شهدای ما امروز در دنیا یکی از مؤلفه‌های قدرت نظام هستند

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از منطقه آزاد؛ مراسم دهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه شهرکرد با حضور نورالدین عافی و خانواده های شهدای مدافع حرم استان در سالن همایش دانشکده علوم پایه دانشگاه شهرکرد برگزار گردید.

دهمین یادواره شهدای گمنام و دانشجو دانشگاه شهرکرد با حضور شجاع قربانی معاون اداری و مالی، حجت‌الاسلام سعید صفی مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه شهرکرد، حمیدرضا عزیزی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، حجت‌الاسلام جوشقانی عضو تیم سیره تفحص شهدا، نورالدین عافی نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران و خانواده شهدای مدافع حرم استان و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کتاب “نورالدین، پسر ایران” روایت از عملیات بدر، عملیات والفجر هشت و عملیات کربلای ۴ است. این کتاب که انتشارات سورهٔ مهر آن را در آذر ماه ۱۳۹۰ منتشر کرده، ششصدمین کتاب دفتر ادبیات و هنر حوزهٔ هنری سازمان تبلیغات اسلامی در ۲۳ سال فعالیت این دفتر به حساب می‌آید. خاطرات سید نورالدین عافی را ابتدا در سال ۱۳۷۳، آقای موسی غیور طی ۴۰ ساعت مصاحبه به زبان آذری ضبط کرد و معصومه سپهری از سال ۱۳۸۳ کار پیاده‌سازی و تنظیم این مصاحبه‌ها را بر عهده گرفت. ایشان برای فراهم آوردن این کتاب ۷۰۰ صفحه‌ای شخصاً نیز چندین مصاحبهٔ تکمیلی از صاحب خاطرات و همرزمان او گرفت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : اجرای سند ۲۰۳۰ ارزشهای اسلامی را زیر سوال می برد/مردم و مسئولین هوشیار باشند

سید نورالدین در بیان انگیزه‌اش برای بازگویی خاطرات جنگ در آخرین برگ خاطراتش چنین گفته است: «اصلاً فکر نمی‌کردم گفتن خاطرات در این زمان اهمیت داشته باشد. هنوز حرف خاطرات جنگ و مصاحبه‌ها مطرح نشده بود. واقعیت این است من هم مرتب درگیر عوارض مجروحیت‌هایم بودم، اما سال ۱۳۷۳ یک شب خواب دیدم آقای خامنه‌ای ورقه‌هایی در دست دارد که می‌خواند و گریه می‌کند. من هم در آن اتاق بودم. کسی گفت این‌ها خاطرات یک جانباز ۷۰ درصد است که ۸۰ ماه در جبهه‌ها بوده و باز می‌گوید که در مورد جنگ کاری نکرده‌ام … این خواب فکرم را مشغول کرده بود. احساس می‌کردم وظیفه‌ام در قبال آن‌چه در روزهای جنگ بر سر این مردم آمد، با گفتن این خاطره‌ها به سرانجام می‌رسد. بنابراین خاطرات هشت سال زندگی در متن جنگ را بازگفتم تا یاد آن لحظه‌های بی‌نظیر برای همیشه زنده بماند.»

حجت‌الاسلام سعید صفی در این مراسم ضمن خیرمقدم گفت: شهدای ما امروز در دنیا یکی از مؤلفه‌های قدرت نظام هستند و در دنیا تنها چیزی که دشمنان نمی‌توانند برای آن برنامه داشته باشند و تمام معادلات آن‌ها را برهم می‌زند بحث شهید و شهادت است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - میراث آیت‌الله، نه به سامان است نه به قاعده

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه شهرکرد افزود: دشمنان سعی می‌کنند شهادت‌طلبی را از جوانان ما بگیرند درحالی‌که جوانان ما مصمم‌تر از قبل هستند و نمونه آنها شهدای مدافع حرم هستند و نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت همین خون شهدا و مدافعین حرم در مقابل همه ابرقدرت‌ها حرف خود را می زند و در مقابل آنها می‌ایستد و کسی توان ایستادگی در برابر ایران را ندارد.

گفتنی است؛ در این مراسم از کتاب معراج احمد تا احد با موضوع خاطرات شهید مدافع حرم احمد قاسمی کرانی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد تألیف و گردآوری‌شده بود رونمایی شد.

لازم به ذکر است که در پایان این یادواره از خانواده معزز شهدای مدافع حرم استان چهارمحال و بختیاری با اهداء لوح تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/۹۲۰م

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :