پروژه انتقال آب بن_بروجن، تضمین حیات ۵۰ درصد جمعیت چهارمحال وبختیاری/ مسئولین استان هم‌جوار از اظهارات تنش زا بپرهیزند

خدیجه ربیعی فرادنبه نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شمس آباد نیوز، پروژه انتقال آب بن-بروجن را یکی از پروژه های ملی دانست و اظهار کرد: این پروژه یکی از مصوبات ریاست جمهوری بوده و از سال ۱۳۹۱ آغاز به کار کرده و کاملا قانونی است.

پروژه انقال آب بن-بروجن یک طرح ملی است

ربیعی به صحبت‌های اخیر نائب رئیس شورای شهر اصفهان اشاره و تاکید کرد: این صحبت‌ها و مصاحبه‌ها تنها موجب ایجاد تنش بین دو استان و آزرده‌خاطر شدن مردم می شود، صحبت‌هایی که فاقد هرگونه منطق و اساسی است و نه‌تنها باید از آن پرهیز کرد بلکه لازم است همه برای بهره‌برداری از این طرح ملی بسیج شوند.

پروژه بن-بروجن تامین‌کننده آب شرب بیش از ۵۰ درصد مردم چهارمحال و بختیاری

وی تاکید کرد: پروژه بن-بروجن یک طرح ملی و تامین‌کننده آب شرب بیش از ۵۰ درصد مردم چهارمحال و بختیاری است و همه کشور چه مردم و چه مسئولین وظیفه دارند برای این مساله حیاتی به صورت شبانه روز مجاهدت کنند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : هگمتانه گردشگران را فرا می‌خواند/ تاریخ را در همدان ورق بزنیم

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی به تامین آب شرب سیزده روستا و ده شهر این استان از طریق این پروژه اشاره و گفت: مردم چهارمحال و بختیاری در بحران بی‌آبی به سر می‌برند و  این پروژه می‌تواند مشکلات آب شرب مردم را تا حدودی رفع کند.

ربیعی بابیان اینکه پروژه بن-بروجن از پیشرفت خوبی برخوردار است، اضافه کرد: مجمع نمایندگان استان به جد پیگیر این پروژه بوده و مکاتبات زیادی را برای حل معضلات مالی آن داشتند.

وی خاطرنشان کرد: پروژه انتقال آب بن-بروجن در مدت یک سال گذشته پیشرفت خوبی داشته، گرچه انتظار می‌رفت در این مدت پنج ساله شاهد این پیشرفت‌ها باشیم، اما در شرایط فعلی نیاز است همه مسئولین استانی و کشوری برای به بهره‌برداری رسیدن آن مجاهدت فراوان کنند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی به دغدغه‌های استاندار چهارمحال و بختیاری اشاره و افزود: یکی از اهداف استاندار چهارمحال و بختیاری به اتمام رسیدن پروژه‌ها است و در این راستا از مسئولین اجرایی خود انتظار دارد تمام مجاهدت خود را برای به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌ها صورت دهند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : ارزش‌های فراموش‌شده معماری ایرانی/ وقتی خانه‌ها از روح تهی می‌شود

چهارمحال و بختیاری در بحران بی‌آبی به سر می‌برد

ربیعی به بحرانی شدن مساله آب در استان اشاره و تصریح کرد: در حال اماده نباید به دنبال مقصر بود چون مساله آب شرب در استان مساله‌ای حیاتی است و استاندار و سایر مسئولین اجرایی باید تمام مجاهدت خود را برای اخذ اعتبارات داخلی و کشوری برای پیشرفت این پروژه داشته باشند.

وی به مصوبات ریاست جمهوری اشاره و گفت: این طرح بایستی تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری می‌رسید، لازم است همه مسئولین همت کرده و تا سال آینده این پروژه به پایان برسد.

مسئولین استان همجوار از صحبت‌های تنش‌زا بپرهیزند/رسانه‌ها آن‌ها را نشر ندهند

نماینده مردم بروجن در مجلس اسلامی خطاب به مسئولین استان همسایه گفت: مساله آب شرب مساله‌ای حیاتی و غیرقابل انکار است، نباید برخی از این امر غافل شده و با عنوان کردن صحبت‌های بی‌پایه و اساس باعث ایجاد تنش در جامعه شوند، این پروژه یکی از مصوبات هیئت دولت بوده و بارها از زبان رئیس جمهور و معاونین ایشان از آن یاد شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : معادله چند مجهولی اقامتگاه‌های نوروزی/ همه کابوس‌های هتل‌داران

وی خطاب به رسانه‌ها نیز تاکید کرد: از انتشار برخی صحبت‌های تنش‌زا خودداری کنند تا آرامش در کشور حاکم و مسئولین بتوانند به خوبی به وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام/۱۰۲۲ج

این خبر را به اشتراک بگذارید :