شمس آباد – گروه استان ها: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های جنوب غربی کشور است که در ارتفاعات زاگرس قرار دارد. این استان دارای کوه ها و قله های بسیار مرتفع از جمله زردکوه، شمس آباد، کوه رخ، کوه سیاسرد و… است.

 زدودن ارتفاعات بسیار بلند و همچنین دشت های سرسبز در اطراف کوه ها زمینه را برای انجام ورزش های هوایی از جمله پاراگلایدر و کایت سواری در این استان فراهم کرده است.

پاراگلایدر یک ورزش هوایی به شمار می رود که طی یک دهه گذشته در کشور توسعه یافته و ورزشکاران بسیار زیادی را در استان های مختلف تهران، اصفهان و… به خود جذب کرده است.

 وجود ارتفاعات بلند از مهمترین نیاز ها برای انجام این ورزش به شمار می رود که وجود چنین ارتفاعاتی در استان چهارمحال و بختیاری زمینه را برای توسعه این ورزش ایجاد کرده است.

ورود ورزشکاران این رشته ورزشی طی چند سال اخیر از استان های تهران و اصفهان به این استان رو به افزایش است به طوری که در حال اماده ۱۴ سایت پروازی در این استان شناسایی شده که سایت پروازی گردنه رخ در شهر فرخ شهر مهمترین آنها است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ملت ایران در روز قدس اتحاد تکفیر از اسرائیل غاصب را به نمایش می‌گذارند

چهارمحال و بختیاری از توانمندترین مناطق برای توسعه ورزش های هوایی در کشور و جهان به شمار می رودیکی از پیشکسوتان رشته ورزشی پاراگلایدر که از استان تهران به چهارمحال و بختیاری سفر کرده به شمس آباد گفت: چهارمحال و بختیاری از توانمندترین مناطق برای توسعه ورزش های هوایی در کشور و جهان به شمار می رود.

سید علی موسوی تاکید کرد: این استان دارای قله ها و ارتفاعات بی نظیر برای انجام پروازهای بی خطر در رشته ورزشی پاراگلایدر است.

وی گفت: دشت های پست ارتفاعات این استان مناسب برای فرود هستند و هیچ عامل خطر زایی برای فرود وجود ندارد.

این ورزشکار پاراگلایدر بیان کرد: در برخی از سایت های پروازی از جمله سایت های پروازی تهران، وجود باغات، ساختمان ها، جاده و تیرهای برق از مهمترین عوامل خطرزا در رشته ورزشی پاراگلایدر محسوب می شوند.

وی تاکید کرد: دشت های پست ارتفاعات چهارمحال و بختیاری بدون هیچ تیر برق  و عوامل خطر زا هستند که به راحتی یک ورزشکار پاراگلایدر می تواند مرحله فرود را انجام دهد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آخرین ماموریت جنگ را انجام دادیم/ماجرای رویارویی با بالگرد «صیاد»

وی یادآور شد: رشته ورزشی پاراگلایدر می تواند زمینه توسعه بیشتر استان چهارمحال و بختیاری را مهیا و زمینه را برای ورود ورزشکاران خارجی و انجام مسابقات بین المللی را  در این استان فراهم کند.

۱۴سایت پروازی در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است

 دبیر کمیته ورزش های هوایی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با شمس آباد با اشاره به اینکه رشته ورزشی پاراگلایدر در استان چهارمحال و بختیاری در حال توسعه است، بیان کرد: ۱۴ سایت پروازی در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.

ابوذر امیدی مقدم افزود: در حال اماده پنج سایت پروازی در این استان فعال است.

 فعالیت ۵۰ ورزشکار در رشته ورزشی پاراگلایدر

وی تاکید کرد: ورود ورزشکاران رشته ورزشی پاراگلایدر به استان چهارمحال و بختیاری افزایش یافته است و هم اکنون ورزشکاران بسیاری از کشور برای پرواز با پاراگلایدر به استان چهارمحال و بختیاری سفر می کنند.

وی گفت: ۴۵ ورزشکار مرد و پنج ورزشکار زن در رشته ورزشی پاراگلایدر در چهارمحال و بختیاری فعالیت می کنند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : نقش عامل خارجی در فتنه ۸۸

سایت های پروازی استان چهارمحال و بختیاری در زیباترین نقاط گردشگری چهارمحال و بختیاری قرار دارند که بر جذابیت های انجام ورزش های هوایی در این استان افزوده است.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :