شناساندن شهید و ارزش های شهدا یک امر مهم است که باید در جامعه فراگیر شود

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از سامان ما, یادواره پنج شهید فرهنگی شهرستان سامان باحضور امام جمعه سامان،معاونت پژوهشی هدایت کل آموزش وپرورش استان،فرماندار وشهردار سامان، مسئولین شهرستان سامان در محل سالن دبیرستان نجمه سامان به میزبانی هدایت آموزش وپرورش و همکاری بسیج فرهنگیان این شهرستان برگزار شد.

هدف از برگزاری یادواره شهداء به تصویر در آوردن ستایشگری معنوی رزمندگان و دفاع از آرمان های انقلاب است

محمد دهقانی رئیس هدایت آموزش وپرورش سامان اظهار داشت: مهمترین اهداف برگزاری این مراسم به تصویر درآوردن ستایشگری معنوی رزمندگان در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و حراست از آب و خاک کشور از اهداف این برنامه بوده است.

دهقانی ضمن گرامی داشت ایام الله دهه مبارک دهه فجر وخیر مقدم به مهمانان ومدعوین این مراسم عنوان کرد: این برنامه به پاس زحمات و جان فشانی های پنج شهید فرهنگی برگزار شد تا بتوانیم اندکی از زحمات این شهیدان بزرگوار را در قالب خاطره بیان کنیم.

شناساندن شهید و ارزش های شهدا یک امر مهم است که باید در جامعه فراگیر شود

وی گفت: شناساندن شهید و ارزش های شهدا یک امر مهم است که باید در فضای جامعه فراگیرشود.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : سال ۲۰۱۸ به نام پولهای رمزنگاری شده به کام استخراج‌کنندگان مخرب وب - اخبار شمس آباد

دهقانی همچنین با بیان اینکه ما ایرانیان مدیون شهدا هستیم، بیان داشت: همه شهدا برای اینکه نهضت اسلامی وانقلاب اسلامی که برگرفته از ایات نورانی قران است ماندگار بماند رفتند و جان خود را فدا کردند.

دهقانی ابراز کرد: در حقیقت دراین مراسم همه ما مهمان هستیم وخود شهداء میزبان این مراسم هستند.

وظیفه ما تبیین نسل جوان با لسان موثر است که نقشه های دشمن در هجمه های فرهنگی بی اثر باشد

وی ادامه داد: وظیفه ما است که برای نسل جوان تبیین کنیم با لسانی که برای آنها موثر بیفتد و با این کار نقشه دشمن برآنها بی‌اثر میشودچراکه ضامن بقای ایران اسلامی خون مقدس شهداست .

عقول دانشمندان و متفکرین از مقام و منزلت شهدا متحیر مانده است

امام جمعه سامان حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عقیلی با بیان اینکه عقول اندیشمندان و متفکرین از مقام و منزلت و توصیف شهدا متحیر می ماند و خداوند می فرماید: شهدا را مرده مپندارید آنهازنده اندونزد من روزی می گیرند، بیان داشت: :شهدا در شادی و ریحان هستند و آنچه خدا ازالطاف خودبه شهدا داده است روزی می گیرند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : هانی‌زاده در هزارمین روز از تجاوز عربستان به یمن مطرح کرد عربستان در آینده با یک بحران واقعی روبرو است/ متجاوزان به یمن از گستاخی خود پشیمان خواهند شد

امام جمعه سامان به روایت از پیامبر اذعان داشت: در روز قیامت از شهداء سوال و جواب نمی شود وی به نقل از حضرت رسول شهداء بارزم و ایثار در میان آتش و خون در مصاف با دشمن امتحان خود را پس داده اند واگر اعتقاد به خدا و دین در آنها نبود اززندگی ودلبستگی‌هایشان گسستن نمی شدند وبه همین خاطر است که خداوند فرموده بالاتر از شهادت در اسلام هیچ مقام ودرجه ای نیست.

ادامه راه شهداء با ترویج و جایگزین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به جای فرهنگ های نا درست و نادرست است

اسماعیلی معاون پژوهش هدایت کل آموزش و پرورش چهار محال و بختیاری در این یادواره با تشکر از هدایت آموزش و پرورش سامان تصریح کردند: بسیاری از شهدا سنشان بین ۱۵ تا ۳۰ سال بود وآن چیزی که هدف آنها برای جنگ و مبارزه با دشمن بود فرهنگ ایثار و شهادت بود.

وی اذعان داشت: در جهان ما همیشه رقابت بین دو قطب روشنی و تاریکی ، یا همان الله وشیطان بوده و فرهنگ ایثار و شهادت در مقابل نادرستی وفرهنگ نا درست است .

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طی نامه‌ای صورت گرفت دعوت دفتر تحکیم وحدت از «وزیر نفت» برای حضور در اجتماع دانشجویان و پاسخگویی به سوالات آنها

اسماعیلی افزود:اگر می‌خواهیم راه شهدا را ادامه دهیم باید فرهنگ ایثار را جایگزین فرهنگ نادرست و نا درست نماییم تا در آینده پیروز موفق باشیم.

در ادامه گروه راوی به همراه مداح اهل بیت به روایت ایثارگری های رزمندگان وفداکاری خانواده های صبورشهداء پرداخت وبا یادآوری ایثارگری های رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس و بازگویی خاطرات آن دوران، حاضرین در این مراسم را به وجد آوردند.

گفتنی است، مراسم یادواره شهدای فرهنگی با حضور چشمگیرمسئولین و فرهنگیان به نحو مطلوب وبا شکوهی برگزار شد.

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :