یکی از مشکلاتی که سالیان متمادی اهالی شهرستان کیار را همراهی می کند مسائل ناشی از سفر های روزانه از شهرها و روستاهای شهرستان کیار به شهرکرد و برعکس است.

به گزارش کیار بیدار سال های سال است که اهالی شهرستان کیار و خصوصا ساکنان بخش مرکزی کیار با سفر به مرکز استان رنج و محنتی ناخواسته را متحمل می شوند اما برای رهایی از این مشقت و سختی نه توان انجام کاری را دارند و نه مسئولان در این راستا اقدامی به عمل می آورند.

با توجه به قرار گیری شهرستان کیار در جنوب و جنوب غرب شهرکرد،  اهالی شهرستان کیار اغلب از دو مسیر طاقانک، کیان، شهرکرد یا دزک، دستگرد، فرخشهر به مرکز استان چهارمحال و بختیاری سفر می کنند و برای بازگشت به شهر و دیارشان نیز این مسیرها را انتخاب می کنند.

سال های سال است که ساکنان کیار می دانند محل توقف حودروها مسافربر عمومی و شخصی از شهرکرد به سمت  شهرها و روستاهای شهرستان کیار در مجاورت نقاطع حیابان بهارستان(دانشسرا) و بلوار کشاورز معروف به سه راه شهرک واقع است.

اهالی کیار اعم از مردم روستاهای خراجی، تشنیز، امیرآباد، اسلام آباد، سلم، سرتشنیز، جعفر آباد و شهرهای شلمزار و گهرو و دستنا خوب می دانند که محل سوار و پیاده شدنشان از خودرو های مسافربری عمومی و شخصی چه از شهرها و روستاهای کیار تا آن نقطه و چه از داخل شهرکرد تا آن محل فقط یک توقف گاه است و نه یک پایانه مسافربری اما طبق عادت دیرینه بازهم برای بازگشت به خانه و کاشانه شان به سه راه شهرک مراجعه می کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تاثیرمشاغل خانگی کشاورزی در تولید و اشتغال بویژه اقتصاد مقاومتی

یکی از آقایانی  که در این محل در انتظار رسیدن مینی بوس برای حرکت از شهرکرد به سمت شلمزار بود به حبرنگار کیار بیدار گفت: خواسته و ناخاسته با شرایط این محل عادت کرده ایم، از یک سو فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی  و فقدان کمترین امکانات ایمنی و رفاهی در خودروهای عمومی و از سویی مشکلات پایانه مسافربری باعث می شود رنج سفر از کیار به شهرکرد مضاعف شود اما به دلایل محتلف ناچار به پذیرفتن این شرایط هستیم.

وی که خود را علی معرفی کرد گفت: تحمل سرمای زمستان، گرمای سوزان تابستان، انتظار طولانی مدت برای رسیدن مینی بوس، انتظاری طولانی تر برای پر شدن ماشین، فقدان امکانات در خودروهای مسافری کیار شهرکرد، جاده کم عرض و پر از حادثه کیار شهرکرد همه و همه از جمله مشکلات سفر از کیار به شهرکرد است که اگر مسئولان برای احداث پایانه مسافربری در توقف گاه خودروها و مسافران کیار چاره ای بیاندیشند بخش عمده ای از مشکلات در این زمینه حل می شود.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - هاشمی: تنهایی دویدن کار را به جایی نمی‌رساند

یکی از افرادی که قصد سفر از شهرکرد به شهر گهرو را داشت در پاسه به سوال خبرنگار کیار بیدار در خصوص دلیل عدم استفاده مسافران کیار از پایانه مسافربری آزادی(فارسان) با وجود امکانات مناسب گفت: به دلیل اینکه این نقطه(سه راه شهرک) از گذشته محل سوار و پیاده شدن مسافران شهرستان کیار محسوب می شود هم مسافران و هم رانندگان از این محل استفاده می کنند و دیگر دلیل عدم استفاده از پایانه آزادی این است که در مسیری خارج از مسیر نردد اهالی کیار از شهرکرد به شهرستان کیار واقع است.

خانم پ. اسدی  نیز در بیان ضرورت احداث پایانه مسافربری کیار_شهرکرد گفت: بارها اتفاق افتاده است که به دلیل طولانی شدن کلاس یا کوتاه بودن روزهای پاییزی در تاریکی شب مچبور به بازگشت از شهرکرد به شهر خودمان شده ام و با توجه به اینکه این محل فقط ایستگاهی برای توقف خودروها و مسافران است هیچ گونه امنیتی برای مسافران و حتی رانندگان وجود ندارد.

رانندگان خودروهای مسافربری هم چندان دلخوشی از این محل نداشتند و یکی از رانندگان مینی بوس که نوشته های روبی بدنه ماشین اش نشان از آن می داد که مسافران شهر دستنا را به مقصد می رساند به خبرنگار کیار بیدار گفت: از قدیم محل سوار شدن مسافران کیار به دلیل واقع شدن در مسیر شهرکرد به شهرک(شهرکیان) به سه راه شهرک مشهور شده است اما صد حیف که با وجود قدمت بسیار و مسافران زیاد این مسیر اما امکاناتی برای آن در نظر گرفته نشده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - در تکاپوی معتبرسازی تهدیدات

وی افزود: با حرکت از شهر دستنا و رسیدن به شهرکرد و پیاده کردن مسافران و برای اینکه با ماشین خالی بازنگردیم در این محل توقف می کنیم اما به دلیل نبود امکانات و محلی برای استراحت رانندگان ناچاریم در خودروهای خودمان بنشینیم. 

این راننده در خصوص دیگر مشکلات این محل هم گفت: ایجاد مزاحمت مینی بوس ها برای ساکنان و همسایگان این محل را از مهمترین مشکلات این محل عنوان کرد و خواستار ساماندهی این توقف گاه و رفع مشکلات آن شد. 

این گزارش ادامه دارد……

انتهای پیام/۵۸۰ک

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :