روزهایی سخت در انتظار مردم با لایحه بودجه 97/ بودجه اقتصادمقاومتی در این لایحه کمر نگ شده است

 به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سلام لردگان؛ حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به رعایت تقوا الهی گفت: پیامبراسلام(ص) فرمودند: تقوای کامل آن است، آنچه را نمیدانی یاد بگیری و به آنچه میدانی عمل کنی.

وی اشاره داشت: مشکل جامعه ما ندانستن نیست، عیب جامعه ما عمل نکردن به دانستن هاست، می دانیم که خمس ندادن اشکال در مال است، می دانیم رشوه زدودن حرام است، می دانیم با انتخاب اسم بد روی فرزندانمان در عاقبت بخیری فرزندان تأثیر دارد اما بازهم  عمل نمی کنیم.

وی گفت: تقوا را پیشه کنید چرا که مایه زینت اهل بیت (ع) است .
 
حجت الاسلام تاج زاد در خطبه دوم با اشاره به سخنان خبیث رییس جمهور آمریکا در خصوص به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم منقوص صهیونیسم گفت: این سخنان سخیف ترامپ باعث شد که بین جهان اسلام یک وحدت و انسجامی به وجود آید و با این سخن ها ملت ها حول محور فلسطین یک وحدت پیدا کردند علیه آمریکا و علیه رژیم صهیونیسم .

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : پرواز مستقیم کابل-تاشکند برقرار می‌شود

وی گفت: این تصمیم ترامپ یک اقدام انفعالی ناشی از عجز و ناتوانی  رییس جمهور آمریکا بود.
 
تاج زاد با اشاره به پیام سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان فرمودند: که جمهوری اسلامی آماده است همه جور پشتیبانی کند و هرکجا رد پایی از مظلوم باشد جمهوری اسلامی وارد می شود و در مقابل  ظلم می ایستد .

 
امام جمعه لردگان در بخش دیگر سخنان خود به بودجه سال ۹۷ اشاره داشت و گفت: رکود و بیکاری با این بودجه رفع نمی شود که نیاز است مجلس چاره ای باندیشد .

 
وی اشاره داشت: دولت در افزایش هزینه های جاری رکوردار است و اماده است مردم متحول سختی شوند ولی دولت هیچ فشار به خود دولت نیاید.

 
خطیب جمعه لردگان گفت: چرا حقوق های نجومی هیچ تغییری در آن نشد؟ برای پاداش میلیونی به اعضای هیئت مدیرها هست، بودجه برای سمینارهای میلیارد تومانی که هیچ ارزش و خروجی ندارد وجود دارد اما برای عمرانی و آبادانی و اقتصاد مقاومتی بودجه ای ناچیز دیده می شود .
 
وی گفت: بودجه اقتصاد مقاومتی در این لایحه به فراموشی گرفته شد مگر اقتصاد مقاومتی چه اشکال دارد؟ اقتصاد مقاومتی استفاده از حداکثری توانمندی ها، توجه به کشاورزی، خودکفایی و توجه واقعی به اقتصاد دانش بنیان این حرف اقتصاد مقاومتی است که در لایحه بودجه ۹۷ دیده نشد .
 
وی درخصوص قطع ۲۰ الی ۳۰ میلیون نفر یارانه ها گفت: یک سری ثروتمند یارانه می گیرند و یک سری فقیر محروم یارانه هستند  و دولت قصد دارد در سال آینده یارانه را به افرادی دهد که تحت پوشش نهاد های حمایتی هستند در حالی که خیلی از نیازمندان و خیلی از یارانه بگیران تحت هیچ گونه نهاد حمایتی نیستند.
 
وی با اشاره به طرح تحول سلامت گفت: کار به جایی رسید که وزارت خانه بهداشت ۱۲۶ قلم از جمله حذف بیمه داروهای پر مصرف مثلاً سرما خوردگی  را از بیمه خارج کرد.
 
تاج زادگفت: دولت عوارض خروج از کشور را زیاد کرده از ۷۵ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان رساند و این عوارض لطمه به سفرهای زیارتی و معنوی می زند و قابل پذیرش نیست .
 
امام جمعه لردگان در پایان به سفر استاندار محترم استان به شهرستان لردگان گفت: از استاندار محترم استدعا داریم به مناطق محروم و شهرستان لردگان که با جمعیتی بالغ بر بالای ۲۰۰ هزار نفر و ۴۸ درصد جمعیت روستایی در این شهرستان وجود دارد  توجه ویژه ای به این شهرستان داشته باشد .

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : اکران جشنواره بین المللی فیلم سبز در چهارمحال و بختیاری/باقی محیط زیست در قالب هنر تاثیر گذار تر است

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۶۳۰ ل
 

این خبر را به اشتراک بگذارید :