به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از  پیرغار، درواقع می‌توان این‌گونه عنوان کرد که دست‌فروشان جوان هیچ‌گونه انگیزه‌ای غیر از کسب روزی و درآمد ندارند و ازاین‌رو بسیاری تا زمان دستیابی به یک فرصت شغلی قابل‌اعتنا در بازار دست‌فروشی باقی مانند. این گزارش قصد ندارد به این بپردازد که آیا باید با دست‌فروشان برخورد کرد و یا اینکه آن‌ها با ارائه قیمت‌های به‌مراتب پایین‌تر از اصناف خُرد باعث ضرر و زیان مغازه‌داران می‌شوند؛ بلکه صرفاً طرح این مسئله است که دست‌فروشی جوانان از روی ناچاری و برای فرار از بیکاری به‌شدت افزایش‌یافته و موضوع چند برابر شدن تعداد دست‌فروشان جوان در برخی ایام سال مانند شب عید به‌وضوح خود را نشان می‌دهد.

همچنین تأکیدی بر این موضوع است که هرچند جوان دست‌فروش می‌تواند در ایام خاص درآمد خوبی هم داشته باشد، اما قطعاً او فعالیت خود را شغل دائمی نمی‌داند و از اشتغال به این شکل خود راضی نیست. البته مردم نگاه منفی و دید بدی نسبت به این‌گونه فعالیت در بازار کار ندارند و بسیاری نیز از دست‌فروشان خرید می‌کنند.

به‌هرحال این روزها و ایام و شبانه‌روز که در آستانه سال نو قرار دارد برای برخی جوانان فرصتی است برای دور ماندن از بیکاری حتی برای چند روز. برخی «داد» می‌زنند و برخی نیز حسابی پای بساطی که پهن کرده‌اند مشغول هستند. آن‌ها تبلیغ کرده و خریداران را تشویق به خرید از خود می‌کنند.
 
با فرارسیدن روزهای پایانی سال تعداد دست‌فروشان افزایش پیدا می‌کند

احمدی یکی از کسبه شهر فارسان می‌گوید هرساله هم‌زمان با فرارسیدن روزهای پایانی سال تعدادی از دست‌فروشان و بساط گستران در معابر پرتردد و راسته‌های تجاری سطح محدوده اقدام به فروش اجناس خود می‌نمایند که خیابان‌های اصلی شهر که شهروندان برای تهیه مایحتاج خود به آن مراجعه می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جهان بین - مهاجرت، بدلیل عدم حمایت/ بی رونقی استان بخاطر فرار سرمایه ها

وی افزود: سد معبر دست‌فروشان و بساط گستران در حالی در این خیابان‌ها رو به افزایش است که علاوه بر نارضایتی عابران و خانواده‌ها برای گذر از پیاده‌روها؛ موجب نارضایتی کسبه و مالکین مغازه‌ها نیز شده است.

 
آمادی‌سازی مکانی به مساحت ۵۰۰ مترمربع جهت اسکان فروشندگان نوروزی

شاپور مالک فارسانی شهردار فارسان گفت: محل کنونی که در آن قرار داریم مکان سابق شهرداری فارسان می‌باشد که جهت اسکان فروشندگان نوروزی و دست‌فروشان دائمی سطح شهر آماده‌سازی شده این مکان به مساحت ۵۰۰ مترمربع می‌باشد.

وی در ادامه افزود: با توجه به تقاضای مکرر مردم عزیز شهرستان نسبت به سد معبر دست‌فروشان این مکان را آماده کرده‌ایم تا آن‌ها را در این مکان اسکان دهیم تا هم‌مکان مشخصی داشته باشند وهم اینکه مردم از سد معبر آن‌ها رنج نبرند.

مالک خاطرنشان کرد: این مکان دارای ۱۰۰ غرفه می‌باشد که با توجه به شناختی که از وضعیت اقتصادی دست‌فروشان داریم آن‌ها در اختیار آن‌ها خواهیم گذاشت علاوه بر دست‌فروشان تعداد دیگری از مردم نیز برای دریافت غرفه ثبت‌نام کرده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : آمریکای ترامپ؛ آمریکایی‌تر از همیشه

شهردار فارسان اظهار داشت: از همه کسبه و دست‌فروشان تقاضا داریم که پیاده‌روها را اختصاص دهند به عبور راحت عابران پیاده نه چیدن وسایل، این مکان نه‌تنها محل استقرار دست‌فروشان خواهد بود بلکه مقرر گردید مکانی باشد جهت اجرای برنامه‌های مفرح و مناسبتی برای همشهریان عزیز.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۹۰پ

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :