دومین اجلاس سراسری نماز، زکات و فضای مجازی در شهرستان کیار به همت ستاد اقامه نماز شهرستان کیار و کلیه ادارات شهرستان کیار برگزار شد.

به گزارش کیار بیدار دومین اجلاس سراسری نماز، زکات و فضای مجازی شهرستان کیار در حالی برگزار شد که  با برگزاری جلسات متعدد هماهنگی و تقسیم کار کلیه ادارات و نهادهای شهرسان کیار  در برگزاری این اجلاس مشارکت نمودند.

فرماندار کیار در آغاز دومین اجلاس نماز، زکات و فضای مجازی شهرستان کیار گفت: اهمیت نماز باید همه جا و در هر زمانی تبیین و تاکید شود. نباید اهمیت و جایگاه نماز خرد و کوچک شمرده شود و هر فرد در هر چایگاه و مسئولیتی که قرار دارد باید در اقامه نماز اهتمام ورزد.

وی با اشاره به خاطرات خود در دوران اسارت در سال های دفاع مقدس در زندان های رژیم بعث گفت: یکی از سخت ترین زمان ها و دوران زندگی ام دوران اسارت در زندان های رژیم بعث عراق بود اما هیچ گاه شیرینی نماز و ارتباط با خداوند را در آن دوران فراموش نکرده و نمی کنم چرا که در آن زمان و در آن شرایط سخت تنها مونس اسرا نماز بود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تأکید حماس بر سعی برای تحقق آشتی فلسطینی

فرماندار کیار با تبریک پیروزی جبهه مقاومت گفت:  پیروزی رزمندگان اسلام در سوریه  بار دیگر امنیت کشور ایران اسلامی را تضمین کرد و اگر کسانی همچون مدافعان حرم و قاسم سلیمانی ها نبودند چه بسا که اکنون باید در مرزهای کشور و حتی در شهرهای بزرگ با داعش مبارزه می کردیم.

وی در ادامه از شکست داعش به عنوان  شکست بنیادین جبهه غرب در سوریه یاد کرد و گفت:  این پیروزی رزمندگان اسلام پیروزی دنیای اسلام بر دنیای کفر بود.
در ادامه این اجلاس حجت الاسلام خسروی به عنوان سخنران ویژه دقایقی در خصوص اهمیت نماز و تبیین نکات ویژه نماز ایراد سخن کرد و گفت:  بر جایگاه و ارزش نماز و زکات خصوصا در قرآن تاکید شده است و فضای مجازی بستر رشد و بالندگی نماز و زکات است،توجه به نماز و زکات چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی زمینه ساز رشد و پویایی و اعتلا جامعه و افراد است.

وی در ادامه به اهمیت قرار گیری سه بعد نماز، زکات و فضای مجازی در کنار هم تاکید کرد و افزود: تفکرات التقاطی، انحرافی، غرض ورزی در پی آنند که سه ضلع  مثلث نماز، زکات و فضای مجازی را از هم قطع کنند و اگر موفق به این اتفاق شوند صدمات و لطمات جبران ناپذیری بر بدنه جامعه و تفکرات اصیل اسلامی و ایرانی و سازنده کشور وارد می شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : خطیب نماز جمعه سامان: مهمترین شاخصه دولت اسلامی مدیریت جهادی و انقلابی است

دکتر خسروی در بخش از سخنان خود گفت: نماز مختص دین اسلام نیست و دیگر ادیان نیز بر اهمیت نماز صحه گذاشته اند و نماز از دیرباز و از آغاز به عنوان روش پرستش خدا وجود داشته است به طوری که بر اقامه نماز در دین یهود روزانه ۳نوبت، در دین زردشت ۵بار درشبانه روز  و در دین مسیحیت روزانه ۷بار تاکید شده است.

وی در ادامه گفت: نماز راه ارتباط با خداست و  و قرار گیری نماز و زکات در کنار هم بر اهمیت ارتباط با خدا و در عین حال توجه به مخلوقات الهی تاکید می کند.برای انسان مومن شایسته نیست فقط به فکر خودش، قبلگاه خودش و سجاده خودش باشد و از رنج و محنت دیگران غافل باشد.نماز در کنار زکات آورده شده است تا بدانیم پرستش خداوند بدون توجه به مردم و مجاهدت برای رفع مشکلات آنان کافی نیست

دکتر خسروی در ادامه افزود: نماز ستون دین است و نماز زمانی واقعا ستون دین است که از حالت شعاری به باور تبدیل شود. نماز واقعی منع کننده انسان از بدی ها و زشتی هاست و اگر در فضای مجازی خود کنترلی نداریم بی شک نمازمان ایراد دارد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری به پیشرفت ۴۵ درصدی رسید

 سخنران دومین اجلاس سراسری نماز شهرستان کیار در پایان به سخنانی از دانش مندان، متفکران، فلاسفه و اندیشمندان سراسر دنیا و در زمان های مختلف در خصوص اهمیت اقامه نماز و ارتباط با خدا اشاره کرد و گفت: هر چند عده ای با اخذ یک مدرک خود را از پرستش و راز و نیاز با پروردگار بی نیاز می دانند اما اگر خوب بیاندیشیم می بینیم که جز ذات اقدس باری تعالی سزاوار و شایسته مدح و ستایش نیست.

دومین اجلاس سراسری نماز شهرستان کیار با معرفی دانش آموزان برتر در زمینه برگزاری نماز، سربازان برتر در امر اقامه نماز، موذنان برتر، مبلغان برتر زکات، گروه تعزیه اقامه کننده نماز، کارمندان نمونه در اقامه نماز پایان یافت.

این خبر را به اشتراک بگذارید :