به گزارش شمس آباد نیوز؛ به نقل از خبرنگار سامان ما؛ شهرستان سامان به دلیل شرایط محیطی و برطرف موقعیت توپوگرافی و کوهستانی بودن، از نعمت جاده های استاندارد و ایمن بی بهره است.

از طرفی همین موضوع باعث شده که این شهرستان که به عنوان شهرستان گردشگر پذیر استان در بین مسافران و گردشگران از آن یاد می شود هر ساله شاهد تصادفات باشد و مسافران بر اثر اطلاع نداشتن از پیچ و خم های این جاده دچار مشکلاتی شوند.

عمده مشکلات جاده های مواصلاتی بخش زاینده رود عرض کم، پیچ های تند، وجود چاله های متعدد، دست اندازهای غیر استاندارد، نبود علائم اخطار دهنده رانندگی و از جمله خط کشی نبودن این جاده و پرتگاههای خطرناک بدون حفاظ است.

امروز یکی از راه های توسعه و پیشرفت گردشگری در این شهرستان و بخش زاینده رود وجود جاده مناسب و ایمن و استاندارد است و مسئولین باید بدادند که نبود جاده مناسب و استاندار توسعه را از یک منطقه می گیرد و ظرفیت های نهفته آن را برای همیشه به یغما خواهد برد.

در سال جاری مسئولین شهرستان و استان از اعتبار ۶ میلیارد تومانی برای اجرای طرح حاشیه سازی در مسیر جاده ای رودخانه زاینده رود و رفع نقاط حادثه خیز این شهرستان خبر دادند و این امر هرچند در راستای توسعه جاده ای است اما نارضایتی بعضی از شهروندان این منطقه را به همراه داشته است.

یکی از شهروندان بخش زاینده رود با ارسال پیامی با اشاره به تعریض جاده در بخش زاینده رود، اظهار داشت: قطع درختان باغات مردم کشاورز منطقه به چه قیمتی؟ چه سودی عاید مردم منطقه و خودمان می شود به جز شلوغی بیشتر، ریختن زباله، به خطر انداختن امنیت مردم و درختان باغاتی که کشاورز یه عمر برای آن زحمت کشیده شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - حذف کانونهای داخلی گردوغبار خوزستان نیازمند بودجه ۵ هزار میلیاردی

حالا مسئولان استان با قطع درختان، و ایجاد زیرساخت جاده مناسب گردشگر پذیری آن منطقه را افزایش دهند و گردشگران به لطف جاده عریض وارد منطقه شده و استفاده رایگان از ملک و باغ مردم داشته باشند و به محصولات و درختان آسیب زده و زباله ها را هم در این مکان قرار داده و برود و سود کم آن هم فقط برای دلالهای زمین ها باشد.

وی با اشاره بر اینکه به خاطر همین مشکلات کشاورز مجبور است زمین کشاورزی را به سرمایه دار شهری بفروشد، اذعان داشت: سرمایه دار شهری به راحتی در دور زمین حصار کشی و سکو سازی انجام دهد و به محیط زیست آسیب وارد کند و هیچ مسئولیتی هم در قبال لایروبی جوی و پرداخت هزینه های سالانه هم احساس نکند.

این شهروند با بیان اینکه چندساله دیگر مردم مارکده جایی برای تفریح در حاشیه زاینده رود که روزی مال خودشون بود نخواهند داشت! تصریح کرد: روزی که آبی برای آبیاری طرحهای کشاورزی که الان بهش مینازیم و فکر و ذکرمون شده نخواهیم داشت. لطفا کمی بهمون بربخوره! یکم به فکر آینده خودمون و فرزندانمون و محیط زیستمون باشیم….

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : ۴۰ درصد از ثبت‌نام شدگان کاریابی‌های چهارمحال و بختیاری فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند

یکی از شهروندان روستای مارکده از قطع درختان تونمند در حاشیه جاده بخش زاینده رود ناراحت است و عنوان می کنند که این درختان هیچ گونه ارتباطی به دید جاده نداشته است ، بیان داشت: کشاورزان برای رشد یک درخت تنومند زحمات و مشقت های فروانی کشیده اند.

فرماندار شهرستان سامان در گفتگو با خبرنگار سامان ما با بیان اینکه اصلاح و بهسازی حریم جاده زاینده رود از روستای قراقوش تا روستای چم چنگ در شهرستان با همکاری هدایت راه استان چهار محال و بختیاری در حال انجام است ، بیان داشت: ۶ میلیارد تومان برای آزاد سازی و بهسازی و رفع نقاط حادثه خیز برای این جاده در نظر گرفته شده است

سعید صالحی با بیان اینکه اتعرض و بهسازی جاده در جهت احداث جاده مطلوب و ایمنی برای مردم است ،اذعان داشت: با توجه به قوانین تعریض جاده میزان حریم راه بر اساس قوانین تملک شود و مابقی تملک ها برای حریم جاده که مربوط به کشاورزان است به صورت قانونی پیگیری شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : گابریل درباره تشکیل دولت اقلیت در آلمان اعلام خطر داد

صالحی با بیان اینکه به دلیل اینکه این جاده یک جاده گرشگردی و سالانه گردشگران زیادی با توجه به همجوار بودن روستای های بالا دست شهرستان با استان همجوار تردد دارند، تصریح کرد: هر جاده حریم قانونی دارد بعضا کشاورزان و مردم روستا تصرف در جاده داشته اند که در حال اکنون با توجه به قوانین تعریض باید تملک ها به هدایت راه در راستای بهسازی جاده به صورت قانونی انجام گیرد.

وی با تاکید بر اینکه تعرضی جاده و بهسازی بایسته مردم منطقه است بیان داشت: این درخواست مردمی پیگیری و تامین اعتبار شده و اجرایی این پروژه نیاز به همکاری و همراهی مردم و کشاورزان این منطقه را می طلبد .

فرماندار با بیان اینکه جاده مهم ترین زیر ساخت گردشگری برای توسعه گردشگری است، ابراز کرد: اجرای این پروژه در جهت روان سازی ترافیک، کاهش تصادفات و رفاه مردم بخش زاینده رود است.

سعید صالحی با بیان اینکه طول اجرای این پروژه ۴۰ کیلومتر است، گفت : در طول این جاده ۱۴ نقطه حادثه خیز وجود دارد که باید اصلاح و تعریض شود و اعتبار در نظر گرفته برای این پروژه از اعتبارات ملی است.

انتهای پیام/۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :