احداث سد بهشت آباد بهشت رویای جوانان بیکار اردل

سد بهشت آباد، یکی از مهمترین کلیدهای آبادانی شهرستان اردل!

Share/Save/Bookmark

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳

احداث سد بهشت آباد خنده را بر لبان جوانان اردل دوچندان می کند و یکی از مهمترین کلیدهای آبادانی شهرستان اردل می باشد اما متاسفانه این پروژه بعد از ۲۰ سال همچنان بلاتکلیف مانده است.

سد بهشت آباد، یکی از مهمترین کلیدهای آبادانی شهرستان اردل!

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از  هفت چشمه، گزینه ساخت “سد” به طور مطلق سیاه یا سفید نیست. اتفاقاً آن هایی که تمایل به ادامه روند کنونی دارند، منتقدان به روند سدسازی در کشور را به این وادی هدایت می کنند که سد بسازیم یا نسازیم؟ و با توجیهات شرایط اقلیمی و نیازهای رو به گسترش مصارف آب در ایران این نتیجه را می گیرند که سد سازی صحیح بوده است و باید ادامه یابد، پس باید سد بسازیم.

بحث بر سر این موضوع است که آیا نحوه تصمیم گیری و اجرای سدسازی در شهرستان اردل با انگیزه های صحیح، بر اساس برنامه ها و مطالعات کافی و بر اساس توسعه پایدار و با توجه به کلیه گزینه های جایگزین صورت می گیرد؟

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ۴۷ درصد کودکان زیر ۷ سال «تبلت» دارند

مجتبی صالحی یکی از جوانان اردلی در گفت‌وگو با خبرنگار هفت چشمه در خصوص احداث سد بهشت آباد اظهار داشت: احداث سد بهشت آباد بهترین راه برای پیشرفت شهرستان اردل می باشد و از مسئولین استانی و شهرستانی خواستاریم پیگیر این مطالبه به حق جوانان اردلی باشند.

عسگر بهشتی یکی از معتمدین روستای بهشت آباد در این خصوص گفت: احداث سد بهشت آباد باید در سال‌های گذشته انجام می‌شد که متاسفانه محقق نشد، احداث این سد بعنوان یکی از ضروریات منطقه است و باید به صورت جدی پیگیری شود، تحقق کامل این مهم موجب اشتغال‌زایی و تولید در شهرستان می‌شود.

کورش اسدی یکی دیگر از اهالی شهر اردل در این خصوص اظهار کرد: بیکاری در شهرستان اردل بیداد می کند و تنها راه حل برای حل این مشکل احداث سد بهشت آباد است که انتظار است مسئولین هر چه زودتر اقدام کنند.

 

در پایان نیز جمعی از مردم ولایتمدار شهرستان اردل ضمن گلایه از بلاتکلیفی سد بهشت آباد بعد از گذشت ۲۰ سال اظهار داشتند: پیگیری مسئولان فعلی شهرستان اردل در خصوص اجرای این مصوبه بر زمین مانده دولت یکی از مطالباتی است که با تحقق آن نه تنها از آمار مهاجران مردم به خارج از اردل کاسته می شود بلکه با بهبود معیشت مردمی زمینه توسعه پایدار مناطق روستایی در شهرستان هم فراهم می شود و امیدواریم با احداث سد بهشت آباد خنده را بر لبان جوانان اردل دو چندان شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - آیا کردستان عراق گسستن خواهد شد؟

بهنام ولی زاده رئیس شورای اسلامی شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار هفت چشمه با اشاره به اینکه احداث سد بهشت آباد یکی از مطالبات ۲۰ ساله مردم شهرستان اردل است و مردم همچنان در انتظار تحقق وعده های دولت در این خصوص می باشند افزود: احداث سد بهشت آباد چند سالی است که باعث سردرگمی مردم شهرستان شده چراکه هر کار عمرانی که بخواهیم با مشکل مواجه کرده است به عنوان مثال در شهر کاج مردم ۵۰۰ لیتر بر ثانیه از آب را دارند ولی با آمدن اسم احداث سد از برداشت آب، که حق طبیعی مردم است جلوگیری می کنند و بایسته ما از مسئولین این است که یک جواب روشنی به مردم بدهند تا مردم هم تکلیف خودشان را بدانند.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۷۰ه

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :