وی افزود: تمامی نیرو های شهرداری شهر بن به همراه اعضای شورای شهر بن از ساعت های اولیه در منطقه حضور داشته و برای جلوگیری از پخش شدن آتش سعی می کردند.

سلیمی علت اصلی آتش سوزی را بی احتیاطی یک فرد در ابتدای صبح اعلام کرد و گفت:بخاطر وجود علوفه خشک و درختان خشکیده موجود در باغ ها و شدت وزش باد در منطقه وسعت آتش بسیار زیاد شد.

مسئول روابط عمومی شهرداری بن افزود: چون وسعت حجم آتش سوزی در منطقه زیاد بود با تلاشهای ماموران آتش نشانی و شرکت های مردمی در اواسط ظهر  آتش تا حدودی مهار گشته ولی بخاطر شدت وزش باد مجددا آتش شعله ور شده و مناطق زیاد دیگریرا تحت تصرف قرار داد.

سلیمی گفت: از صبح تمام نیروهای شهرداری که حدودا ۲۰ نفر می شوند و نیروهای مردمی و حدود ۳۰ نفر از بسیجیان گردان بیت المقدس در عملیات خاموش کردن آتش حضور مستمر و فعالی داشتند.

محمد حسن سلیمی ضمن ابراز ناراحتی از نبود ستاد بحران در شهرستان بن گفت: یکی از عوامل مهم وسعت این آتش سوزی نبود امکانات کافی از قبیل ماشین های پیش رو، نبود ماسک اکسیژن، نبود بی سیم، نبود خودروهای آتش نشانی بزرگ  و تجیهیزاتی دیگر از همین قبیل است.
 
میزان خسارت اولیه از آتش سوزی باغ‌های بن ۲ میلیارد تومان است

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : برای تغییر فوتبال انگلیسی به ایران آمدم/باسوادترین مربی دنیا هستم

کمال اکبریان فرماندار شهرستان بن در گفت و گو با خبرنگار زنگ خبر گفت: نیروهای آتش نشانی شهر بن، وردنجان، هوره، یانچشمه، سامان و شهرکرد برای خاموش کردن آتش به شهرستان بن آمدند.

اکبریان با اشاره به سعی آتش‌نشانان برای مهار آتش افزود: به علت وزش باد شدید در منطقه آتش پس از خاموش شدن دوباره شلعه ور می‌شود و اطفای حریق را با سختی مواجه کرده است.

وی با بیان میزان خسارت های وارده افزود: برآورد اولیه بین ۲۰ تا ۲۵ هکتار از این باغ ها در آتش سوزی طعمه حریق شده اند و برآورد خسارات اولیه حدود ۲ میلیارد تومان می باشد.

وی افزود: عامل آتش سوزی انسانی بوده است ولی عمدی و غیرعمدی بودن این آتش سوزی در دست برسی می باشد.
 
فرماندار شهرستان بن با بیان مشکلات دسترسی سخت و دره ها در این باغها افزود: وجود دره های بزرگ و بدمسیر بودن باعث تشدید این آتش سوزی و سخت شدن کنترل برای آتش بوده است.

فرماندار شهرستان بن گفت: آقای فرهادی مدیرکل مدیریت بحران استان در منطقه حضور پیدا کرده و از نزدیک شاهد مشکلات موجود در منطقه بوده است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : نخستین همایش آشنایی با زبان‌های خارجی ویژه کودکان و نوجوانان به همت جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری برگزار شد

وی ضمن تشکر از نیروهای مردمی و بسیجی گفت: نیروهای بسیجی و سپاه خیلی خوب و به موقع عمل کرده و با حضورخود  توانستند به نیروی های مردمی شرکت رسانی کنند.

حضور ۳۰ بسیجی برای شرکت به مهار آتش سوزی

سید اصغر موسوی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بن در گفت و گو با خبرنگار زنگ خبر گفت: بلافاصله پس از اطلاع یافتن از آتش سوزی تمامی نیروهای گردان بیت المقدس را فراخوان کرده وبه منطقه آتش سوزی اعزام نمودیم.

وی افزود: ۳۰ نفر از نیروهای بسیجی برای شرکت رسانی و خاموش کردن آتش اعلام آمادگی کرده و بلافاصله به شرکت مردم و نیرو های موجود در منطقه اضافه شدند.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۲۰ز

این خبر را به اشتراک بگذارید :