به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پیرغار، سید حسن چراغی با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: حضرت فاطمه (س) شهیده ولایت است. حضرت فاطمه (س) با ایستادگی مقابل دشمنان امام علی (ع)، دفاع از حریم ولایت را به‌خوبی به نمایش گذاشتند؛ و می‌توان از ایشان به‌عنوان شهیده راه ولایت یادکرد.

وی افزود: به‌رغم عمر بسیار کوتاه حضرت صدیقه طاهره (س)، پس از ارتحال پیامبر اکرم (ص) پدر بزرگوارشان، آثار به یادگار مانده از ایشان در آن دوران بحرانی و پرتنش، بیانگر عزم راسخ، صلابت و شجاعت فوق‌العاده حضرت در دفاع از ولایت امیر مؤمنان (ع) در جریان غدیر خم است.

رئیس هدایت تبلیغات اسلامی فارسان تصریح کرد: جدیت این بانوی بزرگوار درراه دفاع از ولایت که منجر به شهادت مظلومانه‌اش شد، نشان از توجه ویژه و اهتمام خاص حضرت به مسئله امامت امت و زمامداری جامعه مسلمانان دارد.

        

وی گفت: هیچ‌کس مانند حضرت فاطمه زهرا (س) عمق و ژرفاى امامت را نشناخت و هیچ فردى چون او درراه تبیین امامت و شناسایى آن و دفاع از امام خویش سعی نکرد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : «هگمتانه»میزبان وزرای گردشگری آسیایی؛آزمونی بین‌المللی برای ایران

حجت‌الاسلام چراغی اظهار داشت: او از طرق مختلف براى دفاع از امامت امامان بر حق، سعى و کوشش کرد، گاه بابیان خطبه‌های غرّا و روشنگرانه عظمت و فضیلت مقام امامت و شخص امام على (ع) را آشکار ساخت و گاه براى اثبات امامت امام على (ع) به محاجّه و دفاع پرداخت و آنجا که لازم دید، براى دفاع از امام خویش، جان خود را به خطر انداخت تا آنجا که نخستین شهیده راه امامت و دفاع از آن لقب گرفت.

               

رئیس هدایت تبلیغات اسلامی فارسان بابیان اینکه این بانوی بزرگوار اسلام برای دفاع از حریم ارزش‌های والای الهی و ولایت از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند، گفت: بی‌بی دوعالم پس از رحلت پدر بزرگوارش، وظیفه الهی خود را ترک نکردند و در جامعه اماده شدند و به دفاع از حریم ولایت پرداختند.

وی در ادامه به شخصیت بانوی دوعالم اشاره کرد و افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) شخصیتی هوشیار، بصیر و آگاه به سیاست‌های زمان خود و آینده بودند.
حجت‌الاسلام چراغی یادآور شد: رسول اکرم (ص) در تعریف از فاطمه (س) می‌فرمایند که همه عقول از تعریف و فهمیدن فاطمه (س) عاجز هستند.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - ستارگانی‌که از فقر مطلق به‌ ثروت هنگفت رسیدند

وی به بیان برخی صفات والای آن حضرت پرداخت و گفت: آیات و روایات زیادی در مقام معصوم بودن آن حضرت آمده که آیه سوره مباهله، آیه ۳۳ سوره احزاب، حدیث کساء و روایت غضب از مشهورترین این شواهد است.

           

رئیس هدایت تبلیغات اسلامی فارسان یکی دیگر از صفات آن حضرت را محدثه بودن برشمرد و افزود: محدثه یعنی کسی که حدیث می‌گوید و از این بانوی گرامی ۲ هزار حدیث و حدود ۱۶۰ گفتار به دست ما رسیده است.

وی با اشاره به برخورداری حضرت فاطمه زهرا (س) از علم والای الهی، گفت: یکی از بهترین شواهد این صفت آن حضرت، همان خطبه فدکیه است، زیرا در این خطبه مطالبی گفته‌شده که تا قیامت چراغ راه ما است.
 
حجت‌الاسلام چراغی همچنین آگاهی بخشی، زمان‌شناسی، آرمان‌گرایی، قاطع بودن، باصلابت بودن، از راه راست منحرف نشدن، سعی برای بیداری خواص را از دیگر شاخصه‌های وجودی دخت نبی مکرم اسلام (ص) برشمرد.

انتهای پیام/۵۹۰پ

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :