فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری:

هوشیاری بختیاری‌ها در اوایل انقلاب مانع از اختلاف با نظام شد

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: خیلی ها میخواستند بین مردم استان اختلاف بیندازند و دست آنها را در دست بیگانگان قرار دهند که جزء مخالفین نظام شوند اما هوشیاری و ولایتمداری مردم بختیاری مانع از این اختلاف شد و در مبارزه با گروهک های ضدانقلاب در منطقه کردستان، چهارمحال و بختیاری اولین استان اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پیرغار به نقل از شمس آباد، سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری در مراسم روز شهرستان کوهرنگ که مزین به سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به شهرستان کوهرنگ بود، با گرامی داشت یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گفت:این روزها ذکر و نام شهدای مدافع حرم که ادامه نبرد علوی و عاشورایی امام حسین (ع) است که در کشور ما طنین انداز است شهیدانی مانند شهید حججی که سر بر دار رفت تا سرها بماند.

وی افزود: افتخار مردم استان چهارمحال و بختیاری بر ولایتمداری آنهاست که زبانزد خاص و عام است، ولایتمداری که هم شهدای قبل، حین و بعد از انقلاب اسلامی تقدیم نظام شد چراکه بختیاری‌ها ۲۰ بهمن ۵۷ اولین گروهی بودند که با انقلاب بیعت کردند.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) با بیان اینکه در بیانات اخیر مقام معظم رهبری شنیدید که فرمودند این افتخاریست برای مردم بختیاری که همان اوایل انقلاب با امام (ره) بیعت کردند، گفت: خیلی ها می‌خواستند بین مردم استان اختلاف بیندازند و دست آنها را در دست بیگانگان قرار دهند که جز مخالفین نظام شوند اما هوشیاری و ولایتمداری مردم بختیاری مانع از این اختلاف شد و در مبارزه با گروهک های ضدانقلاب در منطقه کردستان اولین استان اعزام شدند.

 

سردار اکبری در ادامه گفت: امروز آنچه داریم از خون شهدایی است که در طول انقلاب به زمین ریخت، در جنگ ۸ ساله، انقلاب ما تثبیت شد، در اوایل انقلاب گروهک های ضد انقلاب با ترورهای مختلف و پشتیبانی قدرت های شرق و غرب کشور نتوانستند کاری از پیش ببرند و تعرض همه جانبه به کشور را آغاز کردند اما به برکت رشادت فرزندان برومند این مرز و بوم از دورترین روستاها بلند شدند و عازم جبهه ها شدند و این افتخار بزرگی برای این عزیزان بود که با افتخار بگویند بخشی از زندگی ما در دفاع از جمهوری اسلامی به رهبری امام (ره) فدا شد.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس ما انقلابمان را به دنیا صادر کردیم، اکثر الگو برداری های دنیار از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس است تصریح کرد: در تاریخ هرچه مطالعه کنیم در نقشه ها هم خواهید دید در هر برهه ای از زمان بخشی از خاک کشور قطع شد اما تنها جنگی که یک وجب از خاک کشور ما قطع نشد در هشت سال دفاع مقدس بود.

 

سردار علی محمد اکبری با بیان اینکه امروز افتخارات رزمندگان ما این است که اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور قطع شود، جنگی که پنج برابر جنگ جهانی طول کشید یعنی دو برابر جنگ جهانی دوم، اظهار کرد: هم خانواده شهدا و جانبازان و هم نسل آینده انقلاب با افتخار اعلام می کند که ما اجازه ندادیم که بخشی از وطنمان قطع شود.

 

وی  گفت: در هر زمانی که قسمتی از خاک کشور قطع شد (جدایی بحرین از ایران) بدون کوچک‌ترین درگیری و فقط با مذاکره انجام می شد اما در طول هشت سال دفاع مقدس تمامی دشمنان با هم نتوانستند در جنگی نابرابر ذره ای از خاک‌مان را قطع کنند.

 

سردار اکبری بیان داشت: ثمره دیگر جنگ هشت سال دفاع مقدس قدرت دفاعی کشور و نیروهای مسلح ماست، امروز اگر رئیس جمهور امریکا مطلبی بگوید یک فرمانده سپاه ما جواب یاوه گویی او را می دهد.

 

وی با اشاره به نامگذاری روز ۱۷ مهرماه روز شهرستان کوهرنگ بیان کرد: حتما حادثه مهمی در شهرستان رخ داده است که مسئولین شهرستان این روز را روز شهرستان نامگذاری کردند، در این روز باید تغییراتی حاصل شود، باید در این تاریخ مردم از مسئولین نظام مطالبه کنند، مسئولین باید به مردم گزارش دهند.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بین هاشم (ع) با اشاره سفر مقام معظم رهبری به روستاهای لبد و سرآقاسید گفت: حضرت آقا در سفر به این مناطق هم مطالباتی داشت و هم دستوراتی داد، مسئولین شهرستانی باید مطالبه کنند که آیا این مطالبات و خواسته های رهبری انجام شده یا نه، البته خیلی از مطالبات آن در استان و کوهرنگ انجام شده است، اولین خواسته حضرت آقا به همت سپاه با نام سفرنامه نیایش که شامل سخنرانی ها، برنامه ها و دستورات حضرت آقا، گردآوری شده که روز ۱۵ مهرماه در اجتماع یاوران ولایت رونمایی شد.

 

سردار اکبری در ادامه با بیان اینکه ایجاد تحول در شهرستان باید انجام شود چرا که نامگذاری این روز به برکت وجود این روز عظیم است که اگر تحولی از آن روز تا الان ایجاد نشود نامگذاری خیلی مطرح نیست، افزود: در این روز باید معرفی توانمندی های شهرستات ایجاد شود و از رشادت جانبازان و شهدای شهرستان گفته شود و به نسل جدید شناسانده شود، وضعیت شهرستان قبل و بعد از انقلاب بخصوص برای جوانان تشریح شود.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان گفت: معرفی استعدادهای خدادادی و منابع طبیعی زیادی در شهرستان داریم که باید به همت مسئولین مرکزی برای امرار و معاش مردم باشد.

 

وی افزود: بنیه اقتصادی، علمی و معنوی شهرستان باید انجام شو چون روز نامگذاری شهرستان به برکت قدوم مبارک نائب امام زمان (عج) است، امروز باید یک روز فرهنگی برای شهرستان کوهرنگ باشد.

 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شهرکرد جوان، شهردار جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید :