چشم مردم بن به راه تکمیل کارخانه فرومنگنر سفید شد/ گره کوری که با وعده هیچ مسئولی باز نشد

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از زنگ خبر؛ اقتصاد شهرستان بن برمبنای کشاورزی شکل گرفته است و کمتر از پروژه های صنعتی و معدنی بهره برده و همین امر باعث شده تا این شهرستان نتواند در بین شهرهای توسعه یافته استان چهارمحال و بختیاری  قرار گیرد، به همین دلیل احداث و افتتاح این کارخانه می تواند تاثیر بسزایی در توسعه بافت داشته باشد.

بیکاری و مهاجرت دو  معضل اساسی در شهرستان بن بوده که نه‌تنها با گذشت زمان این وضعیت بهتر نشده بلکه روز به روز شدت یافته و به یکی از معضلات اساسی این شهرستان تبدیل شده است.

نبود صنایع مادر و فراهم نبودن موقعیت های شغلی برای جوانان موجب شده تا  جوانان این شهرستان برای یافتن شغل مناسب به شهرهای بزرگ تر مهاجرت نموده و جمعیت این شهرستان رو به کاهش برود؛ وعده های مختلف مسئولین شهرستانی و استانی نیز تاکنون گره ای از کار باز نکرده و همچنان چشم مردم به راه آمدن صنایع مادر به این شهرستان است.

سالی که “می شود” و “خواهد شد” به دم دستی ترین فعل خبری برخی مدیران استانی مبدل شد تا با جاشنی زمانی از «آینده نزدیک»، وعده هایی را رسانه ای کنند، اما بسیاری از این “می شود” ها محقق نشد!

به گزارش زنگ خبر؛ اشکال و ایرادی که دلایل مختلفی نظیر عدم تخصیص به موقع و کافی اعتبارات تا موانع فنی پروژه های عمرانی در آن دخیل است، اما جای گلایه آنجاست که مسئولان بابت بدقولی های شان نه توضیحی می دهند و حتی بعضا با عدم پاسخگویی به رسانه ها، کوشش دارند چراغ خاموش و بی صدا از کنار وعده شان بگذرند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : خانواده شهدای مدافع حـرم از خودشان مظلوم‌ترند

 

ساخت کارخانه فرومنگنز مهم‌ترین وعده زمین‌مانده مسئولان در بن

مهمترین وعده زمین مانده مسئولان استانی برای سال های متوالی تکمیل کارخانه فرومنگنز است به امید آنکه بدعت “وعده درمانی” به مردم کاهش یابد و مدیران پس از بررسی همه جانبه و به دور از هیجان و شتاب زدگی، از وضعیت پروژه ها اطلاع رسانی کنند.

کارخانه فرومنگنز شهرستان بن ازجمله کارخانه هایی است که با افتتاح آن از آمار مهاجرت و بیکاری در این شهرستان کاسته شده و در اقتصاد مقاومتی نیز نقش بسزایی ایفا می کند.

پس از چهار سال از حرف و حدیث آنطور که پیداست ساخت این کارخانه به نصف هم نرسیده است.

سوله ها و ساختمان های این مرکز  به اتمام رسیده اما هیچ دستگاهی برای تولید یا به راه انداختن چرخ کارخانه در آن نصب نشده است.

عدم پاسخگویی صاحب کارخانه فرومنگنز در شهرستان

طی پیگیری های خبرنگار زنگ خبر برای ارتباط با صاحب کارخانه و  تماس های نگهبان با صاحب کارخانه وی موجود به توضیح و حتی صحبت با خبرنگار ما نشد و حتی اجازه عکس برداری از داخل کارخانه را به ما ندادند.

کارخانه ای که قرار بود در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری برسد اما متاسفانه شاید تا پنج سال دیگر هم اتفاقی نیفتد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : هرگونه تجمع و آشوب و سوءاستفاده از مطالبات اقتصادی مردم محکوم است/ برگزاری تجمعات مشکوک در دانشگاه تهران

مساحت این واحد تولیدی ۶ هزار و ۷۰۰ مترمربع و  با احداث این واحد تولیدی ۱۵ هزار تن به ظرفیت تولید سالانه فرومنگنز کشور اضافه می‎شود.

 اشتغال‌زایی این طرح در فاز اول حدود ۱۰۰ نفر است که در مراحل تکمیلی تا ۳۰۰ نفر قابل افزایش است.

با وجود این امر، مسئولان و حتی سرمایه گذاران این طرح باید اندکی به فکر جوانان و اشتغال جوانان باشند تا این شرکت پس از سال های متمادی بتواند خط تولید خود را فعال کرده و سبب حل  مشکلات اشتغال جوانان منطقه شود.

باز شدن کلاف سر در گم این کارخانه بزرگ تولید عزم جدی مسئولین را طلب می کند تا شاهد تولید و حتی صادرات محصولات این کارخانه باشیم.

منابع گزارش زیر از خبرگزاری های رسمی و پایگاههای اطلاع رسانی استانی می باشد که لینک آن ها به عنوان مستندات در دسترس خوانندگان است.

ورود محموله ۱۰۲ تنی تجهیزات فنی مجتمع ملی فرومنگنز بن

نخستین محموله ۱۰۲ تنی تجهیزات فنی فرومنگنز بن وارد سایت این مجتمع شد .
http://www.شمس آباد.ir/fa/news/4023821/

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری:کارخانه فرومنگنز چهارمحال و بختیاری دهه فجر ۹۵ افتتاح می شود

https://www.mehrnews.com/news/3767554/
 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: کارخانه فرومنگنز شهر بن با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن سال ۹۲ بهره‌برداری می‎شود.

گنجی با بیان اینکه این واحد تولیدی تا سال ۹۲ به بهره‌برداری می‎رسد، افزود: میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این واحد تولیدی ۹۶ میلیارد ریال است که این میزان اعتبار از محل اعتبارات آمایش صنعتی تأمین می‎شود.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910430000255

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : برجام از دیگر مسایل از جمله مسئله موشکی قطع است/ آمریکا فضای بی‌اعتمادی در برجام ایجاد کرده است

طرح متالوژی آسیا در شهرستان بن به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال وبختیاری بیان کرد: همچنین طرح متالوژی آسیا که تولید کننده فرومنگنز است در شهرستان بن با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است که در حال موجود منتظر ۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است که با پیش‌بینی‌های انجام شده به زودی با ۲۰۰ نیروی انسانی به بهره‌برداری می‌رسد، طرح بازیافت زباله با ۲ هزار میلیارد و کارخانه آهک هیدرات با ۳۰۰ میلیون یورو نیز ظرف ۳ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/04/16/1457427/

استاندار در شورای برنامه ریزی شهرستان بن: بهره برداری از کارخانه فرومنگنز بن تا آخر سال۹۵

در این نشست مقرر شد بهره برداری از کارخانه فرومنگنز بن تا آخر امسال، ساماندهی گلزار شهداء، نصب المان در محل گلزار شهدای گمنام، تکمیل بند خاکی ویژه آبخیزداری در روستای بارده و تکمیل جاده بین مزاره شهرستان بن تا آخر امسال انجام شود

http://www.ostan-chb.ir/ShowPage.aspx?page_=news&lang=1&tempname=main&sub=35&PageID=15084&PageIDF=34

اینها تنها بخشی از اخبار موجود در رابطه با کارخانه فرومنگنزشهرستان بن بود

از مسئولان شهرستان بن انتظار می‌رود که نسب به وضعیت این کارخانه رسیدگی بیشتری داشته باشند تا شاید این شهرستان که آمار بیکاری و مهاجرت بالایی دارد قدری رنگ و بوی رفاه را ببیند.

پایگاه خبری تحلیلی زنگ خبر، آمادگی انعکاس پاسخ مسئولین به شهروندادن را دارد.

انتهای پیام/۵۲۰ز

این خبر را به اشتراک بگذارید :