چهارمحال و بختیاری:

کارخانه مصنوعات پلاستیکی در چهارمحال و بختیاری ۸۰ درصد تولیدات خود را به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می کند.

گزارش مکتوب... صادرات 80 درصدی مصنوعات پلاستیکی + فیلمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری؛ کارگران این واحد تولیدی، سالانه ۱۴ هزار تن انواع سفره، پاکت زیپ دار، دستکش، کیسه های فریز و زباله تولید می کنند که ۱۱هزار و ۸۰۰ تن آن به کشورهای عراق، کویت، لبنان، رومانی و سوئد روانه می شود.

مدیرعامل این واحد تولید مصنوعات پلاستیکی گفت: با بکارگیری کارگران متخصص، شیوه های نوین تولید، خرید همه مواد اولیه مرغوب از پتروشیمی های داخل کشور و صرفه جویی های ارزی موفق شده ایم بهره وری کارخانه را افزایش دهیم و ارزش صادرات مصنوعات را از هشت میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در سال ۹۴ به ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در سال ۹۵ برسانیم.

هم اکنون ۸۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که از این تعداد ۲۰۰ واحد راکد است و یا با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت تولید کار می کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت/ محمد جعفری قانون جدید پیشکش همان قبلی‌ها را دریابید

کارخانه تولید مصنوعات پلاستیکی که از سال ۷۰ در شهرک صنعتی شهرکرد به مساحت چهار هزار متر مربع راه اندازی شده؛ هم اکنون بزرگترین واحد مصنوعات پلاستیکی چهارمحال و بختیاری است.

خانم قاسمی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۵۰ کارگر در این واحد مشغول به کارند و با ابتکار عمل توانسته اند از ۲۶ سال پیش تاکنون تمام دستگاه های موجود در ۴۰ خط تولیدی را تعمیر، بازسازی و بهینه سازی کنند.

نظری مدیر داخلی کارخانه هم گفت: در این واحد تولیدی که سالانه ۱۰ هزار تن گرانول پتروشیمی بندر امام خمینی را مصرف می کند تا آخر بهار سال آینده چهار هزار متر مربع به وسعت سالن های تولیدی اش افزوده خواهد شد و ۳۰ نفر دیگرهم شاغل می شوند.

کمبود سرمایه در گردش، نبود پایانه های صادراتی، هزینه های بالای تولید، کیفیت پست مواد اولیه و تعرفه های گمرکی از جمله مشکلات پیش روی صادر کنندگان کالا از چهارمحال و بختیاری است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ۳۵ درصد مهارت‌آموزان، فارغ‌التحصیل دانشگاهند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری هم گفت: به زودی وام کم بهره به صاحبان واحدهای صادراتی استان پرداخت می شود.

مودودی معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرکرد گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای پشتیبانی از صادر کنندگان کشور پرداخت می شود و این فرصت مناسبی برای تولید کنندگان و رونق اقتصادی است.

هرچند کیفیت در بازارهای خارجی حرف اول را می زند اما کالاهای چینی و ترکیه ای هم این روزها با قیمت های استثنایی و بدون پرداخت عوارض در دنیا جولان می دهند، اینجاست که رقابت صادراتی شدید و تولیدات داخلی در معرض خطر است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :