نفس‌های آخر دومین کارخانه پمپ و کیوم کشور!/ اقتصاد مقاومتی اصل فراموش شده در مدیریت اقتصادی و صنعتی

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از هفت چشمه، براساس نظرات کارشناسان و مسئولان حمایت از واحدهای تولیدی و صنایع کوچک یکی از مؤثرترین راه‌ها برای عبور از بحران بیکاری و رسیدن به اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

در حالی‌که این روزها بیکاری مهم‌ترین دغدغه کشور و مردم استان چهارمحال و بختیاری و به‌خصوص مردم شهرستان اردل است، عدم توجه و حمایت از تولیدکنندگان، این شهرستان را به سمت ورشکستگی و تعطیلی حرکت داده و آمار بیکاری را بیشتر کرده است.

حالا با این وضع و اوضاعی که شهرستان اردل در بیکاری رتبه اول را استان دارد اگر از تولیدکنندگان حمایت نشود و تحولی در این حوزه صورت نگیرد تعطیلی‌هایی از این قبیل باعث رشد بیشتر بیکاری در شهرستان می شود که این یک معضل بزرگ اجتماعی است و نیاز به تصمیماتی جدی دولت برای رفع این مشکل اساسی است.

پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی‌بر عدم اتکا به نفت و اقتصاد تولیدمحور، ضروری است تا توجهی فراتر از شعار شود.

این روزها غبار رکود اقتصادی بر روی دومین کارخانه پمپ وکیوم کشور و تنها کارخانه تولیدی شهرستان اردل نشسته است به گونه‌ای که این کارخانه در آستانه تعطیلی است و حمایت از واحدهای تولیدی یکی از موثرترین راه‌ها برای عبور از بحران بیکاری و رسیدن به اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ترامپ صلاحیت ریاست‌جمهوری ندارد/آمریکا دوران خطرناکی را سپری می‌کند

اشتغال‌زایی نیازمند توجه جدی به تولیدات داخلی است

 

امیدعلی هادی سرپرست کارخانه تولیدی پمپ وکیوم مریک شهرستان اردل در گفت‌وگو با هفت چشمه با اشاره به وضعیت بیکاری در شهرستان، تعطیلی بخشی از این کارخانه و بیکاری برخی از جوانان شهرستان اردل به دلیل حمایت نکردن دولت اظهار کرد: این کارخانه حدود پنج سال است که در عرصه تولید پمپ وکیوم با ۵۰ کارگر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فعالیت می کند اما به دلیل رکود اقتصادی و به فروش نرسیدن کالای این کارخانه و عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران ۳۰ نفر از کارگران اخراج شدند.

هادی افزود: اگر به دنبال اشتغال هستیم باید توجه جدی به تولید داخلی داشته باشیم که در این زمینه مردم و مسئولان باید دست‌به‌دست هم دهند تا از تولید داخلی حمایت شود.

وی بیان کرد: دولت برای حمایت از تولید می‌تواند با ایجاد مشوق برای حمایت و رونق تولید داخلی قدم بردارد چراکه نیاز جامعه امروز ما بحث تولید داخلی است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : مراقب پروژه تعلیق باشیم!

دولت برای افزایش رونق و تولید، مردم را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد

هادی تصریح کرد: به طور یقین تولید داخلی با فرهنگ جامعه هم‌خوانی دارد و کالای یک کشور که جامعه ما هیچ آشنایی با آن ندارد مسلماً در جامعه ما نیز کاربردی ندارد.

سرپرست کارخانه تولیدی پمپ وکیوم مریک شهرستان اردل با بیان اینکه دولت باید برای حمایت از تولید داخلی اعتماد و امنیت در سرمایه‌گذاری ایجاد کند، افزود: برای رونق و افزایش تولید ضرورت دارد دولت با برنامه‌ریزی مردم را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.

هادی عنوان کرد: درصورتی‌که مردم سرمایه‌های خود را وارد تولید کنند، می‌تواند در یک بازار رقابتی سالم تولید بیشتر و باکیفیتی شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه دولت می‌تواند با پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تولید داخلی سودمند کند، بیان کرد: دولت پس از پرداخت تسهیلات می‌تواند بر نحوه هزینه آن نظارت کند تا در زمینهٔ تولید صرف شود.

سرپرست کارخانه تولیدی پمپ وکیوم مریک شهرستان اردل با بیان اینکه ورود کالاهای چینی به بازار اقتصاد کشور را در لبه پرتگاه قرار داد گفت: برای اینکه اقتصاد مقاومتی که شعار چندین ساله مقام معظم رهبری است به تحقق برسد باید دولت جلوی ورود کالای چینی را بگیرد و از توان و ظرفیت های داخلی کشور حمایت کند تا به زودی شاهد شکوفایی اقتصاد کشور باشیم.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : بحرانی با عنوان آب در چهارمحال و بختیاری

بیکاری در شهرستان اردل بیداد می‌کند

هیبت الله خسروی یکی از کارگران این کارخانه که مشغول به کار بود در گفت و گو با خبرنگار هفت چشمه اظهار داشت: بیکاری در شهرستان اردل بیداد می کند.

وی ادامه داد: تنها کارخانه ای که تعدادی از جوانان ما در آن مشغول به کار بودند به دلیل حمایت نکردن دولت از تولیدات داخلی خانه‌نشین شدند، انتظار داریم دولت تدبیر و امید برای اینکه شاهد معضل بیشتر بیکاری در این شهرستان و کشور نباشیم از تولیدات داخلی حمایت کند.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۷۰ه

این خبر را به اشتراک بگذارید :