به گزارش شمس آباد نیوز، توجه به زیرساخت‌های اساسی عمران شهری ازجمله معابر و خیابان‌ها با وجود هزینه‌بر بودن، به‌عنوان اولویت اول زیباسازی، مدت‌هاست که مورد بی‌مهری متولیان و مسئولان شهری قرار گرفته است، همچنین گاها مشاهده می‌شود برخی مسئولین با رفتارهای به دور از شأن باعث هدررفت منابع مالی و بیت‌المال می‌شوند.

لج‌بازی، جنگ قدرت مسئولین و حیف و میل بیت‌المال داد مردم را درآورده

در گزارشی مبنی‌بر درگیری لفظی و متعاقب آن لج‌بازی شهردار شهر دستنا و مسئول امور آب منطقه شهرستان کیار، شهردار دستنا اجازه حفاری و تعویض شاه‌لوله آب خیابان حافظ این شهر که به علت فرسودگی و قدمت بالای ۲۵ تا۳۰ سال دچار پوسیدگی و ایجاد مشکل در آب‌رسانی شده است را به هدایت امور آب این شهرستان نداده است.

در این راستا ساکنین خیابان حافظ (منطقه لویز) دستنا با نامه‌نگاری و درخواست‌های فراوان به شهرداری خواستار اجازه تعویض شاه‌لوله خیابان حافظ شدند که شهردار، این امر را منوط به عذرخواهی مسئول هدایت آب شهرستان کیار از وی بیان نموده.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : سقوط بمباردیه در هلن

همچنین ساکنین خیابان حافظ نامه‌نگاری‌هایی با شهرداری دستنا، هدایت بهداشت و فرمانداری شهرستان کیار در این رابطه داشته‌اند که در زیر آمده است.

نکته قابل توجه اینکه در ادامه این لج‌بازی‌ها و جنگ قدرت بین شهرداری دستنا و هدایت امور آب منطقه‌ای شهرستان کیار، اجازه تعویض شاه‌لوله بوسیله شهرداری داده نشد و این در صورتی است که خیابان حافظ به طول یک هزار متر خاکی و حفاری در آن آسان و کم‌هزینه بوده است.

نکته عجیب اینکه شهرداری در اقدامی در شهریور سال جاری بدون در نظر بردن شرایط استاندارد و تعویض شاه‌لوله اقدام به زیرسازی جهت آسفالت‌ریزی خیابان حافظ نمود ساکنین در پاسخ به اعتراض‌شان مبنی‌بر اینکه برای تعویض شاه‌لوله فرسوده باید آسفالت برش بخورد و این خسارت به بیت‌المال است با این جواب که اشکال ندارد و بعدا خسارت برش آسفالت متری ۱۲۰ هزار تومان را از آب منطقه‌ای شهرستان دریافت می‌کنیم روبه‌رو شدند.

دل‌سوزیی که وجود نداشت و آسفالت‌ریزی نامطلوبی که انجام شد

در ادامه شهرداری دستنا بدون در نظر بردن درخواست و اعتراضات مردم و در اوایل آذرماه سال جاری و بدون اجازه تعویض شاه‌لوله فرسوده به هدایت آب منطقه‌ای شهرستان کیار اقدام به آسفالت‌ریزی خیابان حافظ شهر دستنا نمود و فقط با گذشت چند روز بعد از آسفالت‌ریزی لوله فرسوده خیابان دچار شکستگی و نشتی شد که عینا این موضوع در تصاویر قابل مشاهده است.

همچنین به دلیل زیرسازی نامطلوب خیابان و آسفالت‌ریزی، بخش‌هایی از خیابان دچار شکستگی و فرونشست شده است.

حال باید دید چه کسی پاسخ‌گوی این مشکل است، آیا اقدام مسئولانی که به جای صیانت از حقوق مردم و بیت‌المال با رفتاری خداناپسندانه و به دور از شأن موجب هدر رفتن بیت‌المال و حقوق مردم مستضعف شده‌اند کار صحیحی است؟ تا چه زمانی باید شاهد دوباره‌کاری و اسراف بیت‌المال بود؟

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : واکاوی علل تشدید کشتار مردم یمن بوسیله ائتلاف سعودی ـ آمریکایی

شمس آباد نیوز آمادگی انتشار هرگونه جوابیه از سوی شهرداری دستنا در این زمینه را دارد.

انتهای گزارش/۱۰۲۴ج

این خبر را به اشتراک بگذارید :