تجلیل و قدردانی از خیرین و نیکوکاران شهرستان بن

به گزارش شمس آباد نیوز ابراهیم بهداروند رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان بن در حاشیه مراسم  تجلیل و قدردانی از خیرین و نیکوکاران شهرستان بن به خبرنگار زنگ خبر گفت : خیرین در شهرستان بن و خارج از شهرستان امسال چیزی در حدود ۵ میلیارد ریال(۵۰۰میلیون تومان) سودمند های  نقدی و غیر نقدی در ۱۰ ماه نخست سال به نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان بن سودمند کرده اند.


بهداروند گفت: سرفصل های مختلفی از خدمات در کمیته امداد قابل ارائه بوده وهست و هم اکنون این خدمات در سطح زیادی از سطح شهرستان بن اجرایی می شود.

وی ضمن اشاره به بعضی از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت:در سطح شهرستان بن ۱۲۰۰ خانواده تحت پوشش داریم که خدمات کامل کمیته امداد را دریافت می کنند و ۱۰۰خانواده جزءسایر اقشار هستند و فقط مستمری کمیته امداد را دریافت می کنند.

وی ضمن بیان اینکه ۹۲ یتیم از فرزندان عزیزما تحت پوشش کمیته امداد هستند گفت:در طرح محسنین در شهرستان بن حدود ۱۶۹ نفر از فرزندان هستند که دارای سرپرست خانواده هستند و خیرین بیشتر راغب به سودمند ایتام هستند در حالی که از همین ۱۶۹ نفر۳۸ نفر آن ها فاقد حامی هستند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : کاش به جای پرچم مرا ۱۰ بار آتش می‌زدند/برای سرافرازی این پرچم در هر قله‌ای ده شهید داده‌ایم

بهداروند ادامه داد : در سطح شهرستان بن ۷۳۹ شخص حقیقی  و ۵ شخصیت حقوقی جزءحامیان ایتام هستند و خوشبختانه سرانه ی دریافتی ایتام ما در حد نرم کشوری است و درحدود ۴۳۰هزار تومان به میزان میانگین در ماه دریافت می کنند و در طرح محسنین بطور میانگین دریافتی آن ها بسیار کم و در حدود ۲۱۰۰۰تومان در ماه است.

بهداروند ضمن اشاره به سودمند های کمیته امداد امام خمینی(ره) برای تعمیر و ساخت منزل گفت:خوشبختانه در رابطه با سودمند برای ساخت مسکن و خرید مسکن مددجوها ۷مورد اقدام شده آن هم با استفاده از اعتبارات دولتی و سودمند های خیرین و در حدود ۶۰ مورد تعمیرو بازسازی مسکن را داشتیم.

وی گفت: ۸۵مورد سودمند به امر ازدواج بالغ بر۱۵۰ میلیون تومان ،وام کارگشایی که به نیازمندان امسال ۲۲۸ وام کارگشایی بدون بهره بالغ بر ۴۳۰میلیون تومان، سودمند موردی در حدود ۶۹۲ نفر در حدود ۵۰میلیون تومان ،سودمند شهریه دانشجویی ۸نفر۳٫۵میلیون تومان ، سودمند به دانش آموزان ۸٫۵ میلیون تومان ، پرداخت فرانشیز بیماران و تجهیزات مورد نیاز آن ها چیزی در۴۸ حدود میلیون تومان و ارتقاءشاخص های بهداشتی در حدود ۱۱میلیون تومان به افراد تحت پوشش کمیته امداد معاونت شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : "حمید صفت" جزئیات حادثه را فاش کرد

وی بیان داشت: پرداخت حق بیمه ی اجتماعی یکی از سودمند های مهم در این نهاد است که در حدود ۱۶۹نفر بیمه ی تامین اجتماعی ، ۲۴۸ نفر بیمه ی روستاییان وعشایر و ۱۲مورد سرپرستان شناسه دار و یارانه ای که اگر اجتماع این موارد را در نظر بگیریم چیزی در حدود ۴۰درصد سرپرستان مددجویان ما به نحوی تحت پوشش بیمه هستند.

بهداروند  با بیان برنامه های فرهنگی مذهبی کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان بن گفت : اردوهای آموزشی در حدود ۵۶نفر هزینه ۵میلیون تومان ،اردوهای زیارتی که شامل عتبات عالیات بود  ۲۲۵نفر استفاده کرده اند مبلغ ۱۰میلیون تومان و مابقی هزینه این سفرها با سودمند خیرین بوده و طرح آموزش خانواده که ۱۰۰نفر بوده که ۲۲میلیون تومان هزینه شده است .

وی گفت: امسال طرح سودمند به رفع سوءتغذیه کودکان را در برنامه داشتیم که با رایزنی های انجام شده با استان در حدود ۸۶نفر سهمیه امسال دریافت کردیم که ماهانه ۸۰هزار تومان به کارت تغذیه  این افراد واریز می شود .

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : فرمان آتش به اختیار یعنی اجازه ندهیم مسائل فرهنگی کشور روی زمین بماند/در تجاوز موشکی ایران به داعش اقتدار کشور نفس آمریکا و اسرائیل را بند آورد

در پایان این مراسم ازخیرین و نیکوکاران شهرستان بن تجلیل و قدردانی به عمل آمد:

انتهای پیام/۵۲۰ز

این خبر را به اشتراک بگذارید :