امام جمعه کوهرنگ گفت: سعی امریکا این است که فشار بیشتر اقتصادی بر ایران وارد نماید و باعث نارضایتی شود و اگر هم از برجام خارج شد کمترین خسارت و زیان را برای امریکا به دنبال داشته باشد.

به گزارش خبرنگار شمس آباد، امام جمعه کوهرنگ در خطبه های نماز جمعه ششم بهمن ۹۶ چلگرد گفت: این ایام مصادف با درخواست امام راحل است، که امام خمینی (ره) برای ورود به کشور و قرار زدودن در بین مردم انقلابی با ممانعت دولت بختیار و بسته اعلام نمودن فرودگاهها با ممانعت مواجع شد.

وی گفت: دلیل اصرار امام که هرچه سریعتر در این کشور حضور پیدا کند این بود که حکومت قصد کنترل انقلاب و ایجاد کودتاه داشت و نگه داشتن تشکیلات و پایگاههای حامی رژیم با شکل مجلس نمایندگان و وزرای دولت بود ولی تصمیم قاطع امام برای ورود به کشور برای از بین بردن این توطئه و درخواست منحل نمودن و کنار رفتن نمایندگان مجلس و دولت غیر قانونی بختیار و اعلام حکومت اسلامی بود.
 
حجت الاسلام سعید حسین پور با اشاره به اینکه با فشار امام و درخواست مردم، رژیم تحت فشار قرار زدودن و حکومت سرانجام فرودگاه بازگشایی شد، گفت: امام روح الله بلافاصله به ایران آمدند و از آنجا به بهشت زهرا و اعلام حکومت اسلامی نمودند، امام با سخنان قاطع بر دهان دولت بختیار زد و با تصمیم امام، تمام توطئه های رژیم و دولت آمریکا نقش بر آب شد.
 
خطیب نماز جمعه کوهرنگ با اشاره به ۱۱ بهمن سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) ، ضمن تسلیت این ایام گفت: شایسته است حداقل یک شب قبل از شهادت ، یک شب بعد از شهادت و شب شهادت مجلس عزاداری داشته باشیم و رعایت روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را داشته باشیم و حرمت نگه بداریم.
 
امام جمعه کوهرنگ در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اینکه دو سالگی برجام این معاهده بین المللی در پیش هست، بیان داشت: نظام اسلامی ایران به کلیه تعهدات خود در این معاهده به اذعان خود سازمان بین المللی انرژی اتمی و بازرسین عمل کرده است ولی طرفهای مقابل به تعهدات خودشان عمل نکرده اند.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوهرنگ افزود: این مسائل هم بد عهدی و خصومت امریکایی ها را آشکار کرد که آنها دشمن ملت ایران و عهد شکن هستند و هم مقاصد شوم دیگری را دنبال می کنند که تا آنجایی که ممکن است ایران کمترین بهره برداری را از منافع برجام نبرد که به این منظور دولت امریکا به دنبال باج خواهی و خرید زمان است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : وقتی دلار‌های نفتی هم چاره کار آل‌سعود در روابط بین‌الملل نمی‌شود

حجت الاسلام سعید حسین پور بیان داشت: دشمن اهداف دارد که اولا اگر بتواند دیگران را با خود همراه کند و تا آنجایی که می تواند از کشورهای مرتجع عرب مثل عربستان، امارات و دیگر کشورها امتیاز بگیرد و از منابع نفتی آنها بهره کافی را ببرد و دوم اینکه فشار بیشتر اقتصادی بر ایران وارد نماید و باعث نارضایتی شود.

وی گفت: امریکا درصدد هست که اگر هم از برجام خارج شد کمترین خسارت و زیان را برایش به دنبال داشته باشد.

حسین پور افزود: برای جمهوری اسلامی ایران، خروج هر کدام از طرفین مذاکره باعث از بین رفتن کل معاهده خواهد شد و عملا دیگر قابل اجرا و ادامه نخواهد بود.
 
انتهای پیام/۶۱۰ک
 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :