کارشناس مسائل سیاسی:

روز دانشجو، روز مقاومت و استکبارستیزی دانشجویان است

Share/Save/Bookmark

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰

کارشناس مسائل سیاسی گفت: روز دانشجو، روز مقاومت و استکبارستیزی دانشجویان این مرزوبوم است، این روحیه امروز هم سرلوحه همه فعالیت‌های جنبش‌های دانشجویی قرار دارد و این مایه افتخار انقلاب است.

روز دانشجو، روز مقاومت و استکبارستیزی دانشجویان است

به گزارش شمس آباد نیوز، سجاد شهرانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پیرغار، با تبریک فرارسیدن سال‌ روز ۱۶ آذر و روز دانشجو، گفت: همانطوریکه دانشجویان انقلابی در ۱۶ آذرماه و در جریان اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به سفر ریچارد نیکسون رییس‌جمهور وقت آمریکا و در اعتراض به بازگشایی سفارت انگلیس ۳ تن از آن‌ها به نام‌های احمد قندچی، مهدی شریعت رضوی و مصطفی بزرگ نیا به شهادت رسیدند و این روزبه نام روز دانشجو نام‌گذاری شد فعالیت سیاسی دانشجویان همچنان ادامه دارد و این خود گواهی بر بینش بالای قشر دانشجویی در کشورمان دارد.
 
وی بابیان این‌که روز دانشجو، روز مقاومت و استکبارستیزی دانشجویان این مرزوبوم است، خاطرنشان کرد: این روحیه امروز هم سرلوحه همه فعالیت‌های جنبش‌های دانشجویی قرار دارد و این مایه افتخار انقلاب است.

 این کارشناس سیاسی با اشاره به رسالت‌های امروز جنبش‌های دانشجویی اظهار داشت: امروزه امور فرهنگی و اقتصادی مهم‌ترین نیاز جامعه و مردم است که دانشجویان و جنبش‌های دانشجویی باید با جهاد علمی و افزایش بینش و بصیرت خود در این مسیر قدم بگذارند و وارد میدان شوند.
 
دانشجویان باید مسیر ولایت و تحقق منویات رهبری حرکت کنند

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - هزیمت داعش یک دستاورد ملی است

وی حرکت در مسیر ولایت را مهم‌ترین شاخصه امروز جریان‌های دانشجویی بیان کرد و افزود: اگر دانشجویان در مسیر ولایت و تحقق منویات رهبری حرکت کنند، به‌یقین از انحرافات فرهنگی و سیاسی و فکری در امان خواهند ماند که متأسفانه دشمن نیز بر روی همین اصل سرمایه‌گذاری کرده است.
 
شهرانی بابیان این‌که دانشجو نباید بازیچه دست جریان‌های سیاسی و احزاب قرار گیرد، گفت: افزایش بینش سیاسی و فکری لازمه ترقی محیط علمی و دانشجویی است که بارها رهبر معظم انقلاب نیز بر این مهم تأکید کرده‌اند اما وارد بازی‌های سیاسی شدن مهم‌ترین خطری است که امروز جنبش‌های دانشجویی را تهدید می‌کند.
 
وی حضور در عرصه‌های مهم علمی و تولید دانش‌های نو و تحقق شعار «ما می‌توانیم» را نیاز امروز فضاهای دانشجویی و علمی دانست و ابراز داشت: اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند، این مهم باید به دست دانشجویان و فضاهای علمی صورت گیرد و این شدنی است.
 
این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر این‌که باید خودباوری محور همه عرصه‌های دانشجویی قرار گیرد، تصریح کرد: ما تا خودمان را باور نکنیم و به داشته‌های خود ایمان نداشته باشیم، به‌یقین نمی‌توانیم بر مشکلات جامعه پیروز گردیم.
 
وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری از سوی رهبر معظم انقلاب، تحقق این سیاست‌ها را به دست دانشجویان متعهد و ولایی دانست و گفت: ابلاغ این سیاست‌ها فرصت بسیار مغتنمی برای جامعه علمی کشور است که از این طریق در مسیر پیشرفت نهایی قرار گیرند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - پروژه کشته‌سازی این بار هم جواب نداد

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۹۰پ

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :