رئیس ستاد اقامه نماز استان از اجرای طرح فرهنگی، آموزشی در حوزه ترویج نماز و فرهنگ این مهم در مناطق عشایری خبر داد.

به گزارش شمس آباد استان چهارمحال و بختیاری؛ در حاشیه نشست هم اندیشی ستاد اقامه نماز که با حضور مسئولین ستاد اقامه نماز و امور عشایر استان‌های اصفهان، بوشهر، خوزستان ، پارس ، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ما  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص ترویج فرهنگ نماز در روستاها و مناطق عشایری اظهار داشت: ترویج صورت و معنای نماز در روستاها را با برنامه ریزی وسیع، باید انجام پذیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: فصل تازه ای از اقامه نماز که بحمدالله درسطح شهرهای دیگر کشور تا حدود گسترده‌ای صورت گرفته است باید در سطح روستاهای کشور آغاز شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان خاطرنشان کرد: ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری در راستای وظیفه خود در مناطق عشایری استان طرحی را از سال ۶۴ آغاز کرده است که درابتدا به صورت مقدماتی انجام گرفت که در ۱۲ سال گذشته این طرح به صورت مداوم اجرایی می‌شود که برکات بسیار زیادی در جامعه عشایر غیور استانمان به یادگار گذاشته است.

کریمی به اهداف طرح اشاره داشت و بیان کرد: حضور طلاب در بین عشایر استان، آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان و خانواده ها با فلسفه، آثار و احکام نماز، آموزش قرائت صحیح  نماز و احکام آن، ترویج فرهنگ نورانی نماز در بین خانواده ها، ارتقاء سطح فرهنگی و آشنایی با احکام نورانی اسلام از جمله اهداف این طرح می‎باشد.

وی مخاطبان طرح را مناطق عشایری استان  ازجمله دیناران، دنگان و شیخ علی خان اجرایی خواهد شد اظهار کرد: این طرح همچون سال های گذشته در تابستان ۱۳۹۷ و ایام تبلیغی با حضور مبلغان در این مناطق به صورت ۴۵ روزه برگزار می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه این برنامه در دو مقطع خانواده و فرزندان عشایر برگزار  می‌گردد اظهار کرد: بیان اهمیت نماز در قرآن و روایات، بیان مقدمات، واجبات و مبطلات نماز (آداب  نماز )، بیان احکام ضروری، آموزش عملی احکام،  تمرین قرائت حمد و سوره به طریق انفرادی و جمعی (در اجتماع  دانش آموزان و خانواده های عشایری) از جمله فعالیت در این طرح می‌باشد.

کریمی به محصولات و منابع آموزشی توزیع شده در این مناطق تاکید کرد و گفت: کاست قرائت زیبای نماز که جهت گوش کردن و تمرین در اختیار کلیه فراگیران قرار گرفت، رساله توضیح المسایل مراجع تقلید (احکام نماز و وضو) که مدرس کلاس برای بیان محتوی مورد استفاده قرار می دهد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان افراد تحت پوشش طرح بیش از سه هزار نفر عنوان کرد و افزود: باهماهنگی حوزه علمیه قم وطرح هجرت، هدایت کل تبلیغات اسلامی ، امور عشایر و حوزه های علمیه استان روحانیون محترم شرکت کننده در طرح  شناسایی و دعوت خواهند شد که در سال جاری ۱۵ نفر روحانی از مرکز تخصصی نماز ومبلغین استان در این طرح شرکت داشتند که به صورت ویژه کار تبلیغ در عشایر را برعهده داشته‌اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : انجام پرواز تفریحی با هواپیماهای فوق سبک در فرودگاه شهرکرد

این خبر را به اشتراک بگذارید :