سانسور راهپیمایی باشکوه اربعین به دلیل پنهان کردن واقعیت است

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما ، حجت الالسلام و المسلمین علی اصغر عقیلی در ابتدای خطبه ی اول پس از سفارش خود و نمازگزاران به تقوی الهی اظهار داشت: که صِرف یادآوری تقوی در نماز جمعه فرد را متقی بار نمی آورد و شخص باید در سراسر زندگی خود سعی بر این داشته باشد که تقوی عملی را در سراسر زندگی پیاده کند.

عقیلی به اوصاف متقین به صفت “انفاق در سختی و راحتی ” اشاره کرد و اذعان داشت: اگر شخص بتواند در هر ماه مبلغی به نیازمندان فامیل،دانشجوی در حال تحصیل،زوج های در آستانه ی ازدواج و … معاونت کند هم از ثواب انفاق در راه خدا بهره مند می شوند و هم می توانند ادامه ی زندگی خود را با همان مبلغی که برایشان باقی مانده است مدیریت کنند.

وی افزود: شرح این خطبه ی نهج البلاغه به این نکته پرداختند که همسرانی که خانه داری می کنند هم خوب است بوسیله شوهرانشان مورد انفاق قرار بگیرند، ولو اینکه همسر از نظر مالی به آن احتیاج نداشته باشد.

امام جمعه ی شهرستان سامان در ادامه ی اوصاف متقین به صفت “فرو بردن خشم ” اشاره کرد و بیان داشت: شخص متقی باید بتواند در مواقع عصبانیت و خشم ، خود را مدیریت کند و خشم و عصبانیت خود را مهار کند.در احادیث راه هایی هم چون عوض کردن حالت فرد، ترک محل و یا خوردن آب سرد و … برای این مساله بیان شده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : احتمال رفع فیلتر تلگرام تا فردا

حجت الاسلام علی اصغر عقیلی در ادامه به صفت ” عفو و بخشش” اشاره و تصریح کرد: در جامعه افرادی وجود دارد که برای اندک بهانه ی بی ارزش چند سال با یکدیگر قهر هستند و این انسان را از صفت تقوی دور می کند.ما که معصوم نیستیم و ممکن است در صحبت های خود باعث رنجش دیگران شده باشیم و چه خوب است که بتوانیم از این گونه مواردی که باعث ناراحتی ما شده است بگذریم تا دیگران نیز از ما بگذرند.

وی با بیان اینکه انسان باید در بخشش خود از عقل پیروی کند و در جایی احسان و بخشش کند که بتواند مشکلی از افراد جامعه را حل کند و گرنه مسجد ساختن های بدون نیاز منطقه و یا عمره های متعدد به جا آوردن فایده ای برای شخص نخواهد داشت، تصریح کرد: در روایت داریم که اگر شخصی هرینه ی حج خود را برای ازدواج شخصی مصرف کند خداوند گروهی از فرشتگان را مامور می کند که هر سال برای او حج به جا می آورند و ثواب حج برای او نوشته خواهد شد.البته این نکته در مورد حج مستحب است که شخص اگر به جای آن بتواند این چنین احسان کند ثواب خواهد برد ولی در مورد حج واجب اگر شخص استطاعت رفتن به سفر حج را داشته باشد باید برای انجام مراسم حج راهی مکه ی مکرمه شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - مسئولین و دولت مردان باید محله محوری و مسجد محوری را پیشه خود سازند

امام جمعه سامان حجت الاسلام عقیلی در ابتدای خطبه ی دوم به مساله ی کوشش آمریکا برای ایجاد تشنج در منطقه اشاره کرد وبیان داشت: سانسور راه پیمایی باشکوه اربعین هم به دلیل پنهان کردن واقعیت است.

حجت الاسلام علی اصغر عقیلی تاکید کرد: این راه پیمایی عظیم اربعین به خاطر جاذبه ی امام حسین (ع) است و تا چند برابر این وضعیت فعلی هم قابل پیش بینی است که اگر انعکاس خبری این واقعه بدون سانسور اتفاق بیفتد شاهد بیشتر شدن موج خروشان زائران امام حسین علیه السلام خواهیم بود.

عقیلی خطاب به ترامپ گفت: ملتی که چنین آرزوی شهادت می کنند و با پای برهنه جان خود را در کف دو دست خود می گزارد و با شعار” یا لیتنا کنا معک “به دیدار امام حسین می رود ، آیا تسلیم شما می شود؟ ملتی که در حمایت امام زمان علیه السلام است از شهادت ترس و واهمه ای دارد؟همین ملت ایران باعث شد که صهیونیست نتواند به هدف خود در منطقه دست پیدا کند.

وی به فرمایش امام خمینی رحمت الله علیه اشاره کرد و عنوان کرد : طبق بیان امام خمینی اگر کشورهای اسلامی هر کدام یک سطل آب بریزند ، اسرائیل را آب خواهد برد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : جاذبه های گردشگری شبه قاره/۲۲۹ مسجد «قوّت الاسلام» بنای تاریخی مسلمانان در قلب شبه‌قاره+تصاویر

عقیلی با بیان اینکه درسی که امام حسین علیه السلام به ما داده این است که شیعه عار و ننگ را تحمل نمی کند و شهادت را انتخاب می کند، بیان داشت: مگر شیعه بمیرد و روزی برسد که ملت ظالم بر مسلمانان حکومت کند، حتی شیعه در مورد ملت سنی هم چنین عمل میکند و ان شا الله روزی برسد که ملت مسمان بتواند حتی ملت عربستان را از چنگال آمریکا نجات دهد.

امام جمعه سامان با بیان اینکه آمریکا می گویند چرا موشک دور برد می سازید؟کجای قرآن گفته که ملت مسلمان باید موشک بسازد؟ جواب می دهیم که خداوند درآیه ی ۶۰ سوره ی انفال به ما دستور می دهد که هر آن چه که دارید برای مقابله ی با دشمن به کار گیرید تا دشمن را از تعدی باز دارد، اذعان داشت: اگر موشک دور برد لازم است برای کشور گشایی نیست و برای دفاع است تا هم دشمنان خود را بترسانند و هم دشمنان خداوند را.

عقیلی خاطر نشان کرد: خداوند در ادامه ی آیه ی مذکور می فرمایند دشمنانی هم هستند که شما نمی شناسید و باید برای ترساندن آنان هم از نهایت قدرت خود استفاده کنید.

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :