جنایاتی که داعش انجام می داد از جنایات شمر و یزید و معاویه بدتر بوده است

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از  خبرنگار سامان ما ، امام جمعه سامان حجت الاسلام علی اصغر عقیلی در خطبه ی اول نماز جمعه ی این هفته فرمودند: فقط سفارش به تقوا کافی نیست و اگر به دنبال تهذیب و تزکیه ی نفس خودم نباشیم تقوی حاصل نخواهد شد.

علی اصغر عقیلی با بیان اینکه صفتی که امروز مورد بحث ماست ، صفت ” گسستن شدن روح به سمت پروردگار عالم” است اذعان داشت :اگر این اجل و عمر برای انسان مشخص و مقدر نبود هر آینه روح متقین به طرف پروردگار پرواز می کرد.

وی با بیان اینکه اگر به هر یک از ما گفته شود که یک هفته ی دیگر بیشتر زنده نیستیم و ما بخواهیم حق و حقوق دیگر و حقوق خدا را ادا کنیم یعنی متقی نیستیم چرا که بسیاری از حقوق را ضایع کرده ایم و الان در پی جبران هستیم اذعان داشت :اگر برای پرواز آماده باشیم یعنی با تقوا هستیم.

امام جمعه سامان ترس از عقاب و شوق به ثواب در همه ی افراد متقی وجود دارد بیان داشت: ولی اجمالا برای رفتن به طرف پروردگار آماده است اگر به ما بگویند که صحبت های هفته ی شما ضبط شده و الان برای ما مهم نباشد که برای همه به اجرا در آید اینجا نشان می دهد که فرد با تقوی است ولی اگر رنگ از چهره باختیم و ترسیدیم نشان دهنده ی این است که تقوی ندارد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : مناقشه فوتبالی ایران و عربستان تمام نشده/ اعزام هواداران به روسیه اولویت ماست

وی با بیان اینکه در تاریخ آمده است شخصی محضر حضرت سلیمان آمد و با التماس و خواهش از او خواست که به باد بگو که مرا به هندوستان ببرد تا از دست ملک موت در امان باشم ، سلیمان چنین کرد. روز بعد که حضرت سلیمان ازرائیل رو دید و از او گله کرد که چرا به بندگان خدا چپ نگاه می کنی؟ ملک موت در پاسخ گفت : من از خدا دستور داشتم که او را در هندوستان قبض روح کنم و او خودش با پای خودش به آنجا امده بود کسی که از مرگ فرار کند با تقوی نیست ، کسی که از پرونده ی خود وحشت دارد با تقوی نیست.

عقیلی در ادامه به ادامه داستان حضرت سلیمان اشاره کردند و فرمودند: حضرت سلیمان با آن قدرت ماورای طبیعتی که داشت در هنگام صدور دستور مرگ از طرف خداوند سریعا ملک موت جان او گرفتند و چند روز بعد معلوم شد که روزها پیش از دنیا رفته است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : لزوم مصرف بهینه آب در شرایط کم‌آبی موجود

امام جمعه ی شهرستان سامان در ابتدای خطبه ی دوم به مناسبت های هفته اشاره کردند.ایشان در اولین مناسبت به پیرزوی بسیجیان بر رژیم منحوس داعش اشاره کردند و فرمودند داعش جنایاتی که انجام می داد از جنایات از شمر و یزید و معاویه و همه ی حرامیان به مراتب بدتر بود ,جنایاتی مثل سوزاندن اعضای یک خانواده از وقایع کربلا خیلی به مراتب شدید تر و وحشتناک تر است و همچنین کندن پوست افراد و سر بریدن افراد از دیگر جنایت های داعش بود.

وی افزود :هدف چنین جنایاتی ترساندن کشورهای منطقه بود تا بتوانند در منطقه حکومت کنند و کسانی که میخواهند تازه مسلمان شوند بترسند و مسلمان نشوند ,دنیا که خبر ندارد که اسلام چنین نیست و داعشی که بر روی پرچم خود” لا الاه الا الله ” نوشته بود خود داشت در منطقه اسلام هراسی ایجاد میکرد.

عقیلی در ادامه به اتحاد بسیجیان و شکست داعش اشاره کرد و فرمود : دنیا متوجه شد که پیامبر اکرم پیامبر رحمت است و خداراشکر گرایش به اسلام در اروپا شروع شده است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : عظمت دفاع مقدس نشانگر پوشالی بودن قدرت‌های استکباری در برابر ایران است

حجت الاسلام عقیلی در ادامه ی خطبه ی دوم به وقف اشاره کردند و فرمودند در بعضی روستاهای شهرستان چند مدرسه وجود دارد در حالی که باز هم واقفین مدرسه ای را در آن جا وقف می کنند و همین مطلب در مورد مساجد منطقه های مختلف شهرستان هم وجود دارد,ما باید در مورد وقف و مواردی که وقف می کنیم مدیریت داشته باشیم. و در بعضی روستاها خانه ی عالم وجود ندارد ,چه اشکالی دارد که ما جایی که نیاز برای عالم روستا یا شهر خانه وقف کنیم ودر مورد وقف باید با اهل فن مشورت کنیم تا در همه ی جهات شهرمان و روستا هایمان پیشرفت داشته باشیم.

وی در پایان خطبه ی دوم به هفته ی بسیج اشاره کرد و عنوان کرد :به فرموده ی مقام معظم رهبری خداوند به امام راحل الهام کرد تا بسیج بیست میلیونی را ایجاد کند که اگر چنین اتفاقی نمی افتاد در حال اماده سوریه و لبنان و … پیروز نمی شدند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :