قدرت جمهوری اسلامی ایران به تفاوتی شیوخ عربستان پاسخی قاطع خواهد داد

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما، امام جمعه ی شهرستان سامان حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عقیلی در ابتدای خطبه ی اول بعد از سفارش همه ی مومنین به رعایت تقوای الهی ، اظهار داشت: تقوا فقط با گفتن و شعار دادن به دست نمی آید و لازم است انسان با نفس خود مبارزه و اوصاف متقین را در خود پیاده کند ، همان اوصافی که در خطبه ی همام نهج البلاغه موجود است.

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عقیلی افزود: متقین کسانی هستند که قرآن در خانه ی آن ها مهجور نیست،قرآن بیگانه با آن ها نیست.سوالی که پیش می آید این است که چراباید قرآن را به صورت ترتیل بخوانیم؟ ترتیل خواندن قرآن یعنی روشن ادا کردن قرآن ، آهسته خواندن ، نه اینکه حتما با یک صوت قاری قرآن خوانده شود.ترتیل یعنی زیبا خواندن قرآن.ترتیل چهار بار در قرآن بکار رفته است.

وی افزود: همه ی ما اکثرا میتوانیم قرآن را به صورت ترتیل بخوانیم. باید در هنگام قرائت قرآن به ترجمه ی آن هم دقت داشته باشیم. سوال دیگری که به وجود می آید مقدار قرائت قرآن است که خود قرآن پاسخ داده است هر آن چه برای شما میسر است قرآن بخوانید.یک آیه،یک صفحه،…

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : بهره‌مندی ۳۰ درصد کودکان چهارمحال و بختیاری از خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

عقیلی با بیان اینکه اگر قرآن قرائت نشود ، روز قیامت قرآن از ما شکایت خواهد کرد.چه روزهایی که می گذرد و حتی نیم صفحه هم از آن خوانده نشود، بیان داشت: قرآن برای هدایت مردم از ظلمات به سمت و سوی نور است. قرآن راه نجات است. بعضی از ما هدف اصلی نزول قرآن را کنار گذاشته ایم و برای مصارفی از آن استفاده میکنیم که حتی شخص بی توجه به قرآن هم برای آن از قرآن استفاده می کند.

عقیلی با اشاره بر اینکه مسجد هم اگر نمازخوان نداشته باشد در روز قیامت از ما شکایت خواهد کرد، اذعان داشت:مخصوصا اگر همسایگان مسجد علت خلوت بودن مسجد به حساب آیند،در حدیث آمده است که از هر طرف مسجد تا چهل خانه همسایه ی مسجد به حساب می آیند.

امام جمعه سامان حجت الاسلام عقیلی درابتدای خطبه دوم به مساله ی نماینده ی مردم آمریکا و دفاع عربستان اشاره و تصریح کرد: آقای بن سلمان آیا ما نمیدانی که آن ها تو را به عنوان انسان قبول ندارند؟ صهیونیست ها کتابی دارند به نام تلمود.تلمود تفسیر کتاب تحریف شده ی تورات است. در این کتاب آمده است که مسلمان از تمامی جانداران پست تر است و یهود از همه ی موجودات بالاتر است. آیا شما تا کنون این کتاب را نخواندی؟

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ضوابط ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۹۶-۹۷/ اعلام شرایط مدارس شاهد

عقیلی با تاکید بر اینکه عربستان این قدر با صهیونیست رفیق شده است که صهیونیست اعلام کرده است اهداف ما با یکدیگر مشترک است، عنوان کرد: پادشاه عربستان با جنایات خود در دنیای اسلام همدستی بزرگی به صهیونیست کرده است.

وی گفت: یک سر سوزن اگر انسان عقل و شعور داشته باشد چنین کاری نمیکند، تا جایی که از حرف های آن زن بیشعور دفاع بکنید، انگار نه انگار که دارند بد ترین حرف ها رو به مسلمانان می زنند و آن ها بی تفاوت رفتار می کنند.

ایشان در ادامه به نهج ابلاغه ی امام علی علیه السلام اشاره و افزود : به امام علی علیه السلام عرضه داشتند که خلخالی در پای یک زن اهل کتاب فرو رفته و آن را خارج کرده اند ، امام فرمودند اگر مسلمانی از شنیدن چنین خبری بمیرد من او را سرزنش نمی کنم. بلکه سزاوار است که از شنیدن این خبر بمیرد.

وی با بیان اینکه چه جنایت هایی که بر زنان مسلمان وارد کرده اند و مسلمانان سکوت محض اختیار کرده اند، بیان داشت: انشا الله قدرت جمهوری اسلامی ایران به تفاوتی شیوخ عربستان پاسخی قاطع خواهد داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : افزایش ۳برابری «یارانه» مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :