جاده های مرگ در کمین مردم لردگان/ اختصاص ۲۶ میلیارد ریال اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز گردنه چهارطاق

Share/Save/Bookmark

تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷

جاده های لردگان بار اولی نیست قربانی که می‌گیرند و قطعاً بار آخر هم نیست یادمان باشد روزها به همین سرعت می‌گذرد اما جان انسان‌ها امید زندگی خیلی‌ها هستند و ارزش‌دارند.

مرجع : پایگاه خبری سلام لردگان

جاده های مرگ در کمین مردم لردگان/ اختصاص 26 میلیارد ریال اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز گردنه چهارطاق

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از سلام لردگان، سؤالی که مسئولان استانی و شهرستانی باید به آن پاسخ دهند این است که یکی دو ماه دیگر به پایان سال باقی نمانده و اکنون فصل بارش فرا رسیده چه تدبیری برای جاده ها انجام داده اند؟

جاده  های لردگان به بی‌رحم‌ترین جاده های استان چهارمحال و بختیاری شهرت یافته است، مرگ و مجروح و داغدار شدن خانواده ها ممکن است شما را مجاب کند تا اقدامی عاجلانه برای جلوگیری از این حوادث تلخ انجام دهید.

شهرستان لردگان باتوجه به چسبیدن جاذبه های گردشگری فراوان و همچنین موقعیت استراتژیک که به عنوان پل ارتباطی بنادر جنوب به مرکز کشور و یکی از پرترددترین محورهای کشور در فصول مختلف سال مطرح است نیاز به چسبیدن جاده‌های مناسب است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : ساخت ۳۰۰ مدرسه خیری در چهارمحال و بختیاری

یادمان نرفته که چند روز پیش در حادثه رانندگی در گردنه چهارطاق لردگان که به علت استاندارد نبودن این جاده رخ داد، متاسفانه خودروی سواری پیکان به ته دره سقوط کرد و چهار نفر از هم استانی هایمان را از دست دادیم.

 گردنه چهارطاق بخش منج به عنوان جاده ارتباطی ۲۸ روستا با جمعیتی بالای ۱۰ هزار نفر به شهر لردگان قرار دارد.
 

 
 
قاسم دانشیار، بخشدار بخش منج در خصوص اعتبارات جاده دسترسی به روستاهای این بخش گفت: در سفر گودرز امیری معاون استاندار سابق در آبان ماه امسال نزدیک یک میلیارد تومان جهت تعریض گردنه چهارطاق پیش بینی شد و مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای جاده روستای سرقلعه به طرف بارز و نزدیک ۱۰۰ میلیون تومان برای جاده روستای عشایری بادامستان در نظر گرفته شد که در حال پیگیری اعتبارات فوق از طریق استانداری هستیم.  

اختصاص ۲۶ میلیارد ریال اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز گردنه چهارطاق

دکتر خالدی نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سلام لردگان گفت: برای اصلاح و رفع نقاط حادثه خیز جاده چهارطاق در مسیر شهرستان لردگان ۲ میلیارد تومان از ردیف راه های روستایی و ۶۰۰ میلیون تومان از ردیف توازن استان اختصاص یافت.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در نشست امروز مجلس مطرح شد تذکر نماینده ابهر به رئیس‌جمهور درباره عدم توجه به اعتراض مالباختگان مؤسسات مالی

خالدی با اشاره به جان باختن اعضای یک خانواده بر اثر سقوط خودرو به دره در هفته گذشته در این محور ارتباطی، افزود: مقرر شد گردنه جاده چهارطاق لردگان به صورت نیم گالری اجرا شود و هدایت کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هم برای امنیت بیشتر جاده، خاکریزی و نصب گاردریل را در دستور کار خود قرار دهد.

گردنه چهارطاق از مناطق سخت گذر بخش منج شهرستان لردگان در محور ارتباطی چهارمحال و بختیاری به خوزستان قرار دارد.

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۶۳۰ ل

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :