رقابت میوه‌فروشان لردگانی برای تصرف پیاده‌روها و خیابان‌ها

Share/Save/Bookmark

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۶

بازار میوه‌فروشی در سطح شهر لردگان از مغازه‌ها گرفته تا دست‌فروشان، چنان خیابان‌ها و معابر را به تسخیر خود در آورده‌اند که می‌توان ادعا کرد همه جای این شهر در مالکیت آن‌ها است.

مرجع : سایت خبری سلام لردگان

رقابت میوه‌فروشان لردگانی برای تصرف پیاده‌روها و خیابان‌ها

به گزارش شمس آباد نیوز؛ به نقل از خبرنگار سلام لردگان؛ ساختار زیبای شهری هر منطقه نمایانگر فضا و ویترین شهری آن منطقه است و توجه به زیباسازی شهر می تواند عامل مهمی از حیث گردشگری و رفاه شهروندان باشد، یقیناً یکی از پارامترهای زیبای هر شهر، جایگاه مناسب هر شغل، کسب و کار است، تا شهروندان با مراجعه به آن مکان و جایگاه بتوانند نیازهای روزمره خود را تهیه کنند.
در جهت رفع این معضل می‌توان گفت، اطلاع‌رسانی، آموزش و ایجاد مکان مناسب کسب و کار می‌تواند یکی از اساسی‌ترین کارهای شهرداری باشد تا هنگام اعمال قانون جای هیچ‌گونه اعتراضی برای متخلفین باقی نماند، هرچند شهرداری لردگان طی دفعات مختلف اقدامات فرهنگی و آموزشی زیادی انجام داده و در رفع این موارد اقداماتی صورت گرفت.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : وزیر خارجه ترکیه در کفرانس امنیتی مونیخ تصمیم آمریکا درباره قدس توجهات را از بحران‌های خاورمیانه منحرف کرد/ تمامیت ارضی سوریه باید باقی شود

ازدحام میوه‌فروشان در بسیاری از خیابان‌های اصلی و فرعی شهر لردگان منجر به ایجاد ترافیک در مسیرهای برون‌شهری و درون شهری شده است و تردد خودروها را با مشکل مواجه کرده است موضوعی که شهروندان بارها خواستار ساماندهی آن شده‌اند.
 

یکی از شهروندان لردگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده شهر لردگان، سد معبر است و اکثراً سطح خیابان‌ها را بهترین نقطه برای میوه‌فروشی می‌دانند، شاید با تذکر زبانی به این افراد کاری از پیش نمی‌رود و در بسیاری موارد احساس می‌شود که رفتارهای این شهروندان شکل لجاجت به خود گرفته است.
 


 
دیگر شهروند لردگانی از زاویه شریعت و مذهب نیز به این موضوع می‌نگرد و می‌گوید، باید اذعان داشت که سدمعبر از گناهان رایج است که با تاسف باید گفت: بسیاری از افراد و بعضاً متدین‌های جامعه به آن توجه ندارند و می‌بایست که مسلمانان و پیروان معصومین (ع) به آثار و پیامدهای آن توجه داشته باشند و به عنوان یک منکر به آن نگاه کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : وقتی عربستان وسیله نجات شرکت‌های ورشکسته آمریکایی می‌شود - شمس آباد

خوب است به برخی فرموده های بزرگان دین که در این مورد روایت شده است اشاره کرد: هر کس راه کسی را ببندد خدا عمرش را کوتاه می‌کند.

همچنین امام سجاد (ع) در این رابطه فرموده است: «از گناهانی که نابودی سریع آدم را در پی دارد، سد کردن راه مسلمان است» و  در حدیث دیگری آمده است: «هر کسی راه عمومی و همگانی را سد کند،  از رحمت خدا دور است».
 

 

یکی از کاسبان خیابان ولیعصر (ع) شهر لردگان اشاره داشت: باید در روند کار شهرداری شیوه تشویق هم جای داشته باشد و واحدهای صنفی که تاکنون تخلف شهری مرتکب نشده و به قانون احترام گذاشته‌اند از طرف مسئولین مربوطه با حضور در محل کسب ایشان تجلیل و قدردانی شوند.

در پایان از زبان شهروندان عزیز از همه مسئولین امر ازجمله شهردار محترم، دادستان محترم، فرماندهی محترم نیروی انتظامی، واحد اجرائیات شهرداری و بالاخص اجرائیات قدردانی نموده، پشتکار و جدیت آنها را در ایجاد شهری سالم و ایمن خواستار شویم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : قلعه تاریخی بارده+تصاویر


 

انتهای پیام۱۰۲۶ج/۶۳۰ل

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :