لذت سفر به دوپلان را در نوروز ۹۷ تجربه کنید

Share/Save/Bookmark

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰

رئیس شورای اسلامی روستای دوپلان از مسافران، گردشگران و اهالی شهرستان کیار دعوت کرد در ایام نوروز ۹۷ از دیدنی های این روستای گردشگری دیدن نمایند.

لذت سفر به دوپلان را در نوروز 97 تجربه کنید

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از کیار بیدار سید خیام زیلابی گفت: روستای ساحلی،توریستی گردشگری دوپلان روستایی در ضلع جنوب غربی استان از توابع منطقه مشایخ بخش ناغان شهرستان کیار است که از شلمزار مرکز شهرستان کیار ۵۵کیلومتر و شهرکرد مرکز استان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد.
وی گفت: اهالی این روستا با گویش بختیاری صحبت می کنند و جمعیت این روستا باتوجه به سرشماری سال ۹۵ حدود ۶۷۸ نفر است که اهالی اغلب به شغل کشاورزی اشتغال دارند و محصولاتی همچون جو، گندم و برنج عطری را پرورش و تولید می نمایند.

رئیس شورای اسلامی روستای دوپلان گفت: یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری روستای دوپلان قرارگیری این روستا در ساحل رودخانه خروشان کارون است که این موهبت باعث شده است پرداختن به ورزش های مهیجی همچون رفتینگ، بانجی جامپینگ، و سوئینگ در این روستا رونق یابد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : عاقبت کاخ سفید در پس لرزه‌های تصمیمات آقای رئیس‌جمهور!

 

زیلابی گفت: کوه های سر به فلک کشیده دوپلان نیز زمینه پرداختن به ورزش های هوایی مانند پاراگلایدر و کوه‌پیمایی را فراهم ساخته است.

مناظر دیدنی و زیبای این روستا همچون وجود تنگه، صخره‌های زیبا و غارها و چشمه آب معدنی گوارا (بنه کوه) در کنار رودخانه سبزکوه،ضلع جنوبی روستا کوه پیمایی به سمت نظرگاه (پیر شهربانو) تا جوزستان با پوشش جنگلی انواع درختان از جمله بلوط وزالزالک و بنه و بادام کوهی در کنار رودخانه کارون گوشه ای از دیدنی های روستای زیبای دوپلان است.

وی در ادامه گفت: دیگر جاذبه گردشگری روستای دوپلان احداث زیپ لاین و وجود پل معلق در محدوده مجتمع پل بسیار زیبای قدیمی، ضلع جنوب شرقی مجتمع آثار بجا مانده از پل خرابه (جاده ایلخانی) و پل سیم بگسلی در مجاورت آن با دیواره های سنگ ساروج و همچنین احیاء و بازسازی کاروانسرا (جاده دزپارت) است که هر بیننده ای از دیدن این زیبایی ها سیر نمی شود.

رئیس شورای اسلامی روستای دوپلان در ادامه به وجود دیگر دیدنی ها و جاذبه های گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: باغات و چشم انداز اطراف، آب آشامیدنی سالم و سرویس‌های بهداشتی در این مجتمع، درختان گردو با قدمت چندین ساله در ضلع شمالی روستا با فضای بسیار سرسبز و زیبا و چشمه در محدوده پایین دست با نام محلی “چمریسی” گشت زنی در بافت قدیمی روستا، وجود نظرگاه شاه چندار در دل مزارع برنج ، وجود رستوران‌های شیک (مجتمع رفاهی گردشگری) با نمازخانه در ورودی روستا با انواع غذا ها و انواع سوغات مختلف منطقه و دارا بودن خانه مسافر با کلیه امکانات، آمادگی شبانه روزی اکیپ امدادی اورژانس ۱۱۵جاده ای و کلانتری و پایگاه امداد جاده ای هلال احمر درمحل با آمادگی اعضای شورای اسلامی و دهیاری با جان و دل در خدمت مسافران و گردشگران می باشد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نه جوانان چهارمحالی به کالای خارجی در فروشگاه‌شان

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۸۰ک

 

 

 

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :