هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال روز‌های جمعه و شنبه با انجام ۸ دیدار برگزار می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی کیاربیدار به نقل از خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی شمس آباد؛ بازی های هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال روز جمعه با انجام ۴ دیدار آغاز و مابقی بازی ها هم روز شنبه هفته آینده برگزار می شود. 

تراکتورسازی تبریز- سپیدرود رشت/ ورزشگاه یادگار امام تبریز؛ ساعت ۱۵:۳۰

شاگردان گل محمدی هفته گذشته شکست سنگینی برابر زردپوشان اصفهانی متحمل شدند. براین اساس آنها قصد دارند از میزبانی خود استفاده کرده و با حمایت هواداران پرشور خود با برتری برابر سپیدرود رشت بتوانند شکست هفته قبل را جبران کنند.

تیم تراکتورسازی در جایگاه سیزدهم قرار دارد و با پیروزی مقابل سپیدرود رشت می تواند تا رتبه هشتم در جدول رده بندی صعود کند. 

تراکتورسازان با کمبود بازیکن مواجه هستند و باید تا نیم فصل صبر کنند تا بتوانند با پایان محرومیت نقل و انتقالاتی خود بازیکن جذب کنند. خدمت سربازی شریفی هم به پایان رسیده است اما مسئولان سپاهان اجازه دادند شریفی در سه بازی باقی مانده برای تراکتورسازی بازی کند و اگر شریفی مصدوم شود در آن صورت باید تیم تراکتورسازی غرامت پرداخت کند. 

شاگردان گل محمدی در ۴ هفته اخیر پیروز نشدند و مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اشتباهات داوری را مقصر ناکامی تیمش می داند. 

در آن سوی میدان، تیم سپیدرود رشت هفته گذشته در خانه خود مقابل ذوب آهن شکست خورد. شاگردان نظرمحمدی با تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی در جایگاه دوازدهم قرار دارند. 

به هر حال نظرمحمدی بعد از باخت هفته گذشته اعلام کرد که تیمش در شرایط بحرانی قرار دارد و اگر فشارها به او ادامه پیدا کند از تیم سپیدرود رشت گسستن می شود. 

پدیده خراسان- نفت تهران/ ورزشگاه ثامن مشهد؛ ساعت ۱۵:۴۵

تیم پدیده مشهد در ۵ هفته اخیر رنگ برد را ندیده است اما این تیم هفته گذشته توانست در ورزشگاه آزادی یک امتیاز از پرسپولیس بگیرد. 

البته شاگردان مهاجری با بازی تدافعی خود توانستند پرسپولیس را در آزادی متوقف کنند و حتی کادر فنی این تیم اعتراف کردند که این نوع بازی را دوست ندارند اما به علت کمبود بازیکن مجبور به ارائه بازی تدافعی شدند. 

تیم پدیده با ۱۸ امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارد و برای ارتقای جایگاه خود در جدول رده بندی به ۳ امتیاز این بازی نیاز مبرم دارد. 

در آن سوی میدان، تیم نفت تهران از لحاظ مالی و مالکیتی وضعیت خوبی ندارد اما این تیم سعی می کند در لیگ برتر بماند و به لیگ پایین تر سقط نکند. 

اگر نفت تهران در این بازی پیروز نشود ممکن است تا رده پانزدهم جدول سقوط کند. 

استقلال خوزستان- پیکان/ ورزشگاه غدیر اهواز؛ ساعت ۱۶:۴۵

تیم استقلال خوزستان در وضعیت بحرانی به سر می برد و با ۱۰ امتیاز در جایگاه پانزدهم قرار دارد. براین اساس آبی پوشان اهوازی قصد دارند از میزبانی خود استفاده کنند و با برد برابر پیکان جایگاه خود را در جدول رده بندی ارتقا ببخشند اما کار سختی برابر پیکان پیش رو دارند. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سوریه؛ بزرگترین عرصه شکست سازمان سیا - شمس آباد

در آن سوی میدان، تیم پیکان هفته گذشته نوار پیروزی های متوالی اش در لیگ برتر با تساوی برابر نفت آبادان  قطع شد. این تیم قصد دارد با برد برابر آبی پوشان اهوازی به صورت موقت صدرنشین لیگ برتر شود. 

جدال گوادیولای وطنی و آقا مدرس در این بازی جذاب و دیدنی است. 

صنعت نفت آبادان- فولاد مبارکه سپاهان/ ورزشگاه تختی آبادان ؛ ساعت ۱۶:۴۵

تیم صنعت نفت آبادان با ۱۴ امتیاز در جایگاه نهم قرار دارد. فراز کمالوند هفته گذشته چند روزی از تیمش گسستن شد اما دوباره به این تیم بازگشته است. 

در آن سوی میدان، زردپوشان اصفهانی هفته گذشته پیروزی پر گل برابر تراکتورسازی داشتند و آنها با روحیه بالا به مصاف برزیل ایران می روند.

به هر حال باید دید رفت و برگشت کمالوند شوکی به برزیل ایران وارد می کند یا نه!

** بازی های روز شنبه ۴ آذر ماه ۹۶

چهار دیدار از هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر در حالی در روز شنبه برگزار می شود که در مهم ترین این رقابت ها استقلال به مصاف تیم گسترش فولاد تبریز آن هم بدون حضور تماشاگر می رود.

پارس جنوبی جم- پرسپولیس؛ ساعت ۱۵

سرخپوشان پایتخت در یک بازی حساس روز شنبه به مصاف پارس جنوبی جم می روند.

دو تیم اول و دوم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال روز شنبه در ورزشگاه تختی جم بوشهر به مصاف یکدیگر می روند.

شاگردان برانکو هفته گذشته این فرصت را داشتند تا با برد برابر پدیده مشهد، صدر جدول را از پارس جنوبی جم باز پس بگیرنذ اما از این فرصت استفاده نکردند و به یک امتیاز مقابل پدیده اکتفا کردند.

به هر حال سرخپوشان پایتخت قصد دارند ناکامی هفته گذشته را جبران کنند و با برد برابر پارس جنوبی صدر نشین لیگ برتر شوند اما کار سختی برابر تیم باانگیزه پارس جنوبی پیش رو دارند.

سرخپوشان پایتخت دچار تغییر و تحولات مدیریتی هم شدند و وزیر ورزش و جوانان با استعفای طاهری از مدیرعاملی پرسپولیس موافقت کرد و گرشاسبی را به عنوان سرپرست موقت برگزید.

براین اساس باید دید شوک مدیریتی به نفع پرسپولیس است یا این تیم دچار بحران می شود!

علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس هفته گذشته برابر پدیده حرکت زشتی مقابل هواداران این تیم انجام داد و با نشان دادن انگشتش به علامت هیس از آنها خواست سکوت کنند.

به هر حال بیرانوند عذرخواهی کرده است و برانکو هم بیان کرده که با این دروازه بان برخورد می کند. البته کمیته انضباطی باشگاه هم قرار است در مورد بیرانوند تصمیم بگیرد.

در حالی که احتمال نیمکت نشینی بیرانوند برابر پارس جنوبی جم وجود داشت اما با توجه به اینکه رادوشوویچ دروازه بان خارجی پرسپولیس پدر شده و قرار است برای دیدن بچه خود به کشورش سفر کند شانس به بیرانوند روی آورد و او در روز شنبه درون دروازه پرسپولیس قرار می گیرد.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - حقارت مدرن!

بشاررسن بازیکن عراقی پرسپولیس هم به علت مصدومیت نمی تواند پرسپولیس را در این بازی همراهی کند. البته محرومیت شجاع خلیل زاده به پایان رسیده است و او مشکلی برای همراهی تیمش برابر پارس جنوبی جم ندارد.

در آن سوی میدان، تیم پارس جنوبی جم با اینکه اولین حضورش در لیگ برتر را تجربه می کند اما عملکرد فوق العاده ای در لیگ برتر داشته و با ۲۵ امتیاز در صدر جدول قرار گرفته است.

شاگردان تارتار هفته گذشته اولین شکست خود را برابر فولاد خوزستان متحمل شد اما شانس آورد که پرسپولیس نتوانست برابر پدیده پیروز شود و صدر جدول را از این تیم بگیرد.

به هر حال تیم پارس جنوبی جم قصد دارد از میزبانی خود استفاده کرده و با برد برابر پرسپولیس صدرنشینی خود را در لیگ برتر تثبیت کند اما کار سختی برابر سرخپوشان پایتخت دارد.

محسن فروزان دروازه بان پارس جنوبی جم یکی از چهره های ویژه این بازی است. او یکی از مهره های کلیدی تارتار در این فصل بوده و از عوامل صدرنشینی تیمش در لیگ برتر است.

البته آمار نتایجی که فروزان در تیم های مختلف برابر پرسپولیس گرته است امیدوار کننده نیست و او در مجموع ۶ بازی برابر پرسپولیس ، ۵ بار باخته و یک برد بدست آورده است.

به هر حال جدال دو مربی پرسپولیسی در این بازی جذاب و دیدنی است و باید دید کدامیک از تیم ها در کورس صدرنشینی به موفقیت دست می یابند.

ذوب آهن _فولاد خوزستان؛ ساعت ۱۵

تیم فوتبال ذوب آهن با هدایت امیر قلعه نویی در رقابت های لیگ برتر توانسته تا هفته دوازدهم مسابقات رده هفتم جدول را کسب کند.

شاگردان قلعه نویی ۳ برد ،۷ مساوی،۲ باخت،۱۹ گل زده و ۱۴ گل زده را تا به اینجا در کارنامه خود به ثبت برسانند.

ذوبی ها همچنین با کسب ۱۶ امتیاز و گل هایی که به ثمر رساندن جزو بهترین خط تجاوز های لیگ نیز به شمار می آیند.

