به گزارش شمس آباد نیوز، گفتگو خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پیرغار با مردم روستای عیسی آباد، حتماً نمی دانید روستای عیسی آباد کجاست؟ روی نقشه هم بگردید پیدایش نمی‌کنید چون چند سال پیش از روی نقشه حذف شده است.

یک ربع فاصله تا  ورودی روستا عیسی آباد

روستایی که بیش از دو هزار جمعیت دارد و به‌کلی نادیده گرفته‌شده و این تنها مشکل این روستا نیست واصلا اشکال ندارِد که راه ورودی‌اش یک ربع با جاده ورودی روستا فاصله داشته باشد به چند سالی است تاکسی‌ها مسافرانش را آن‌طرف جاده پیاده می‌کنند و آن‌ها باید با هزار ترس‌ولرز از جاده‌ای که ماشین‌ها با بالاترین سرعت عبور می‌کنند بگذرند و به هزار سختی از روی نرده‌ها بپرند و یک ربع بعد تازه به روستا برسند و این تازه وقتی سخت‌ترمی شود که بچه یا شخص مسنی همراهشان باشند، ولی  امسال که دهیار عوض شد خیلی کارهای مفیدی برای روستا انجام داده است.


وقتی دهیار عوض شد: تمام لوله‌کشی‌های روستا را عوض کرد آن‌هم با یک سری لوله پوسیده وداغون که معلوم نبود از کجا اضافه آمده و بعد از چند روز خراب شدند و البته در راستای زیباسازی فضای روستا هم کلی باصرفه بود چراکه تمام جاده‌ها را که البته آسفالتشون از بین رفته بود پر از چاله، چوله شد که این هم کاربرد دست‌انداز در امر راهنمایی و رانندگی دارد و خالی از لطف نیست.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : گمنام بودن قهرمانانی همچون شما فرصت جولان دادن برای قهرمانان بدلی را فراهم می‌کند

یکی از جوانان این روستا گفت: یه سری کانال‌کشی که معلوم نیست از کجا به کجا کشیده شده‌اند و نیمه‌کاره به امان خدا رها شده اند.

نبود فضای بازی و حسرت به دل ماندن بچه های روستا

وی گفت: پارک رفتن هنوز هم مخصوص قشر خاصی از اهالی روستاست و بعضی خانواده‌ها که وضعیت مالیشان نمی‌رسد، بچه‌هایشان باید حسرت‌به‌دل پارک رفتن بمانند آیا واقعاً سهم این بچه‌ها نیست که بازی کنند، شاد باشند و دوران خوش بچگی‌شان را توی زمین‌های خاکی خاک نخورند؟ و جای مخصوصی برای گذراندن اوقاتشان داشته باشند تا این‌طوری هر بچه‌ای باهم سن خود، هم‌بازی باشه نه با بزرگ‌تر از خودش.


وی تصریح کرد: حتی چند سال پیش اهالی روستا خودشان پیشنهاد کردند که زمین در اختیار دولت قرار بدهد برای ساختن زمین‌بازی ولی بازهم مسئولین صلاح ندانستند.

وی بیان داشت: یکی دیگر از کارهای خوبی که در حال اماده یکی دو سال انجام‌گرفته ساختن درمانگاه که زمین و حتی پول ساختنش را هم مردم دادن والان دو سال مثلاً دارن روش کار می کنن ولی نمیدونم چرا هنوز نیمه‌کاره است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ۵۰ کشته در انفجار انتحاری در شمال شرقی نیجریه

ترک تحصیل تعدادی از دختران به دلیل بسیاری مشکلات

یکی از دختران این روستا به خبرنگار ما گفت: در این روستا دوران تحصیل فقط تا راهنمایی می‌باشد ساختمان مدرسه بسیار بزرگ است کلاس هم زیاد دارد ولی دبیر نمی فرستند برای مقاطع تحصیلی بالا تر و دختران برای دوره دبیرستان مجبورن به شهرهای اطراف بروند و چون بعضی‌ها راضی نیستن دخترانشان به شهر دیگر و یا بعضی‌ها ازنظر مالی مشکل دارن مجبورند ترک تحصیل کنند.
 
 
 آقای رئیسی یکی دیگر از جوانان این روستا گفت: ورزش یکی از نیازهای اساسی هر جامعه‌ای می‌باشد به‌طوری‌که با سلامتی انسان‌ها ارتباط تنگاتنگی دارد. جوان‌هایی که روزانه حتی زمان کوتاهی را به ورزش (انفرادی یا گروهی) اختصاص می‌دهند در برنامه‌ریزی‌های درسی و کاری موفق‌تر از جوان‌هایی هستند که به ورزش علاقه‌مند نیستند و از افسردگی و بیماری‌های قلبی عروقی هم به دورند.

وی تصریح کرد: اگر مسئولین محترم یک مکان مناسب برای ورزش جوانان در نظر بگیرن شرکت بزرگی به جوانان روستا می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تزریق بوتاکس بواسطه آرایشگران ممنوع! » پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام

بیکاری جوانان و مهاجرت آنها به شهرهای بزرگ

وی در ادامه گفت: اشتغال مشکل روستاهای زیادی ازجمله روستای ماست. در این راستا اگر مسئولین محترم طرح‌های خوداشتغالی در روستاها را با دادن تسهیلات آسان به جوانان اجرا می‌کردند، مسئله اشتغال در روستاها تا حدی برطرف می‌شد و از مهاجرت جوانان به شهرهای بزرگ جلوگیری می‌شد.

همه چی آرامه و مردم روستا هم خوشحال‌اند

خلاصه که روستای عیسی آباد هیچ‌گونه مشکلی نداره خصوصاً توی سال‌های اخیر کلی خدمات برای رفاه حال اهالی صورت گرفته که به بعضی از آن‌ها اشاره‌ی کوچکی شد تنها چیزی که می‌ماند این است که این روستا محوشده نادیده گرفته‌شده اونم همه‌جا نه‌فقط از روی نقشه وگرنه همه چی آرامه همه هم خوشحال‌اند.

انتهای پیام/۵۹۰پ

این خبر را به اشتراک بگذارید :