ملاک کارها باید رضای خدا باشد/ مسئولان کیار مشکلات مردم را حل نکنند مردم خود اقدام می کنند

به گزارش شمس آباد به نقل از  کیار بیدار حجت الاسلام صفی امام جمعه موقت شلمزار در خطبه اول نماز جمعه شلمزار گفت: اگر هر کاری می کنیم برای رضای خدا و به خاطر خدا باشد به درجه ای می رسیم که مانند حضرت اباعبدالله الحسین اگر جان و مال و زن و فرزندش را هم فدا کنیم بازهم جز زیبایی چیز دیگری دیده نمی شود.

خطیب موقت جمعه شلمزار در خطبه دوم نماز جمعه این شهر گفت: هر کس حب امیرالمومنین علی علیه السلام را در دل داشته باشد نه در دنیا و نه در آخرت هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت و همچون حضرت سلمان به گونه ای در دنیا زیست می کند که همواره مورد تائید امیرالمومنین است و به گونه ای از دنیا می رود که حضرت علی علیه السلام سفارشش ا به قبر می نماید.

حجت الاسلام صفی در ادامه به فرارسیدن هفته ی کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و گفت: به فرزندانمان بیاموزیم از کودکی و نوجوانی با کتاب مانوس شوند و به آنها این نکته را یاد دهیم که انسان با علم و معررفت است که می تواند در عرصه های مختل بر مشکلات فائق آید.

امام جمعه موقت شلمزار در بخش دگری از سخنان خود به فرارسیدن ۸آبان اشاره نمود و افزود: ۸آبان ماه سالروز شهادت حسین فهمیده است که با ایثار و فداکاری مانع از پیشروی نیروهای عراقی در جنگ عراق علیه ایران شد. حسین فهمیده با ایثار خود الگوی جاویدان نوجوانان ایرانی است که با این کار خود نه تنها به همه آموخت در برابر متجاوزان باید مردانه ایستاد که در دفاع از کشور نباید از ایثار جان هم مضایقه کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جشن روز خانواده با حضور مرتضی پاشایی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد + عکس

حجت الاسلام صف دیدار نخست وزیر عراق با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را هم مورد بحث و بررسی قرار داد و گفت: رهبری در آین دیدار به این نکته اشاره نمودند که داعش را آمریکا به وجود آورد و اهداف شومی را در سر می پروراند اما رشادت های جوانان ایرانی و حشدالشعبی مانع از آن شد عراق تجزیه شود و می طلبد دولت عراق و دولت ایران به عنوان دو کشور دوست و همسایه در برابر توطئه های دشمنان متحد و منسجم باشند.

وی در ادامه و با توجه به سخنان رهبری در دیدار با نخست وزیر عراق گفت: چرا عده ای در داخل و خارج این سخن را بر زبان می آورند که اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید زیر لوای آمریکا برویم؟ مگر زشتی صورت و سیرت آمریکا هنوز بر برخی پوشیده است؟
باید در داخل همه به ریسمان الهی چنگ بزنیم و بدانیم جز با اتحاد نمی توانیم در برابر شرارت های دشمنان ایستادگی کنیم؛ باید در کنار هم ایستادگی کنیم و از ایجاد شکاف و دو دستگی جلوگیری کنیم، برجام را مقدس نکنیم، واقعا اگر در جایی اشتباه شده است باید مسئولان به اشتباه خود اذعان کنند و اگر آمریکا حرف از پاره کردن برجام می زند مسئولان باید برجام را به آتش بکشند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - آتلیه‌ها و عکاسی‌های غیرمجاز تا کی جولان بدهند؟

وی در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه شلمزار به مهمترین مشکل این وزهای مردم اشاره کرد و گفت: مشکلات اقتصادی مهمترین مشکل و مساله مردم در سراسر کشور است اما جای بسی تاسف است که همچنان بر بار مشکلات مردم روز بروز افزوده می شود.

امام جمعه موقت شلمزار در ادامه با انتقاد از مسئولان شهرستان کیار و با اشاره به وعده های واهی که طی ۴سال گذشته از طرف برخی مسئولان استان و شهرستان به مردم کیار داده شد گفت: مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند، باید مردم بدانند طی ۴سال گذشته چه اتفاقاتی در شهرستان کیاررخ داده است، دانستن حق مرذدم و گزارش عملکرد وظیفه مسئولان است.

حجت الاسلام صفی در ادامه گفت: مدیریت بدون مقبولیت مردمی هیچ جایگاهی ندارد، چرا برخی مسئولان که عملکرد مناسب در شهرستان کیار نداشته اند همچنان فکر می کنند که مردم از آنها رضایت دارند؟ واقعیت این است که مردم از آنچه طی ۴سال گذشته در شهرستان کیار رروی داده است رضایت ندارند و اگر حرفی نمی زنند این دلیل بر رضایت نیست که این صرفا به دلیل نگه داشتن حرمت ولایت و انقلاب اسلامی است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : «دره پرستش» سرزمین عجایب گردشگری/ «کارون» اینجا پرستش‌بازی می‌کند - شمس آباد | اخبار ایران و جهان

وی با انتقاد از اینکه بسیاری از مسئولان شهرستان کیار از دیگر مناطق استان پست های مدیریتی در شهرستاتن کیار را اشغال نموده اندد گفت: سالیان سال است هیچ خبری از شهزرستان کیار نیست، کیار فراموش شده است در حالبی که نیروهای توانمد بسیاری در شهرستان کیار وجود دارد اما مدیران ادارت و دستگاه های شهرستان کیار پروازی و غیر بومی هستند.

خطیب جمعه موقت شلمزار با مخاطب قرار دادن فرماندار شهرستان کیار خواستار ارائه گزارش عملکرد ۴سال گذشته از طرف فرماندار به مردم شهرستان کار شد و گفت: جاده شلمزار شهرکرد قتلگاه شده است اما هیچ حرکتی برای رفع مشکلات این مسیر دیده نمی شود، بازشدن تونل زره همچنان آرزویی دست نیافتنی است، مشکلات درمانی شهرستان کیار لاینحل باقی مانده است، بسیاری از پروژه ها نصفه کاره رها شده است اما مسئولان شهرستان کیار هیچ اقدانمی نمی کنند.

امام جمعه موقت شلمزار در پایان خطبه های نماز جمعه شلمزار خطاب به مسئولان، مدیران دستگاه های دولتی شهرستان کیار گفت: امیدواریم مسئدولان برای حل مشکلات مردم قدمی بردارند و اگر اینگونه نشود خود مردم وارد عملا می شوند.

انتهای پیام/۵۸۰ک

این خبر را به اشتراک بگذارید :