شعار بزرگ و دل فریب استقلال به دنبال تجزیه و تخریب کشور ها می باشد

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از  خبرنگار زنگ خبر، حجت السلام سید حسن میر افضلی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوایی الهی گفت:نماز اگر مورد قبول درگاه خداوند قرار نگرفت بقیه اعمال نیز سنجیده و دیده نخواهد شد.

وی افزود : خضوع و خشوع باید در دل مومن نمازگزار قرار بگیرد و انسان نباید در نماز به فکر بقیه اعمال خود و کار های خود باشد انسان باید ذهن و فکر خود را باید برای نماز و صرف درست گفتن و درست خواندن نماز و اجرای مستحبات و واجبات نماز صرف کند .

میرافضلی گفت : در بعضی احادیث امده است که برای کامل شدن نماز باید اعمالی از قبیل مانند انجام نوافل، خواندن دعا ها، قرائت صحیح و قرار دادن تربت امام حسین  (علیه السلام) را به جای آورد. حضور قلب با انجام مستحبات در نماز بیشتر خواهد شدحتی جای نماز گزار هم باید مهم شمرده شود و در چه مکانی و در چه جایی باشد همه  یاین عوامل مهم هستند.

 وی بیان داشت:انسان باید ر هنگام نماز بسیار به حضور قلب اهمیت دهد وباید بداند در مقابل پروردگار و خالق زمین و آسمان ها قرار گرفته است و باید سعی بکند تا در مقابل پروردگار خضوع و خشوع داشته باشد

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : کم‌ مانده در تالار وحدت خواروبار فروشی باز شود

وی ضمن اشاره به دیدار رئیس جمهور ترکیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت:در این بیانات نکات بسیار مهم و بصیرت افزا و بسیار راهگشا در این دیدار مطرح شد.

وی افزود:امروز آمریکا به دنبال آمیخته کردن حق و باطل و ترویج دروغ و تزویر و اشاعه فرهنگ فساد و بی حیای و به دنبال تفرقه افکنیو گسستن کردن ملیت ها و اقلیت ها می باشد.

خطیب نماز جمعه بن گفت : امروزه وقتی اسرائیل به تحولات موجود درجهان نگاه می کندو وضعیت خود را درجهان می بینداین ترس برایشان غالب شده که شاید این حرف مهم وعظیم مقام معظم رهبری که اسرائیل ۲۵سال اینده را نخواهد دید اتفاق بیفتد.

وی بیان کرد : این دشمنان اسلام فکر ها و نقشه های شوم بسیار زیادی در سر خود می پروراندند و حتی برخی از آن ها نیز به مرحله ی اجرا در آورده اند ولی در تمامی آن ها به شکست رسیده و راه به جایی نبرده اند

میرافضلی گفت : حال آن ها می بینند که در جنگ های نظامی موفق نبوده اند و نتوانسته اند راهی و کاری را انجام دهند اکنون به دنبال ایجاد تفرقه  و به جان هم انداختن مردم از داخل خود می باشند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : یورش همزمان ۱۳ پهپاد تروریست‌های سوریه به پایگاه‌های نظامی روسیه

خطیب نماز جمعه بن گفت :اسرائیل و آمریکا تما سعی های خود را بکار گرفته اند تا با شعار بزرگ و دل فریب استقلال به دنبال تجزیه و تخریب کشور ها  ومهم تر از آن کشور های اسلامی هستند.

وی مطرح کرد : امروزه بخشی از دشمنی عظیم و بزرگ آمریکایی ها مربوط به برجام می باشد وتمام معادلات دنیا به برجام گره زده اند و رئیس جمهور آمریکا به دنبال آن است با فشار و تهدید بیشتر به دنبال امتیاز گیری از ما می باشد و در حال سعی هستند که وقت بیشتری بخرند تا بتوانند از  برجام به بهترین شکل سوء استفاده کنند

خطیب نماز جمعه بن گفت :این موضع گیری های واحدی مسئولین کشور ما همه با هم یکصدا می گویند که برجام دیگر قابلیت مذاکره ندارد و اینکه بیایند بین ایرانی ها شکاف بیندازند دیگر وجود نخواهد داشت و گاهی نیاز است که انسان نرمش قهرمانانه داشته باشد ولی پیامبر گرامی اسلام بعد از صلح حدبیه که دشمن به آن پای بند نبود با شدت با آن ها مقابله کرد و مکه را فتح کرد و حال اگر همین اتفاق  نسبت به برجام بیفتد باید به دنبل فتح الفتوح باشیم.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : قیمت ارز در بودجه سال ۹۷ بین ۴۰۰۰ تا ۴۱۰۰ تومان تعیین شد

وی گفت : این ها حال به دنبال این هستند که با تخریب ارگان های ارزشمندی مثل سپاه برای خود منافعی کسب کنند وقتی دشمن دیگر هیچ کاری از دستش بر نمی آید می خواهند با این گونه صحبت ها جایی برای حرف های خود باز کنند .

وی با گلایه از آموزش و پرورش نسبت به شکل گیری حوزه علمیه شهرستان گفت:آموزش پرورش باید برای احیای دروس امام محمد باقر و امام صادق (علیه السلام) تمام سعی و حمایت خود را انجام بدهد که نداده است و گاهی نگاه های ناصحیح و نابخردانه و نگاه هایی که در جامعه شکاف ایجاد می کند.

خطیب نماز جمعه بن گفت : نباید دید نسبت به حوزه علمیه یک دید شخصی باشد و اگر کسی نسبت به حوزه علمیه دید مطلوبی نداشت تحریم کند و بگوید که اجازه ندهید فلان مکان در اختیار حوزه قرار بگیرد اصلا خوب نیست و باید سعی ها صورت بگیرد که این گونه نباشد تا بتوانیم برای احیای مکتب ائمه در جامعه سعی بکنیم.

انتهای پیام/۵۲۰ز

این خبر را به اشتراک بگذارید :