به گزارش شمس آباد فعالان محیط زیست در قرار سبز سومین هفته شهریورماه ۱۳۹۶ به فعالیت‌های متنوعی برای باقی محیط زیست کشور پرداختند.

در منطقه بهرام آباد استان قزوین پاکسازی جاده بهرام آباد قزوین از زباله به همت فعالان محیط زیست، جامعه پیشاهنگی، مشارکت هدایت کل منابع طبیعی استان قزوین، هدایت کل محیط زیست استان، شهرداری قزوین و فعالان شبکه تشکلهای محیط زیستی استان قزوین صورت گرفت.   امسال برای پنجمین سال متوالی بود که مراسم روز پاکسازی تفرجگاه ها و مکانهای گردشگری کنار جاده ای انجام شد.

در شهر آستارا در استان گیلان گروه پیشاهنگی و فعالان محیط زیست در مراسمی ویژه با حضور بر مزار پاک سه تن از جنگلبانان زنده یاد شهروز شریفیان، زنده یاد جلیل فرازی مقدم و زنده یاد موسی حیایی در شهر آستارا و دیدار با خانواده این عزیزان ضمن عرض تسلیت به صاحبان عزا با آیین ویژه ای و ادای احترام به روح بلند این عزیزان یاد و نامشان را گرامی داشتند.

در شهر رشت نیز جمعی از فعالان محیط زیست و جامعه پیشاهنگی استانهای کشور همگام با شبکه تشکلهای زیست محیطی استان، انجمن محیط زیستی سرزمین ایده آل، مدیریت آموزش هدایت کل منابع طبیعی استان گیلان، جمعی از محیط‌بانان هدایت محیطبانی شهر رشت، ریاست فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت و شهردار منطقه ۴ شهر رشت بخشی از تالاب عینک شهر رشت در روز پاکسازی تفرجگاهها و مکانهای گردشگری کنار جاده ای از زباله پاکسازی شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : فعال سیاسی اصلاح‌طلب مطرح کرد ایجاد بحران انگیزه با تحمیل بحران اقتصادی/ از برجام آبی برای روحانی و کابینه دولت نجوشید

در شهر شیراز در استان پارس با همت جمعی از مردم محلی، انجمن های مردم نهاد، شبکه تشکلهای محیط زیست و منابع طبیعی استان پارس، مأموران پارک ملی بختگان و پشتیبانی و همراهی ادارات حفاظت محیط زیست استان پارس، شهرستان های نی ریز، استهبان، با دو هزار و پانصد متر لوله گذاری از چاه آب مزارع کشاورزی محمد آباد استهبان به نزدیکی محل جوجه آوری فلامینگوهای بختگان نسبت به تأمین آب مورد نیاز با ایجاد حوضچه هایی با کف پوش برزنتی لایه دار اقدام شد.  هم اکنون حوضچه ها از آب پر شده و هر روز با خط لوله آبگیری می شود تا جوجه فلامینگوها به رشد کافی برسند.

در شیراز همچنین با درخواست و مطالبه جمعی از گروه های محیط زیستی، خیابان عفیف‌ آباد شیراز در روزهای ۱۷ و ۱۸ شهریور، به مناسبت عید غدیر خم به پیاده راه تبدیل شد. این اتفاق قرار است هر ماه در دو خیابان در شیراز اجرا شود.

در همین استان پاکسازی روستای گردشگری پل مورد در ممسنی هم بوسیله گروه حامیان طبیعت زاگرس ممسنی انجام شد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : چگونه خطای صفحه آبی مرگ در ویندوز را برطرف کنیم؟

در تهران ترویج فرهنگ نه به کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها و بین مردم در راستای ارتقای آگاهی وجایگزین کردن کیسه های پارچه ای به همت کانون محیط زیست سلسبیل تهران انجام گرفت.

در شهر سامان استان چهارمحال و بختیاری هم اعضای سمن سامان پویا در همایش هنرمندان شهرستان سامان حضور پیدا کردند و با شرکت کنندگان به صورت رو در رو به مباحثه پرداختند.

در شهر سبزوار استان خراسان رضوی بازدید کودکان ونوجوانان خانه محله کال عیدگاه سبزوار از موزه حیات وحش هدایت محیط زیست این شهرستان و توزیع کیسه های تجدیدپذیر بین بچه ها با هماهنگی سمن سرزمین بادغوث انجام شد. در ادامه کارگاهی آموزشی محیط زیست با محوریت پسماند و بازیافت نیز برای کودکان برگزار شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :