مسئولان گره گشای مشکلات مردم باشند/اقتصاد مقاومتی هنوز بر روی میز دولت باقی مانده است

به گزارش منطقه آزاد به نقل از شمس آباد نیوز حجت‌الاسلام جهانبخش یوسفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر فارسان گفت: خود و شما را به رعایت تقوای الهی سفارش می‌کنم، انسان به برکت تقوا بسیاری از نارسایی‌ها و ناتوانی‌های خودش را جبران می‌کند، به برکت تقوا انسان به امتیازهای غیرقابل‌تصوری دست پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: خداوند عزوجل به برکت تقوا انسان را ازآنچه از عقلش به آن نمی‌رسد باقی می‌کند اگر انسان تقوا داشته باشد جاهایی که دیگر عقلش راه نمی‌دهد خدا راه را به او نشان می‌دهد: یُجَلّى بِالتَّقوى عَنهُ عَماهُ وَ جَهلَهُ کوردلی و نادانی را خداوند به برکت تقوا برطرف می‌سازد.

حجت‌الاسلام یوسفی به شهادت حضرت فاطمه (س) اشاره داشت و بیان کرد: الگو قرار دادن زهرای مرضیه در تمام شئون زندگی برای همه ما چه زن و چه مرد تکلیف است زیرا آن بانوی بزرگوار در دوران زندگی کوتاه خود تجارب موفقی را به بشریت آموخت.

وی ابراز کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) سرآغاز انقلابی بود که تا پای جان از رهبری و ولایت حمایت کرد. تمام ائمه معصومین (ع) نیز در طول دوران زندگی و مبارزاتی خود در این مسیر حرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما بر اساس حرکت انقلابی فاطمه زهرا (س) شکل‌گرفته است، بیان کرد: دشمنان امروز به این واقعیت رسید‎ه‌اند تا زمانی که محور انقلاب اسلامی ولایت، رهبری و ایستادگی مردم باشد، کاری از پیش نخواهند برد.

حجت‌الاسلام یوسفی به مهم‌ترین پیام حرکت عظیم مردم در ۲۲ بهمن اشاره داشت و گفت: افتخارآفرینی مردم تحکیم پیوند استوار امت با امام خویش است، این حضور با آن معرفت و صلابت و بصیرت و عزم و خواست ستودنی در پرتو شناخت رهبر صالح و فهم درست از رهنمود و پیام او و التزام عملی به رهنمودهای معظم‌له تحقق‌یافته است.

امام‌جمعه موقت شهر فارسان به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای استان سیستان و‌ بلوچستان اشاره داشت و گفت: یاد شهدا را باید گرامی داشت. این کشور و این نظام همچنان نیازمند ذکر و یاد شهدای عزیز ما است؛ همه به این نیازمندیم. بانام شهدا و یاد شهدا است که افتخاراتِ تولیدشده‌ی به‌وسیله‌ی جمهوری اسلامی، خودش را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی یک نظامی است که در طول این سال‌های متمادی در مقابل نظام جاهلیت مدرن ایستادگی و مقاومت کرده است، لذا جاهلیت مدرن با همه‌ی ابزارهای خودش به دشمنی با او برخاسته است.

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان را مایوس کرد/ مسئولان گره گشای مشکلات مردم باشند

حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نماز گزاران به تقوالی الهی و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) با تاکید بر الگو قرار دادن حضرت زهرا (س) به عنوان یک زن نمونه در اسلام برای زنان مسلمان اظهارداشت: این بانوی بزرگوار باید از نظر اخلاق اجتماعی الگوی زنان ایران باشد تا تمام زنان ایرانی راه سعادت را بپیمایند.

حجت الاسلام بهرامی با تأکید بر اینکه بانوان جامعه ما باید فاطمه (س) را الگوی زندگی خود قرار دهند، افزود: امروز دفاع از ولایت‌ فقیه و پیروی از انقلاب بر همه واجب بوده و اگر آن روز حضرت زهرا (س) آن‌گونه از ولایت دفاع کرد ما هم باید راه ایشان را ادامه دهیم و امروز مدافع ولایت و رهبری باشیم.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ۳ گزینه محتمل درباره تصمیم ترامپ در قبال برجام - شمس آباد

بهرامی حضرت فاطمه زهرا (س) را الگوی مناسب رعایت تقوای الهی ذکر کرد و گفت: سیره حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای جامعه بشری است و آن حضرت (س) تمام زندگی خود را در مسیر جلب رضایت الهی سپری کرد.

وی حضرت فاطمه زهرا (س) را به عنوان مظهر دین، اسوه تقوی، سرور زنان جهان و الگوی عفت و فضیلت نام برد و زندگی آن حضرت را برای قرون و اعصار متمادی، الگویی ارزنده و پر ارزش برای زنان مومن و خداجو دانست که با گذشت زمان نیز بر شکوه و عظمت آن افزوده شده است.

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان را مایوس کرد/ مسئولان گره گشای مشکلات مردم باشند

حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل با اشاره به سوم اسفندماه ۱۲۹۹ سالروز کودتای انگلیسی رضاخان اظهار داشت:انگلستان متوجه شد که بزرگ‌ترین مانع در راه توسعه اهداف استکباری و استعماری که دارد، اسلام است و در راستای اسلام‌زدایی در منطقه در چهار کشور ترکیه، ایران، افغانستان و پاکستان با روی کار آوردن دست‌نشانده‌های خود مجاهدت در راه اسلام‌زدایی کرد و در ایران رضاخان قلدر به روی کار آمد و مهم‌ترین هدف او اسلام‌زدایی در ایران بود.

حجت الاسلام بهرامی ضمن تقدیر از حضور پرشور ملت انقلابی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، تاکید کرد: حضور مردم در این راهپیمایی به جهان ثابت کردند که ملت انقلابی ایران هنوز پای آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و این حضور حماسی بار دیگر تمامی نقشه های دشمنان را برملا و آنها را مایوس کرد.

بهرامی گفت: امروزاین ملت همان ملت درطراز انقلاب است که درصحنه هاحاضربود،سرسختی هاراتحمل کرد،درجنگ جانفشانی کرد ،درتحریمهاصبرکرد لذا مامسئولان هم بایدببینیم درطرازانقلاب این مردم هستیم یانه اگرنیستیم برگردیم به ملت و شجاعانه ،هوشیار و محکم بر سرآرمانهای انقلاب اسلامی خدمتکار مردم باشیم.

امام جمعه شهر اردل در پایان با اشاره به سرکشی های خود که از نقاط مختلف شهرستان اردل انجام داد گفت: در این سرکشی اکثر کارگاهای تولیدی که بیشتر آنها هم جوان هستند از حمایت نکردن برخی مسئولین جهت توسعه این کارگاها گلایه مندند و انتظار است مسئولین در این زمینه کوتاهی نکنند و برای رفع مشکلات این جوانان مجاهدت کنند.

حجت الاسلام بهرامی با اشاره به آلودگی آب کشاورزی منطقه میانکوه و خسارات جبران ناپذیر به مزارع شیلات این منطقه گفت: آلودگی نفتی باعث خساراتی به کشاورزان به خصوص تولید کنند گان ماهی سردابی این منطقه شد که این روزها به جای اینکه این مشکل اساسی حل شود برخی مدیران بانکی برای پرداخت وام هایشان فشار به آنها آورده و هیچ مهلتی نمی دهند که این کار از نظر اسلام درست نیست.

بهرامی افزود: قرار بود در این منطقه شیلاتی زده بشود و فلان شغلی ایجادبشود اما نشد مقصرهم اینها نیستند آب دچار مشکل شد چرا باید از طرف بانک اینقدرفشار و تهدید باشد.

وی گفت: انتظار است مسئولان مربوطه برای رفع مشکلات این منطقه چاره جویی کنند و به جای اینکه آنها را دادگاهی کنند راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کنند.

هرگاه پای منافع و مصالح ایران به میان آید مردم یکدل و یکپارچه به صحنه می‌آیند

امام جمعه کوهرنگ در خطبه های نماز جمعه ۲۷ بهمن ۹۶ که در مصلی نماز جمعه شهر چلگرد برگزار شد ضمن تقدیر از حضور مردم دراهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: دشمنان قسم خورده این نظام همواره سعی می‌کنند انقلاب و امام راحل را از یاد مردم ببرند، اما دهه فجر و ۲۲ بهمن تبلور خواست ملت و پیوند با آرمان‌های بلند حضرت امام بود.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : ۷ روش مختلف برای اثبات کروی بودن زمین و رد ادعای زمین تخت گرایان

حجت الاسلام سعید حسین پور با بیان اینکه بار دیگر حضور چشمگیر و برخواسته از آگاهی و شور و شعور مردم فهیم و با وحدت و اتحاد مثال زدنی در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن ماه، برگ زرین دیگری را همگام با ملت بزرگ و شریف ایران در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زد، افزود: مردم آگاه و هوشیار ثابت کردند که هرگاه و هرجا پای منافع و مصالح اسلام و ایران عزیز و اسلامی به میان آید همچون سی و نه سال گذشته یکدل و یکپارچه به صحنه می‌آیید و پاسخ محکمی به دشمنان و ایادی استکبار جهانی می‌دهید.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، آن حضرت، را نمونه کامل یک زن فداکار، همسر خوب و مهربانی برای شوهر و نیز مادر و مربی خوبی برای فرزندان دانست و تصریح کرد: یکی از مصداق های تربیتی و الگویی حضرت زهرا (س)، شخصیت بخشی به فرزندان، تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در آنان بود تا آن ها احساس شخصیت کنند و از تمام استعدادها و توانمندی های خود در جهت رشد و کمال خود بهره مند شوند که نیاز امروز جامعه، محبت به فرزندان و دمیدن روحیه خودباوری و احساس شخصیت و اعتماد به نفس در آنان است.

خطیب نماز جمعه کوهرنگ افزود: ملت فهیم و انقلابی ایران با این حرکت حماسی و شور پرشور و شعور خود، سبب تقویت انقلاب و پایبندی به آرمان های آن و ناامیدی و خنثی شدن توطئه ها و فتنه های دشمنان انقلاب و نظام شدند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهرنگ از مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان بخاطر حضور ایشان در شهرستان جهت رفع مشکلات گردشگری و نیز از قول های مساعد در جهت ایجاد خدمات رفاهی گردشگران قدردانی کرد.

مردم با تنگناهای اقتصادی مواجه هستند/اقتصاد مقاومتی هنوز بر روی میز دولت باقی مانده است

حجت الاسلام علیرضا هراتی مطلق در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بروجن ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و قدردانی از حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: دشمن امسال در صدد بود راهپیمایی ۲۲ بهمن را به اغتشاشات تبدیل و به نام خود مصادره کند اما حضور تماشایی مردم مشت محکمی به دهان آمریکا زد.

وی سلامتی و امنیت را دو نعمت بزرگ برای انسان دانست و گفت: آمریکا صندوق دلارهای خودش را برای بر هم زدن امنیت در ایران اسلامی نگه داشته است.

حجت الاسلام هراتی مطلق با بیان این که ولد نامشروع وهابیت عربستان سعودی در اغتشاشات اخیر ایران پول هزینه کرد، گفت: کسانی که پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در اغتشاشات به آتش کشیدند در قبال پول چنین اقدامی را انجام دادند.

وی با اشاره به این که دشمن پشت بخش اعظمی از اغتشاشات اخیر در ایران بود، گفت: در این اغتشاشات ریال های عربستان سعودی و دلارهای آمریکا هزینه شد و رژیم صهیونیستی و انگلیس آنها را تقویت می کرد.

خطیب نماز جمعه بروجن ضمن اشاره به امنیت حاکم در کشور ایران، گفت: امروز در کشور آمریکا که مدعی امنیت است یک دانش آموز چند ساله با اسلحه ۱۷ نفر ار همکلاسی های خود را به قتل می رساند.

وی گفت: کشورهایی که از امنیت و جامعه مدنی دم می زنند و خود را سردمدار جهان می دانند از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و… بزرگترین گرفتاری ها را دارند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : اورژانس اجتماعی هرگز نباید به بخش خصوصی واگذار شود/نگاه غیراجتماعی مهمترین مشکل اورژانس است » پایگاه شمس آباد

حجت الاسلام هراتی مطلق تصریح کرد: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران در دنیا زبانزد است اما نباید آب به آسیاب دشمن بریزیم و بایسته های او را دنبال کنیم.

مردم با تنگناهای اقتصادی مواجه هستند

هراتی مطلق گفت: چه دلیلی دارد امروز رئیس جمهور سابق کشور قوه قضاییه را زیر سوال می برد؟ مطالبی که دشمن بیان می کند از دهانشان خارج می شود و بعد هم سایت های منافقین مطالبشان را تحلیل می کنند که شخصی در جمهوری اسلامی ایران ۸ سال رئیس جمهور بوده است اما امروز نظام اسلامی را به چالش می کشد؛ قوه قضاییه باید با این افراد برخورد کند.

وی به سخنرانی رئیس جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور ما صحبت از رفراندوم می کند! قبلا رفراندوم برگزار شده مردم ایران هم به جمهوری اسلامی آری گفتند.

هراتی مطلق ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی تثبیت و امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده است؛ شما مردم را به اصل ۵۹ قانون اساسی ارجاع می دهید.

اقتصاد مقاومتی هنوز بر روی میز دولت باقی مانده است

حجت الاسلام هراتی مطلق ادامه داد: اصل ۵۹ قانون اساسی می گوید اگر مشکل و معضل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پیش آمد که نتوانستند حل کنند قوه مقننه با دو سوم آراء نمایندگان می تواند در این امور سخت به آراء مردم توجه کند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: امروز مردم ما در تنگناهای اقتصادی هستند؛ در رابطه با اقتصاد مقاومتی رفراندوم برگزار کنید. اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب ابلاغ کردند هنوز روی میزهای شما باقی مانده است.

خطیب نماز جمعه بروجن با بیان این که امروز استان ما احتیاج به اتحاد دارد، گفت: صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری راهپیمایی عظیم مردم بروجن در ۲۲ بهمن را سانسور می کند اما راهپیمایی مرکز استان شش دقیقه پخش می شود.

وحدت؛ پیام همه ادیان الهی است

حجت الاسلام زمانی در خطبه اول نماز جمعه شلمزار گفت: تفرقه و نفاق گناه کبیره است و زمینه ساز تضعیف قوا و از بین رفتن توان ملت هاست‌ و یکی از اهداف و سیاست های دشمنان تفرقه انگیزی و ایجاد اختلاف بین مسلمانان است و سیاست های استکبار جهانی به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده است که با ایجاد اختلاف و تفرقه برنامه ها و اهداف خود را پیش ببرند.

وی افزود: اتحاد، یکپارچگی و هم بستگی مسلمانان و حتی پیروان ادیان الهی و آسمانی باعث می شود قدرت برتر شکل گیرد و مهمترین پیام ادیان الهی دعوت به وحدت است که متاسفانه بسیاری از پیروان ادیان الهی و حتی مسلمانان به این مساله بی توجه اند.

امام جمعه شلمزار در خطبه دوم نماز جمعه مرکز شهرستان کیار گفت: حضور همگانی مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن نه تنها نمایش اقتدار نظام بود بلکه اعلام برائت مردم از شرق و غرب بود.

حجت الاسلام زمانی افزود: مسئولان باید پیام راهپیمایی ۲۲بهمن را در یابند و مجاهدت خود برای اعتلای فرهنگ، اقتصاد، امنیت و ….را روز افزون نمایند.

وی در پایان گفت: پیشاپیش فرارسیدن شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را تسلیت عرض می نمائیم و امیدواریم هیئات مذهبی و دسته های عزاداری در ایام فاطمیه به بهترین شکل عزای آن حضرت را به جا آوردند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :