در برجام مثل صفین ولایت رها شد

به گزارش شمس آباد به نقل از کیار بیدار حجت الاسلام سلطانزاد در اجتماع نمازگزاران جمعه شلمزار و در خطبه اول نماز جمعه شلمزار گفت: یکی از خصلت های خوب انسان م مختصر، مفید، بجا و اثر گذار حرف زدن است. می توان همه گونه سخنی بر زبان آورد، می توان سخن حق گفت یا خدای نکرده باطل بر زبان آورد اما ای کاش هر گاه سخنی بر زبان جاری می سازیم سخنانی نیکو و گرانبها و ارزشمند و بر حق بر زبان برانیم و البته باید این را هم بدانیم که بعضی زمان ها و مکان ها حرف نزدن بهتر از حرف زدن است و حرف نزدن دلیل بر نادانی و بی دانشی نیست.

امام جمعه شلمزار در ادامه به مساله امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از هدایای مردم به پروردگار است.
اگر دستمان خالی باشد به طوریکه نتوانیم صدقه دهیم، انفاق کنیم یا به دیگران سودمند مالی بدهیم اما در راستای اجرای احکام الهی گام برداریم و اقامه کننده امر به معروف و نهی از منکر باشیم خداوند خودش ضامن بهشتی شدن مردم است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ۱۴۳۰۰ شغل در چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

وی افزود: دیگر هدیه ای که مردم می توانند به خداوند بزرگ دهند این است که خیرخواه مردم باشیم و این هدیه ای به پروردگار است
خیرخواه مردم بودن به این معناست که با کارها با افکار و با اقدامات خود خیر و نیکی را برای مردم فراهم سازیم. باید به گونه ای رفتار کنیم که کسی که خود به زمین خورده است را دریابیم و مشکلی بر مشکلاتش اضافه نکنیم.

حجت الاسلام سلطانزاده در خطبه دوم نماز جمعه شلمزار به آغاز ماه صفر اشاره کرد و گفت: صدقه دادن در ماه صفر بسیار سفارش شده است و دعاهای ویژه ای در این ماه سفارش شده است.

وی در ادامه و در بیان مناسبت های ماه صفر گفت: ماه صفر سال ۳۷هجری سالروز جنگ صفین است، جنگ صفین جنگ حق و باطل است، در جنگ صفین علی رغم اینکه مسلمانان می دانستند معاویه ی ملعون بر حق نیست اما با رفتن قرآن بر سر نیزه ها بوسیله لشکریان معاویه عده ای فریب خدعه های معاویه را خوردند و متاسفانه این مساله و اعتماد به دشمن در قضیه برجام هم تکرار شد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : لاوروف خبر داد برقراری تماس‌ها در سطح وزرای خارجه روسیه، ایران و ترکیه درباره سوریه

حجت الاسلام سلطانزاده در ادامه به برجام اشاره کرد و گفت: در برجام مثل صفین ولایت رها شد، در برجام مثل صفین یادمان رفت دشمن کیست و در شناخت حق و باطل از یکدیگر دچار تردید شدیم.

امام جمعه شلمزار با اشاره به نشست سران کشورهای اروپایی در بروکسل گفت: روز گذشته سران کشورهای اروپایی در بروکسل گرد هم اجتماع شدند و ضمن تائید یاوه گویی های ترامپ و تداوم تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران شرط عقب نشینی در برابر ایران را تعطیلی نیروی موشکی جمهوری اسلامی ایران عنوان کردند.

حجت الاسلام سلطانزاده در ادامه به اهم مناسبت های هفته آتی در ماه صفر اشاره کرد و گفت: ماه صفر زمان ورود اهل بیت امام حسین علیه السلام به شام است و شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها در پنجم صفر دیگر واقعه مهم هفته اول ماه صفر است.

حجت الاسلام سلطانزاده در ادامه به فرازهایی از فرمایشات رهبری در اجتماع نخبگان اشاره نمود و گفت: توسری خور غرب و آمریکا در زمینه سیاسی نشویم، آنها بدنبال این مساله هستند که ما از نظر فکری و در ادامه دیگر زمینه ها وابسته به غرب باشیم و این نخبگان مردم هستند که باید حواسشان اجتماع باشد..

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : سخنگوی سازمان پزشکان بدون مرز مطرح کرد دولت میانمار مانع همدستی به مسلمانان

امام جمعه شلمزار افزود: باید بدنبال تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باشیم و با روی آوردن به تولید بومی از دست زدن به مونتاژ خودداری کنیم، صنعت مونتاژ وابستگی می آورد.

حجت الاسلام سلطانزاده در پایان به تعطیلی دو کارخانه مهم شهرستان کیار اشاره کرد و گفت: چرا هیچکس خواستار بازگشایی کارخانه سیرنگ نیست؟ سیرنگ تامین کننده زمینه شغلی صدها کارگر بود که متاسفانه اکنون از کار بیکار شده اند؟ پشت پرده تعطیلی شرکت سیرنگ چیست؟ کارخانه لنت پارس هم به سرنوشت سیرنگ دچار شد، چرا مسئولان اقتدار ندارند و جلو کارفرماها کوتاه می آیند؟

انتهای پیام/۵۸۰ک

این خبر را به اشتراک بگذارید :