فقر، فساد و تبعیض همچنان در جامعه عرض‌اندام می‏ کنند/آیا گزارش پایان سال مسئولان حاکی از تحقق اهداف شعار سال 96 است؟

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از منطقه آزاد، امام جمعه موقت لردگان مصرف بهینه آب را در ایام خانه تکانی ضروری و مهم دانست.

حجت السلام حسین قاسم پور امام جمعه موقت لردگان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به روزهای پایانی سال و خانه تکانی، از شهروندان خواست در مصرف آب با توجه به خشکسالی ها و بارش کم باران در مصرف آب دقت کنند و رعایت دیگران را هم داشته باشند.

وی در ادامه گفت: مردم دنیا دارند می بینند که آل سعود در یمن چگونه کودکان، زن و مرد را با بمبارانهای خود و سلاحهای آمریکائی و انگلیسی از بین می برند و آن وقت در شورای امنیت از آنها حمایت می شود و بر علیه ایران بیانیه صادر می کنند که ایران به یمن سلاح می دهد؛ واقعیات را برای دنیا و مردم می خواهند بر عکس بگویند در حالی که مردم دنیا می دانند که این آل سعود است که کودک کش است و جنایتکار جنگی است.

خطیب جمعه لردگان در بخش دیگر سخنان خود ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید لردگان گفت: مسئولین خصوصاً شهردار محترم برای زیبایی شهر کار کنند و این خرابی های ناشی از فاضلاب شهری را درست کنند تا مردم در آسایش باشند از شهردار جدید لردگان خواست که در رفع مشکلات شهر سعی کنند و آنها را نیز بر طرف نمایند.

وی به مردم لردگان نیز سفارش کرد: که شهر خانه دوم شماست شماها هم سودمند کنید تا شهرتان آباد شود متاسفانه مشاهده می کنیم میوه فروشان آشغال های خود را در جداول شهر می ریزند لذا این کاری درستی نیست.

امام جمعه موقت لردگان به هفته نیکو کاری نیز اشاراتی داشت و گفت: در هفته نیکو کاری به فقرا و بیچارگان هم نظر داشته باشید و کسانی که توانائی مالی دارند به فقرا سودمند کنند تا بتوانند عیدی سرشار از خوبی و شادی داشته باشند.

ایشان هفته درختکاری و منابع طبیعی را گرامی داشت و از نماز گزاران و مردم خواست در کاشت درخت بخصوص درخت مثمر کوتاهی نکنند.

امام جمعه شهر اردل:

جوانان ما در بحث ازدواج مشکل دارند/ بی عدالتی یعنی جوان تحصیل کرده ونخبه ی ما دربه در دنبال کار بگردد
حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نماز گزاران به تقوای الهی با اشاره به سالروز وفات حضرت ام ‏البنین(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهداء گفت: در واقع باید اعلام کرد که مادران و همسران شهدا نمادهای ایثارگری هستند که همیشه باید مورد تکریم و تجلیل قرار بگیرند.

بهرامی تصریح کرد: این افراد به عنوان اسوه های صبر و ایثار برای نگه داشتن و حفاظت از ارزش های اسلامی فرزندان و همسران خود را در راه خدا از دست داده اند.

وی عنوان کرد: در واقع می توان گفت که تکریم و تجلیل و گرامی چسبیدن مادران و همسران شهدا تکریم و ارزشمند دانستن آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی است.

جوانان ما در بحث ازدواج مشکل دارند/ بی عدالتی یعنی جوان تحصیل کرده ونخبه ی ما در به در دنبال کار بگردد

امام جمعه شهر اردل در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل ضمن تاکید برا فراهم کردن شرایط ازداج آسان برای جوانان گفت: یکی از کارهایی که ما باید انجام دهیم این است که بستر را برای ازدواج جوانان فراهم کنیم و به جوانان توصیه می‌کنم زود ازدواج کنند و ازدواج را به تأخیر نیندازند.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه امروز جوانان ما دربحث ازدواج مشکل دارند افزود: باید شرایط ازدواج آسان را برای جوانان مهیار کنیم چرا که کوتاهی کردن در این مسیر آفت زا و زنگ خطری برای جامعه است.

وی افزود:درست است که مشکل معیشتی و اقتصادی در جامعه زیاد است اما پدران و مادران می توانند با کم کردن هزینه های اضافی در مهریه،جهیزیه شرایط را برای فرزندانشان به راحتی مهیا کنند که این بهترین صدقه برای هر فردی است.

امام جمعه شهر اردل با اشاره به ۱۵ اسفند روز درختکاری گفت: مسئله منابع طبیعی و نگه داشتن آن جزء مسائل ملی ما و یک مسئله حیاتی است و از اولویتهای توسعه پایدار هر کشوری است چرا که هر ملتی با منابع طبیعی و منابع موجود خودش می تواند پیشرفت کند.

بهرامی افزود: مواظبت از منابع طبیعی وظیفه همه است، هم وظیفه دولتمردان و هم وظیفه ی مردم است زیرا تخریب منابع طبیعی گاهی جبران ناپذیراست.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : عاقلان، برکات ولایت را می‌فهمند/ مجمع در نظارت ضعیف عمل کرده است

امام جمعه شهر اردل در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن امسال گفت: تبین آسیب های انقلاب وآسیب شناسی حرکت ۴ دهه ی نظام اسلامی یکی ازمحورهای اساسی این سخنرانی بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در این سخنرانی خطر ارتجاع را اخطار دادند، ارتجاع و عقب گرد یک شبه اتفاق نمی افتد اول سرعت حرکت انقلاب به سمت آرمان ها کم می شود و آرام آرام متوقف می گردد و نهایتا حرکت به عقب آغاز می شود.

حجت الاسلام بهرامی با بایان اینکه کم کاری در مسئله عدالت یعنی کم شدن سرعت انقلاب به سمت آرمان ها است افزود: آنچه امروز مردم ما از بخشهای مختلف گلایه دارند بخاطر بی عدالتی ها است. نه عدم پیشرفتها.

وی افزود: متاسفانه آنجور که می بایست مسئولان دستگاهای مختلف، سیاسیون، رسانه ها به این فرمایش رهبری نپرداختند.

امام جمعه شهر اردل با بیان اینکه بی عدالتی یعنی جوان تحصیل کرده و نخبه ی ما در به در دنبال کار بگردد یا اینکه عده ای به راحتی به امکانات و منابع بانکها دسترسی دارند افزود: در طول این ۴ دهه عدالت به خوبی صرورت نگرفت و برای اینکه جلوی این بی عدالتی گرفته شود باید در مسیر ولایت حرکت کنیم و فرمایشات ایشان که در راس آن عدالت است را سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

خطیب نماز جمعه بروجن:
ضرورت حفاظت از منابع طبیعی/در خانه تکانی ها مصرف آب را مدیریت کنید

حجت الاسلام علیرضا هراتی مطلق در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بروجن ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و با اشاره به دیدار اخیر وزیر اوقاف سوریه با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: انگلیس و استعمار پیر از سال های بسیار دور و امروز هم پیمانانش بنای آن دارند که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند.

هراتی مطلق با اشاره به این که امروز انگلیس طرفدار عده ای شیعه نما شده است، گفت: این افراد به اسم شیعه امیر المومنین علی (ع) به مقدسات اهل سنت توهین می کنند که به فرموده رهبر معظم انقلاب گماشته دشمن هستند.

حجت الاسلام هراتی مطلق گفت: از طرفی دیگر آمریکا، اسرائیل، انگلیس و سعودی با پول عده ای را پرورش می دهند تا خون شیعیان را به زمین بریزند؛ آنها اهل سنتی هستند که به سنت پیامبر(ص) و اسلام پایبند نیستند.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران طی ۴۰ سال فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است، گفت: در همسایگی ما عربستان خبیث توطئه گری و فتنه گری می کند؛ ما به ولیعهد جوان سعودی می گوییم آنقدر رجز خوانی نکنید و از سرنوشت صدام و دیکتاتورهای عالم عبرت بگیرید.

خطیب نماز جمعه بروجن گفت: عربستان به عنوان خادمین حرمین شریفین دست به هر کاری در منطقه می زند، آمریکا و اسرائیل هم آنها را پشتیبانی می کنند.

ضرورت حفاظت از منابع طبیعی و فضای سبز

هراتی مطلق گفت: دشمنان بدانند انقلاب اسلامی ما امروز ۴۰ ساله شده و به آن بلوغ و کمال خود رسیده و یک روزی خواهیم دید که آمریکا و اسرائیل و تمام دشمنان انقلاب اسلامی نابود خواهند شد.

وی به هفته منابع طبیعی هم اشاره کرد و گفت: حفاظت از منابع طبیعی و فضای سبز را فراموش نکنید؛ استفاده بیش از حد منابع طبیعی امروز ما را دامن گیر گرد و غبار کرده است.

در خانه تکانی ها مصرف آب را مدیریت کنید

حجت الاسلام هراتی مطلق با اشاره به روزهای پایانی سال و لزوم صرفه جویی در مصرف آب، گفت: در خانه تکانی های سال نو مصرف آب را مدیریت کنید.

هراتی مطلق همچنین بر دستگیری از ایتام در آستانه سال نو، سودمند به احداث زائر سرای بروجنی ها در مشهد و مصلی نماز جمعه بروجن تاکید کرد.

امام‌جمعه شهر فارسان:
فقر، فساد و تبعیض همچنان در جامعه عرض‌اندام می‏ کنند

حجت الاسلام محسن ملک پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر فارسان گفت: خودم و شما را در این خطبه نیز به رعایت تقوا و پاسداشت این گوهر گرانبهای الهی دعوت می کنم، رعایت تقوا سبب از بین رفتن سرخوردگی و نگرانی های روحی و اجتماعی و سبب حل مشکلات اقتصادی می شود.

وی افزود: قرآن می فرماید: (وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یَجعَل لَه مَخرَجاً * وَ یَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یَحتَسِب) این آیه از امید بخش ترین آیات قرآنی است که پرده های یاس و ناامیدی را پاره می کنه و به اهل تقوا وعده نجات و حل مشکلات را می دهد.

وی تصریح کرد: ضعف در عدالت هم مشهود است؛ «فقر، فساد و تبعیض» همچنان در جامعه عرض‌اندام می‏کنند و شعار مقدس عدالت را به چالش می‌کشند. پیشرفت بدون عدالت، نه مطلوب و منطبق با آرمان‌های انقلاب اسلامی است و نه هیچ‌گاه مدنظر مردم و رهبر معظم انقلاب بوده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : چین همکاری اقتصادی خود را بعد از برجام با ایران ادامه دهد/ ضد ثبات معرفی کردن اقدامات ایران از سوی ترامپ مضحک است

وی بیان داشت: راه جبران این عقب‏ ماندگی و رفع فقر، «اقتصاد مقاومتی» است اما برای جبران عقب‏ ماندگی در (فساد و تبعیض) نیاز به کار مجاهدانه احساس می‌شود.

امام جمعه فارسان گفت: باکمال تأسف باید گفت از زمان صدور فرمان هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در سال ۸۰ تاکنون اقدام قابل‌توجه ای برای رفع فساد و تبعیض برداشته نشده است. صدور آن فرمان بدین معنا بود که اولاً وضعیت فساد و تبعیض تا سال ۸۰ مورد رضایت رهبری نبوده است و ثانیاً برای قطع روند رشد اژدهای هفت‌سر فساد در آینده نیز باید کار جدی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ملک پور افزود: طرح دوفوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» با بیش از ۱۰۰امضا در آستانه بررسی در مجلس شورای اسلامی است. تصویب این طرح به‌شرط رفع برخی ابهامات و دقت نظر در اجرا ـ می ‏تواند بخش زیادی از عقب‏ ماندگی جمهوری اسلامی در تحقق شعارهای عدالت‏ طلبانه انقلاب اسلامی را جبران نماید و اگر تصویب نشد این مردم هستند که خیلی از سؤالات را باید از نمایندگان و عملکردشان بپرسند.

امام جمعه شلمزار:
آیا گزارش پایان سال مسئولان حاکی از تحقق اهداف شعار سال ۹۶ است؟

حجت الاسلام یدالله زمانی در خحطبه های نماز جمعه شلمزار با اشاره به اینکه در حال سپری کردن واپسین روزهای سال ۱۳۹۶ هستیم و شعار این سال بواسطه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال انتخاب و عنوان شد گفت: امیدواریم در پایان امسال مسئولان کشور گزارشی که به مردم ارائه می کنند گزارشی امیدوار کننده باشد و شعار سال و اهداف پیش بینی شده امسال تحقق یافته باشد نه گزارشی از سر ناامیدی و استیصال.

وی افزود: متاسفانه نفوذ باندهای قدرت و ثروت در لایه های مدیریتی کشور و آشکار شدن فساد های بسیار باعث ناراحتی مردم شده است و انتظار مردم از مسئولان آن است که مفسدان اقتصادی معرفی شوند و با آنان برخورد قاطعانه و جدی شود.

امام جمعه شلمزار در ادامه به مناسبت های پیش رو در هفته آتی اشاره کرد و گفت: امروز جمعه ۱۴جمادالثانی روز وفات ام البنین سلام الله علیها مادر ۴تن از شهدای بزرزگوار کربلاست. ام البنین ۴فرزند رشید خود را در راه دفاع از امام زمانش و در راه پاسداشت حق و حقیقت فدا کرد و خم به ابرو نیآورد و ام البنین بهترین الگوی مادران بزرگوار شهدای انقلاب و ۸سال دفاع مقدس و مدافع حرم و ….در کشور است.

حجت الاسلام زمانی به اهمیت فرارسیدن روز درخت کاری اشاره کرد و افزود: در آیات و روایات توصیه زیادی به درختکاری شده است و امیدواریم روز درختکاری امسال همه مردم و مسئولان در کاشت درخت پیشگام شوند.

وی به آغاز هفته منابع طبیعی همزمان با روز درختکاری اشاره کرد و گفت: منابع طبیعی ثروت مشترک همه ی مردمن است و مسئولان دقت کنند که منابع ملی به افراد سودجو واگذار نشود.

امام جمعه شلمزار در ادامه با اظهار تاسف از سکوت کشورهای حامی تروریست در قبال جنتایت های کشورهای عربستان در بحرین و یمن و اتفاقاتی که در سوریه رخداد گفت: سکوت مجامع بین المللی در خصوص جنایات عربستان در یمن و بحرین و اتفاقات اخیر سورزیه جنایت آشکار حامیان و مدعیان حقوق بشر است.
حجت الاسلام زمانی در ادامه از حضور دکتر علی کاظمی در اجتماع نمازگزاران جمعه شلمزار تشکر کرد و گفت: حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و پاسخگویی به مردم و پیگیری مطالبات ایشان وظیفه ذاتی نمایندگی است و امیدواریم مطالبات مردم شهرستان کیار با پیگیری های نماینده محترم تحقق یابد.

امام جمعه سامان گفت:
خانواده ها در امر ازدواج به فرزندان فرصت و قدرت انتخاب دهند

امام جمعه سامان حجت الاسلام علی اصغر عقیلی در ابتدای خطبه ی اول نماز جمعه پس از سفارش خود و همه ی مردم به رعایت تقوای الهی در ادامه ی بحث تحکیم مبانی خانواده به مساله ی انتخاب همسر پرداخت و اظهار داشت: امام جعفر صادق علیه السلام همسر را به مثال گردنبند تشبیه کردند و همسر انسان باید پس از مشاوره و تحقیق از نظر ویژگی های اخلاقی و ظاهری، انتخاب گردد.

عقیلی با اشاره بر اینکه در مسایل پیش از ازدواج اگر در ویژگی های ظاهری، فرد تغییری داده است، باید به سمع و نظر طرف مقابل رسیده شود، افزود: آن چه مهم است در امر ازدواج، انتخاب پسر است نه انتخاب والدین.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ۶۷ نامزد برای انتخابات مجلس درچهارمحال و بختیاری/لیست‎ها اعلام شد

وی در ادامه به اهمیت چسبیدن انتخاب پسر در امر ازدواج اشاره و بیان داشت: البته مشاوره دادن و استفاده از تجربیات والدین در امر ازدواج اهمیت بسیاری دارد ولی نه تا جایی که همسر آینده ی فرزند پسر خود را آن ها انتخاب کنند.

امام جمعه ی شهرستان سامان پس از بیان داستان ازدواج دختر علامه مجلسی با ملاصالح، به معرفی کردن دختر برای خانواده ها برای امر ازدواج اشاره کرد و اذعان داشت: اگر چه امروزه در جامعه ی ما این مساله کم رنگ است، ولی اشکالی ندارد اگر والدین دختر، پس از آشنایی با پسر، دختر خود را به عنوان پیشنهاد به خانواده ی پسر معرفی کنند.

امام جمعه ی شهرستان سامان به سالروز وفات ام البنین مادر حضرت عباس اشاره کرد و در رثای ایشان چند بیت شعر قرائت کرد.

عقیلی در ادامه به مساله ی توجه به نیازمندان در ایام آخر سال اشاره کرد و بیان داشت: از همه ی نمازگزاران خواستند تا هر کس در حد توان خود به فقرا و نیازمندان سودمند کنند تا همان گونه که سفره ی آن ها در ایام عید رنگی است، فقرا هم بتوانند خنده را بر لبان فرزندان خود بنشانند.

نماینده ی ولی فقیه در شهرستان سامان، به ولادت میرزا نور الله معروف به عمّان سامانی اشاره کرد و تصریح کرد: عمان سامانی از خانواده ی علم و ادب بودند.

عقیلی در ادامه به یکی از کرامت های عمان سامانی پرداخت که ایشان در یکی از سفرهای به عتبات پس از خواندن روضه ای، عبایی را از طرف وجود نازنین رسول گرامی اسلام به عنوان هدیه دریافت می کند.

وی در انتهای خطبه ی دوم به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز گذتشه اشاره داشت و بیان داشت اختلافات بین مسلمانان نباید باعث تفرقه افکنی و خوشحالی دشمن شود.

امام جمعه موقت کوهرنگ در خطبه های نماز جمعه:
هرگونه رابطه با امریکا و کشور های غربی چیزی جز ذلت برای ما نمی آورد

امام جمعه موقت کوهرنگ در خطبه های ۱۱ اسفند ۹۶ شهر چلگرد ضمن تبریک تولد امام خمینی گفت: امام با صفات ظاهری و معنوی برجسته ای که داشت، محبوب مردم شد.

حجت الاسلام سلیمانی گفت: امام بود که با عصا، دست موسوی و بیان مصطفوی برای نجات مظلومان کمر همت بست و تخت فرعون های زمانه رو به لرزه در انداخت، امام بود که دل مستضعفان را روشن کرد و به ما فهماند که علی وار زیستن میشود تا مرز عصمت پیش رفت و پنجه در پنجه سلطه گران انداخت، که عزت و کرامت به برای ما آورد و مردم مسولان باید این عزت و کرامت رو نگه داشتن کنند و نگذارند که تبدیل به ذلت شود و با اقتصاد مقاومتی میتوان این عزت رو نگه داشتن کرد.

وی با اشاره به روز احسان و نیکوکاری افزود: احسان و نیکوکاری یکی از اصول اساسی ارزش ها در جامعه اسلامی است، احسان و نیکوکاری باعث می شود افراد از هلاکت رها یابند اکنون که در آستانه عید نوروز هستیم مردم باید دست های پر مهر محبت خود را مثل هر سال بر سر سفر نیازمندان باز کنند تا همه با هم شاد باشند چرا که احسان و نیکوکاری باعث می شود الفت و دوستی ها در بین مردم بیشتر ایجاد شود.

حجت الاسلام سلیمانی از مدیران شهرستان خواست که در محل خدمت خود زندگی کنند تا هم با درد مردم بیشتر آشنا شوند و هم در شهرستان بمانند تا مشکلات را پیگیری کنند تا مردم نسبت به این نظام بدبین نشوند، اگر ما کم کاری بکنم کم کاری ها را بحساب دین نگذارند.

خطیب موقت نماز جمعه کوهرنگ بیان داشت: امانت داری ریشه و اساس اسلام است و یکی از فضایل اخلاقی و ارزش های انسان هست که در فرهنگ اسلام معنای گسترده و وسیع دارد، دوتا امانت داریم مادی و معنوی که باید هر دو اینها نگه داشتن شوند، بخصوص در بحث بیت المال اموال عمومی باید خیلی دقت شود که اینا امانت هستند که باید در نگه داشتن اینا کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه، مسولان اگر بخواهند برای کشور عزت و کرامت بیاورند باید مثل امام و شهدا خالصانه کار کنند و از دنیا دل بکنند، تصریح کرد: آمریکایی ها در تلاشند تا ایران را به عنوان عامل اصلی ناامنی در منطقه به رسانه ها معرفی کند، در تلاشند اسرائیل را تا جایی که می شود از متن تحولات امنیتی منطقه خارج کنند، لذا هرگونه رابطه با آمریکا و کشور های غربی چیزی جز ذلت برای ما نمی آورد و باید رابطه قطع بشود.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :