شهر هفشجان امروز میزبان شهید مدافع حرم حاج منصور عباسی هفشجانی بود که آسمانش نیز رنگ غم به خود گرفته بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کیاربیدار به نقل از  جهانبین نیوز مراسم تشییع و وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم منصور عباسی هفشجانی با حضور با شکوه و گسترده مردم شهید پرور استان چهارمحال و بختیاری و خصوصا” مردم شهر هفشجان در میدان امام خمینی(ره) هفشجان به سمت مسجد جامع برگزار شد.

مردم استان چهارمحال و بختیاری از دور و نزدیک و از ساعتی قبل‌تر خود را به میدان امام خمینی (ره) هفشجان رسانده‌اند، جمعیت گسترده ای برای استقبال از شهید آمده بودند. از ساعت دو بعد از ظهر لحظه به لحظه به جمعیت افزوده و افزوده تر می شد و همه در انتظار شهید والا مقامشان شهیدی که برادر او شهید آیت الله عباسی نیز در جنگ هشت سال دفاع مقدس شهید شده بود بودند.

خانواده‌های معظم شهدا، مسئولان و اقشار مختلف مردم هفشجان و شهرهای اطراف در این مراسم حضور یافته‌اند.

و اما… امروز یک بار دیگر قلب مردم هفشجان به درد آمده است ، شهر عزادار گشته و همه آمده بودند به استقبال این شهید و تسلی دل بازمندگان آن بزرگوار

در این میان یک لحظه به یاد حبیب بن مظاهر افتاده ام. که در راه امام حسین(ع) و ستایشگری به آن پیر و جوان نمی شناسد مهم عزتی است که به بار می آورند.

این شهید در راه امام حسین(ع) و دفاع از حرم حضرت زینب(س) رفته و اینک با پیکری بی جان برگشته و همه آمده بودند تا با این شهید عهد و پیمان تازه کنند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : اجرای آزمایشی سیستم احراز بر خط هویت در چهارمحال و بختیاری

نگاهم را می‌چرخانم، کمی آن سوتر خودروی حامل پیکر مطهر شهید منصور عباسی است، مردم از سربازان کنار تابوت می‌خواهند که پارچه‌هایی را برایشان تبرک کنند و یا بتوانند از نزدیک شهید را زیارت کنند، مادری که عکس فرزند شهیدش را آورده، مادر جوان دیگر با کودک خردسالش آمده، مادر پیری که راه رفتن برایش سخت است اما وظیفه خود دانسته که در این مراسم حضور یابد.

وقتی جمعیت شهر را دیدم که برای استقبال از شهید آمده بودند یاد خاطره تلخ شهادت ۱۲ شهید صنعتگر سرخس و شهادت شش شهید دیاله عراق که همه از اهالی شهر هفشجان بودند افتادم اشک در چشمانم حلقه زده بود و تنها از خدا می خواستم به خانواده شهید صبری جلیل عنایت کند تا بتوانند نبودن عزیزشان را تحمل کنند.

حضور جوانان در این مراسم بیش از همه به چشم می‌آید، جوانانی که نه پیروزی انقلاب را دیده‌اند و نه دفاع مقدس را درک کرده‌اند، اما در کشوری رشد یافته‌اند که هر وجب از خاکش با خون شهید آبیاری شده است.
 

شهدا عزادار نمیخواهند،رهرو می‌خواهند

هوای هفشجان ، بوی شهادت می‌دهد، انگار آسمان نیز غمی سنگین در دلش نمایان است، گویا صحنه‌های تشییع شهدا برای آسمان حکایتی را زنده می‎کند که قرن‌ها پیش به خود دیده است. یادمان باشد «شهید عزادار نمی‌خواهد، رهرو می‌خواهد»؛ یادمان باشد سال‌های عزت امروز، حاصل وفاداری و فداکاری چه دُرهای گرانبهایی است؛ از یاد نبریم، عهد و پیمان امروزمان با شهید عباسی را، این شهید و شهدای دیگر نظاره‌گر اعمال و رفتارمان هستند، مراقب باشیم بدعهدی نکنیم.

دو زن را دیدم که با یکدیگر در حال بگو و مگو بودند و مدام تکرار میکردند ای کاش این شهید را در شهر خودمان دفن می کردند که برای شهر عزتی بسیار بالا است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - خروجی سند۲۰۳۰پیاده سازی فرهنگ سکولار در کشور است

دیگری می گفت خوشا به سعادت شهید که جایگاه خود را در عالم برزخ و قیامت گرفته و به میهمانی امام حسین(ع) و دیگر شهدا و برادر شهیدش می رود.
آن یکی میگفت شب جمعه و بهترین شب هم به خاک سپرده می شود و چه سعادتی نصیبش شده ای کاش ما راهم در قیامت شفاعت کند.

وقتی خوب فکر میکنم میبینم همه آدمها یک روز باید با این دنیا و همه زشتی و زیبایی های آن خداحافظی کنند اما چه سعادتمند است کسی که در راه خدا و ائمه اطهارش کشته شده شهید عباسی زنده است و من مطمئنم که نظاره گر همه مردمی است که برای تشییع و خاکسپاری او آمده اند.

مدام در دلم زمزمه میکردم که می شود این شهیدان در روز قیامت شفاعت ما هم بکنند

می شود برای ما دعا کنند
 

عجیب دلم گرفته بود با خود مدام تکرار میکردم ای شهید تو کجا و ما کجا ؟؟

چشمم به بنرهای سطح شهر افتاد که عکس شهید منصور عباسی را بر روی آن ها حک کرده بودند چقدر چهره آرام و مظلومی داشت گویی هزاران سال آرام گرفته بود .

یک نفر در حال مداحی کردن و مردم هم همراه با مداح هم نوایی و اشک میریختند .

حال و هوای عجیبی بود شهر بوی شهادت به خود گرفته بود ، ناراحتی و غم را در چهره تکاتک مردم حس میکردم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : دستاورد بزرگ حادثه هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ رسوایی جریان نفاق است

اما چه سعادتی داشته شهید منصور عباسی هفشجانی چراکه شهادت موجب آمرزش گناهان می شود. شهید از سوال قبر محفوظ است و فشار قبر ندارد و در بهشت با اولیاء همنشین است . شهید حق شفاعت دارد. شهدا از اولین کسانی اند که وارد بهشت می شوند و همه به مقام شهیدان غبطه می خورند.

شهادت طلبی به معنای آن است که در عرصه نیاز جامعه به فداکاری، مصالح شخصی و خانوادگی انسان را مانند غل و زنجیر پای بسته نکند، بلکه انسان شهادت جو، مرز و حصار خودیت و دلبستگی و تعلق خانوادگی را پاره می کند و در راه آرمان های مقدس، عاشقانه و بدون اندک درنگ به پیش می تازد.

شهادت درجه ای است که خداوند نصیب افرادی می کند که قابلیت آن را داشته باشند. یعنی، واقعا اهل تقوا بوده و عاشقانه آن را طلب کنند.

بعد از تشییع پیکر این شهید همه آماده اقامه نماز مغرب و عشاء در جوار این شهید بزرگوار شدند و قبل از آن نیز فرزند پسر شهید از حضور پرشکوه مردم شهر هفشجان تقدیر کرد و از آن ها خواست که خود و خانواده اش را در مراسنم خاکسپاری که فردا روز است یاری کنند.

مراسم تشییع و خاکسپاری شهید منصور عباسی هفشجانی پنجشنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۶ در مرکز استان از مقابل امام زادگان حلیمه و حکیمه خاتون به سمت میدان ۱۲ محرم و پس از آن در گلزار شهدا شهر شهرکرد خاکسپاری خواهد شد.

خوشا آنان که جانان می شناسند طریق ستایشگری و ایمان می شناسند

بسی گفتیم و گفتند از شهیدان شهیدان را شهیدان می شناسند
 

این خبر را به اشتراک بگذارید :