بازیکنان تیم فوتبال ذوب آهن در دیدار هفته دوازدهم مقابل سپید رود رشت به برد ۲ بر یک دست پیدا کردند و به همین منظور بازیکنان این تیم درصدد هستند تا مقابل فولاد خوزستان ۳ امتیاز لازم را کسب تا در نهایت جایگاه خود را در جدول چند پله ارتقا دهند.

در طرف مقابل تیم فولاد خوزستان با هدایت پورموسوی توانسته تا هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر ۵ برد،۵ مساوی،۲ باخت ،۱۳ گل زده و ۱۰ گل خورده را در کارنامه به ثبت برساند.

شاگردان پور موسوی با کسب ۲۰ امتیاز رده چهارم جدول رقابت های لیگ برتر را بدست آوردند.

بازیکنان فولاد خوزستان پس از برد در هفته دوازدهم مقابل پارس جنوبی جم در صدد هستند تا با پیروزی مقابل ذوب آهن ۳ امتیاز بازی را کسب و جایگاه خود را در جدول باقی کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : راهکار جهانی افزایش درآمد مترو/ چگونه بلیت مترو گران نشود

سایپا_ مشکی پوشان دیار خراسان؛ ساعت ۱۵:۱۵

تیم فوتبال سایپا با هدایت علی دایی توانسته تا هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر رده ۶ جدول را بدست آورد.

بازیکنان تیم فوتبال سایپا ۴ برد ،۵ مساوی،۳ باخت،۱۲ گل زده،۱۵ گل خورده را تا به اینجای رقابت ها در کارنامه ثبت کردند.

شاگردان دایی همچنین در هفته دوازدهم توانستند به جادو پیروز نشدن در دیدار هاى خود پایان دهند و مقابل نفت به پیروزی برسند.

سایپایی ها با کسب ۱۷ امتیاز به دنبال این هستند تا در دیدار مقابل مشکى پوشان دیار خراسان نیز به برد دست پیدا کنند تا به این ترتیب جایگاه خود را تا چند پله در جدول ارتقا دهند.

کنعانی زادگان ،کلانتری و رضا علیاری سه بازیکنی هستند که در دیدار مقابل مشکى پوشان دیار خراسان نمى توانند سایپایی ها را به دلیل مصدومیت همراهی کنند.

در طرف مقابل تیم فوتبال مشکی پوشان دیار خراسان با سرمربیگری مرزبان تا به اینجای رقابت های لیگ برتر توانسته ۱ برد ،۵ مساوی،۶ باخت،۹ گل زده و ۱۶ گل خورده را در کارنامه به ثبت برسانند.

شاگردان مرزبان با کسب ۸ امتیاز در رده شانزدهم جدول قرار دارند و بدون شک بازیکنان مشهدی به دنبال کسب ۳ امتیاز مقابل سایپا هستند تا بتوانند از قعر جدول جایگاه خود را ارتقا دهند.

بازیکنان تیم فوتبال مشکی پوشان دیار خراسان در هفته دوازدهم مقابل استقلال به تساوی رضایت دادند تا همچنان در قعر جدول باقی بمانند.

استقلال تهران_گسترش فولاد تبریز؛ ساعت ۱۷:۳۰

تیم فوتبال استقلال با هدایت شفر توانسته تا هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر ۳ برد،۴ مساوی،۵ باخت،۶ گل زده و ۹ گل خورده را در کارنامه ثبت کنیم.

شاگردان شفر تا به اینجای رقابت ها با ۱۳ امتیاز رده یازدهم جدول را بدست آوردند.

بازیکنان تیم فوتبال استقلال با تساوی در هفته دوازدهم مقابل مشکی پوشان دیار خراسان به دنبال این هستند تا در دیدار مقابل گسترش فولاد به برد دست پیدا کنند و بتوانند تا چند پله جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند.

استقلالى ها در این دیدار بدون تماشاگر به مصاف حریف خود مى روند و بدون شک شفر و بازیکنان استقلال با نبود هواداران باید ٣ امتیاز بازى را کسب کنند تا حداقل تعداد برد هاى خود را در جدول بالا ببرند.

از طرفى تیم فوتبال گسترش فولاد با هدایت فیروز کریمى توانسته تا هفته سیزدهم رقابت هاى لیگ برتر ١۴ امتیاز را کسب کند و در رده یازدهم جدول قرار گیرد.

شاگردان کریمى ۴ برد ،٢ مساوى ،۶ باخت ،٨ گل زده و ١۶ گل خورده را در کارنامه تا به اینجاى رقابت ها کسب کردند.

گسترشى ها با بردى که در هفته دوازدهم مقابل استقلال خوزستان با نتیجه ٢ بر یک بدست آوردند به دنبال کسب٣ امتیاز مقابل استقلال هستند تا جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند.

بازیکنان گسترش فولاد اکنون رده دهم جدول رقابت ها را از آن خود کردند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :