور قطعی برای رسیدن به مقصد و کمال هدایت می کند و همه تزلزل ها و تردیدها با قرار برطرف صحیح در محضر قرآن برطرف می شود .

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : دانلود و معرفی بازی موبایل Real boxing: Manny Pacquiao ؛ باشگاه مشت‌زنی

نمایشگاه علوم قرانی تا ۱۲ خرداد در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد میزبان علاقمندان به علوم قرآنی است.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :