سامان ، نگین چهار محال و بختیاری  آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما؛ شهرستان سامان از شهرستان‌های ۹ گانه چهارمحال و بختیاری با بیش از ۳۴ هزار نفر جمعیت می‌باشد که مرکز آن (شهر سامان) در فاصله ۲۲ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

این شهرستان، در کنار برجستگی‌های فرهنگی، ادبی، تاریخی و مذهبی، به دلیل قرار بردن در حاشیهٔ رودخانه زاینده رود، از موقعیت‌های مناسب کشاورزی، باغداری و گردشگری برخوردار است.

شهر سامان از دیر زمان کانون دانش و عرفان بوده و شعرای نامدار و ادبای بی شماری را در دامان خود پرورانده که عمان و دهقان سامانی از جمله این افراد هستند.

گردشگاه پل تاریخی زمانخان، باغات و روستاهای حاشیه رودخانه زاینده رود از سد زاینده رود تا سامان، قایقرانی در آب‌های آرام و خروشان روستای سوادجان، باغات بادام، گردو و هلو از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در شهرستان سامان محسوب می‌شود.

مسجد جامع سامان، بافت تاریخی روستای یاسه چای، کوه شیراز، پل تاریخی هوره، بقایای قلعه هوره و مقبره دهقان سامانی نیز از مکان‌های تاریخی و مذهبی این شهرستان است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : واکنش ایران به تعدی برجام متناسب با اقدام آمریکا خواهد بود/رهبر ما ساخت سلاح هسته‌ای را حرام اعلام کرده است

انواع بافته‌های داری مانند قالی، گلیم و قالیچه، البسه محلی، سرمه دوزی و معرق هم صنایع دستی شهرستان سامان را تشکیل می‌دهد.

انواع لبنیات مانند ماست، کره، کشک، قارا، قارا بشکن، دوغ، روغن حیوانی و محلی و پنیر، گردو، بادام، انگور، هلو، آلوچه و میوه‌های باغی دیگر نیز از سوغات محلی این شهرستان به شمار می‌ رود.

شهردار سامان در گفتگو با خبرنگار سامان ما ، با اعلام آمادگی شهرداری برای ارائه خدمات رفاهی به گردشگران و مسافران بیان داشت: شهرداری با هماهنگی با ادارات جهت خدمات دهی بهتر و آذین بندی و توسعه مراکز رفاهی شهر جلسات متعددی را برگزار کرده است تا گردشگران با رضایت کامل از شهر خارج شوند.

اسماعیل صفاری با اشاره به برنامه های شهرداری در ایام نوروز گفت: شهرداری با زیباسازی شهر، گل کاری، آماده کردن مراکز تفریحی و به خصوص پل زمانخان جهت پذیرایی از مسافران، تهیه نقشه و بروشور جهت معرفی مناطق سیاحتی، هماهنگی با دهکده سیاحتی زاگرس و شرکت رفاه گستر جهت اسکان مسافرین، تعمیر و بازسازی سرویس های بهداشتی پارکها و ورودی شهر و همچنین هماهنگی با اصناف و نانوایی ها برای تعیین شیفت ایام تعطیلات نوروز سعی در تامین رفاه حال بازدید کنندگان از مناطق سیاحتی شهر سامان را دارد.

صفاری برگزاری مسابقات و برنامه های مفرح در شهر را از دیگر اقدامات شهرداری برای جذب گردشگر دانست و بیان داشت: ما با برپایی مسابقه هفت سین آرایی در تاریخ ۲۶ اسفند و برنامه های شاد در مکانهای سیاحتی شهر روزهای خوشی را برای مسافران مهیا خواهیم کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - نقطه قوت انتخابات استحکام جایگاه رهبری بود

وی با اشاره پاکسازی ورودی شهر سامان بواسطه تشکل های مردم نهاد و کارکنان ادارات و ارگان انجام شد، اذعان داشت: ۵۰ متر مربع بنر برای راهنمایی مسافران و خیر مقدم به گردشگران چاپ شده است که در سطح شهر نصب خواهد شد.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۶۰۱س

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :