عدالت شاخصه ی اصلی نظام اسلامی است/ ضعف های مدیرتی باعث رنجش مردم شد/ فرماندار باید شخص توانمند و دلسوز مردم باشد

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از هفت چشمه، حجت الاسلام بهرامی امام جمعه شهر اردل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: گرچه راجع به تقوا بسیار صحبت شده اما تکرار مسائل اخلاقی مفید و انسان ساز است.

بهرامی اظهار داشت: موضوع تقوا یکی از ضرورت های زندگی انسان است.

وی با بیان اینکه زندگی بدون تقوا زندگی درستی نخواهد بود، افزود: آنچه موجب شده تقوا بهترین یاد و توشه آخرت باشد اهمیت تقوا در زندگی دنیوی را نشان می دهد.

وی یادآور شد: اینگونه نیست که انسان گمان کند ثمره رعایت حدود الهی فقط برای آخرت است بلکه در زندگی دنیوی افراد نیز نمایان می شود و افراد دارای آگاهی و بینش خواهند شد.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه تقوا یعنی صبر بر معصیت و مصیبت، گفت: انسان با تقوا در برابر ناملایمات دنیا مقاوم شده و صبر پیشه می کند
وی تقوا را مانعی در برابر انجام گناه عنوان کرد و گفت: برای دنیا هم که شده باید از تقوا بهره مند شویم آن هم نه تقوای خیالی بلکه باید تقوای واقعی را کسب کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - آیا با تیم داعش هم بازی می‌کنید؟

عدالت شاخصه ی اصلی نظام اسلامی است/ ضعف های مدیرتی باعث رنجش مردم شد/ فرماندار باید شخص توانمند و دلسوز مردم باشد

امام جمعه شهر اردل در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع مردم استان آذربایجان شرقی گفت:مقام معظم رهبری فرمودند: ۴۰سال است که مأمن مردم، پرچم برجسته و بلند انقلاب است؛ و این در حالی است که مردم از برخی مسائل جاری کشور انتقاد دارند. ما کاملاً در جریان #گله_ها و شِکوه‌های مردم هستیم. به ما هم می‌گویند و [به ما هم] منتقل می‌شود، اما وقتی پای انقلاب و نظام در میان است، مردم این‌جور وارد میدان می‌شوند و حرکت می‌کنند لذا با توجه به فرمایش رهبری در این خصوص مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم انقلابی وارد میدان شوند و عدالت را که شاخصه اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است را اصل کار خود قرار دهند.

حجت ااسلام بهرامی افزود: امروز ضعفهایی دربخشهای مختلف چه مجلس چه دستگاه قضا،چه دولت ،چه بانکها و همین ضعف های مدیریتی باعث رنجش مردم شده است .

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : حضور حداکثری و انتخاب اصلح خواست رهبر از مردم/برجام نه؛ حضور مردم در صحنه و اقتدار نیروهای مسلح خطر جنگ را از سر کشور و ملت برداشت

وی گفت: خطر ارتجاع از مهم‌ترین آفات همه انقلاب‌ها است، حرکتى که انقلاب شروع کرده بود و ملت با نیروى انقلابى در حال حرکت سریع در این مسیر بود، اگر در یک جاهایى سست شود، بعد متوقف شده و برگردد، این ارتجاع است، ارتجاع یعنى برگشت.

خطیب جمعه شهر اردل با اشاره به هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی بیان کرد: بعد از منزل مهم‌ترین جا برای تربیت فرزندان ما مدرسه است. آموزش فرهنگ نماز، عفت و حیاء، حجاب، احترام به دبیر و پدر و مادر، ارزش‌های معنوی و اخلاقی، قرآن و معارف اسلامی، باید در مدارس در کنار مهارت و ورزش با استفاده از طلاب علوم دینی شکل بگیرد.

وی افزود: انتقال ارزش‌هاى دینى و فرهنگى انقلاب اسلامى به مدارس ضروری است. باقی مدارس از آفت‌های فرهنگی و سیاسی، از اهداف تشکیل امور تربیتی است، شناخت و پرورش استعدادهاى دانش ‏آموزان در رشد دینى، عقلى، اجتماعى، عاطفى آنان و باقی ارزش‌ها یکی دیگر از این اهداف است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : کاشت ۱۲ هزار اصله درخت طی دو سال اخیر در دانشگاه شهرکرد

امام جمعه شهر اردل ضمن تاکید بر تسریع درانتخاب فرماندار شهرستان اردل گفت:بنده تعهدی به گروهها وجریانات سیاسی ندارم آنچه می گوئیم حرف مردم ومطالبه مردم است و آنها فرمانداری می خواهند که به دور از جریان سیاسی تمام تلاشش رفع مشکلات و محرومیت مردم باشد.

حجت الاسلام بهرامی افزود:کسانی که در انتخاب فرماندارشهرستان اردل دخیل هستند مشکلات وگرفتاریهای مردم واین محرومیتهاراببینید و گزینه ای برای این شهرستان در نظر بگیرند که ازجنس مردم باشدو بفهمدزندگی بایارانه یعنی چه؟

وی بیان کرد:فرماندار جدید اردل مدیری نباشدکه منتظراعتبارات بماند اگربود کار کند و اگر نبود بایدبتواندظرفیت های شهرستان رافعال کند.

امام جمعه شهر اردل در پایان از حضور باشکوه مردم شهرستان اردل در مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) قدردانی کرد.

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۵۷۰ه

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :