شمس آباد – گروه استان ها: مردم استان چهارمحال و بختیاری از ابتدای وقوع زمین لرزه در کرمانشاه و بی خانمان شدن بسیاری از اهالی روستاها و شهرها در این منطقه اقدام به اهدای معاونت های نقدی و غیر نقدی برای معاونت به زلزله زدگان کردند.

در ابتدای وقوع این حادثه محموله های آب معدنی در این استان آماده سازی شده و به مناطق مختلف زلزله زده ارسال شد. برخی از موسسه های خیریه نیز محصولات بهداشتی و مواد غذایی و چادر خریداری و به استان های زلزله زده غرب کشور ارسال کردند.

در حال اکنون پایگاه های اجتماع آوری معاونت های مردمی بواسطه هلال احمر و سپاه در مناطق مختلف استان چهارمحال و بختیاری فعال شده است و مردم برای معاونت به زلزله زدگان استقبال قابل توجهی داشته اند.

چادرهای اجتماع آوری معاونت های مردمی هلال احمر به سرعت بواسطه معاونت های مردمی پر می شود. پتو، آب معدنی، پوشاک، محصولات بهداشتی و…مهمترین کالاهایی هستند که بواسطه مردم به پایگاه های اجتماع آوری محصولات  بهداشتی اهدا می شود.

یکی از مردم شهر فرخ شهر که لباس زمستانی به پایگاه اجتماع آوری اهدا کرده در گفت و گو با شمس آباد اظهار داشت: شرایط آب و هوایی کرمانشاه مشابه استان چهارمحال و بختیاری است و هوا شب ها در این منطقه سرد است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شمس آباد - بیعتی از جنس غیرت به استحکام زردکوه/ وقتی بختیار زیر بصیرت قوم بختیاری له شد

وی عنوان کرد: کودکان این منطقه نیازمند لباس گرم هستند که من به همراه خانواده ام اقدام به اهدای لباس گرم کرده ایم .

وی اظهار داشت: زلزله کرمانشاه حادثه بسیار تلخی بوده است و امیدوارم دولت و مردم معاونت کنند که مشکلات این زلزله زدگان هر چه سریع تر حل شود.

۶۰ پایگاه اجتماع آوری معاونت های مردمی در استان چهارمحال و بختیاری فعال شده استمدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با شمس آباد اظهار داشت: ۶۰ پایگاه اجتماع آوری معاونت های مردمی در استان چهارمحال و بختیاری فعال شده است.

سید احمد مرتضوی فرد تصریح کرد: پایگاه های اجتماع آوری معاونت های مردمی برای معاونت به زلزله زدگان در نقاط مختلف استان چهارمحال و بختیاری فعال شده اند.

وی ادامه داد: ۱۰ تن مواد غذایی از استان چهارمحال و بختیاری آماده سازی شده و به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ۱۵ هزار آب معدنی بواسطه هلال احمر به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : رئیس هیات کوهنوردی چهارمحال و بختیاری منصوب شد

وی اظهار داشت: محموله های دیگر آب معدنی نیز بواسطه هلال احمر آماده سازی شده است که در صورت اعلام نیاز به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال می شود.

مردم در معاونت به زلزله زدگان غرب کشور حضور پر رنگی داشته اند و معاونت ها همچنان بواسطه مردم ادامه داردمدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مردم در معاونت به زلزله زدگان غرب کشور حضور پر رنگی داشته اند و معاونت ها همچنان بواسطه مردم ادامه دارد.

وی ادامه داد: ۵۰ امداد گر از استان چهارمحال و بختیاری در معاونت رسانی به مردم زلزله زده غرب کشور در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت چهارمحال و بختیاری نیز از ارسال محموله غذایی به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد و گفت: محموله ای به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

نعیم امامی عنوان کرد: یک هزار قوطی شیر خشک، هزار تخته پتو، ۷۵۰ عدد کنسرو، یک هزار و ۸۰۰ ظرف عصاره مالت، کنجد و عسل، کره بادام زمینی، ۳۰ هزار بطری آب معدنی، ۱۶۰۰ بسته لوازم بهداشتی، ۳۶۰ بسته رشته و یک تن قند و شکر برای زلزله‌زدگان غرب کشور ارسال شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - توتال بازهم بدعهدی می‌کند

ارسال محموله های غذایی از استان چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت چهارمحال و بختیاری گفت: همچنین ۵۰ جفت کفش نیز همراه با این محموله مواد غذایی برای مردم منطقه ارسال شده است.

وی عنوان کرد: این محموله غذایی با معاونت خیران و واحد های صنعتی استان چهارمحال و بختیاری تهیه و ارسال شده است.

رئیس مجمع امورصنفی شهرکرد نیز در گفت و گو با شمس آباد گفت: یک محموله مواد غذایی و بهداشتی از سوی بازاریان شهرکرد اجتماع آوری و به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد.

نجف کریمی بیان کرد: این محموله شامل چهار تن آرد، یک هزارتخته  پتو، یک هزار بطری آب معدنی، یک تن برنج، دوتن مواد غذایی، ۵۰۰ بسته  لوازم  بهداشتی است.

وی افزود: محموله‌های بعدی نیز پس از اجتماع‌آوری به این مناطق فرستاده می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :