به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از پیرغار، علی کاظمی، نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در آئین کلنگ زنی فاز دوم بیمارستان سیدالشهدا (ع) شهرستان فارسان گفت: ابتدا خیرمقدم عرض می‌کنم حضور محترم سروران همچنین دکتر گلمکانی که دعوت ما را پذیرا شدند و در این مراسم شرکت کردند تا از نزدیک شاهد محرومیت‌های این منطقه باشند و با مشکلات این حوزه انتخابیه آشنا شوند.

دکتر کاظمی در ادامه افزود: شهرستان فارسان جزء شهرستان‌های کوچک اما با جمعیت بالا می‌باشد، در فصول گرم جمعیت این شهر بیشتر نیز می‌شود و تعداد مسافران این شهرستان نیز بسیار بالا هست و ازنظر تحصیلات این منطقه در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

بیمارستان سیدالشهدا فارسان دو شهرستان را پوشش می دهد

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان شهرستان فارسان پوشش‌دهنده دو شهرستان فارسان و کوهرنگ بوده است که خوشبختانه با سفر دکتر هاشمی و توجه ویژه ایشان به این امر مهم شهرستان چلگرد نیز صاحب بیمارستان شدند ولی بیمارستان کوهرنگ هنوز مشکلات فراوان دارد و بازهم بیمارستان فارسان باید پاسخگو این امر باشد. در این خصوص با توجه به سفرهایی که دکتر هاشمی به این منطقه داشتند قول مساعد دادند تا ما بتوانیم این بیمارستان را به ۲۰۰ تخت برسانیم.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : رزمایش چند ملیتی هند در واکنش به حضور نظامی چین در منطقه ایندو-پاسیفیک

وی اظهار داشت: در این شهرستان کلیه مراکز آموزشی و دانشگاهی با تعداد فراوانی از دانشجویان راداریم تنها دانشگاه علوم پزشکی در این شهر وجود ندارد که امیدواریم بتوانیم افتتاح فاز دوم بیمارستان آموزش های جهت دانشجویان علوم پزشکی داشته باشیم.

 وی تصریح کرد: با توجه به اعتبار خوبی که از تبصره ۳۷ برای گسترش این بیمارستان دریافت کرده‌ایم شاهد افتتاح سیستم رادیولوژی دیجیتال در این مرکز هم خواهیم بود و امیدواریم در آینده پاسخگو در امر آموزش نیز باشیم.

بیمارستان سیدالشهدا فارسان یکی از بیمارستان‌های نمونه کشوری می‌باشد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: در استان و در شهرستان فارسان مجمع عالی سلامت شکل گرفت زیرا تمام حوزه‌های اجتماعی درگیر موضوع سلامت هستند، شما هیچ پدیده اجتماعی را نمی‌توانید نام ببرید که درگیر موضوع سلامت نباشند.

دکتر ابراهیم گلمکانی در ادامه افزود: سلامتی یک مقوله چندوجهی است و تأکید ما بر خود مراقبتی است و آموزش‌های خود مراقبتی سودمند می‌کند به‌سلامت جامعه هر چه قدر بیمارستان ساخته شود هزینه بیشتر و سرمایه‌گذاری بالاتری نیاز داریم واینگونه نمی‌توانیم به سطوح بالاتر دست پیدا کنیم.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شمس آباد - چغندر قند تلخ!/ با سیلی صورت خود را سرخ کرده‌ایم!/ رکود بازار شکر!

وی اظهار داشت: طبق آماری که دریافت شده ظرفیت اشغال تخت‌های این بیمارستان بالای ۹۰ تخت است که امید است با افتتاح فاز دوم با بردن ۱۰۰ تخت دیگر به‌خوبی پاسخگو باشیم و بسیار خرسندیم که بیمارستان فارسان یکی از بیمارستان‌های نمونه کشوری می‌باشد و از همه خیرین می‌خواهیم که در امر تجهیز و گسترش بیمارستان سودمند‌های خود را دریغ نکنند.

مراسم کلنگ زنی فاز دوم بیمارستان سیدالشهدا فارسان با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت،نماینده مردم شهرستان های اردل،فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استان و شهرستان بااعتبار بالغ‌بر ۲۵ میلیارد تومان برگزار شد در این مراسم همچنین بخش رادیولوژی دیجیتالی بااعتبار بالغ‌بر ۴۵۰ میلیون تومان افتتاح شد.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :