به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از کلار، طی چند سال اخیر کمتر کسی از اهالی چهارمحال و بختیاری است که قصه پر غصه بحران خشکسالی و بی آبی استان را از نزدیک لمس نکرده و یا اگر خود در این منطقه ساکن نیست اخبار آن را پیگیر نباشد.

توقف پروژه های آبی سبزکوه و بن_بروجن، پافشاری استان همجوار برای اجرایی شدن تونل گلاب و کمبود بارندگی در استان از جمله مسائلی است که هر روز خبرهای جدید و تأسف برانگیزی از منابع مختلف در مورد آن به گوش می رسد.

این روزها بحران کم آبی تا جایی بالا گرفته که فریاد هم استانی های ساکن پایتخت را هم بلند کرده و سبب شد جمعی از هم استانی ها طی نشستی با موضوع “بررسی وضعیت بحران آب استان” دور هم اجتماع شوند.

در این نشست که با حضور جمعی از نمایندگان ادوار، مدیران اسبق، اساتید و دانشجویان استان در مسجد درحال احداث قمربنی‌هاشم (ع) برگزار شد حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری رئیس کمیته صیانت از آب استان ضمن ارائه گزارش مفصلی از آخرین وضعیت آب استان و اقدامات انجام شده و موانع و مشکلات پیش رو بر نگه داشتن وحدت آحاد مردم استان تاکید کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شناخت و کمک به پرورش استعدادهای فرهنگی هنری دانشجویان

حجت الاسلام جعفری ضمن بیان این که کمیته صیانت از آب استان کار سیاسی نکرده و دنبال اختلاف هم نبوده است، گفت: باید با همدستی رسانه ها اثبات کنیم قانون در چند مورد زیر پا گذاشته شده است.

اطلاع رسانی نا درست در استان های همجوار/مدیریت زاینده رود قبل از انقلاب تا کنون بر عهده اصفهان بوده است

جعفری با اشاره به حیاتی بودن انتقال آب از شهرستان بن به بروجن، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم در کشوری که قانون وجود دارد نباید کار غیرقانونی نظیر تونل گلاب و توقف پروژه بن-بروجن انجام شود.

وی افزود: رسانه‌ها در استان‌های هم‌جوار با اطلاع‌رسانی نا درست به مردم مدعی هستند آب زاینده‌رود را چهارمحال و بختیاری بسته است درحالی که از قبل از انقلاب تاکنون مدیریت سد زاینده‌رود بر عهده اصفهان بوده است.

در این نشست تاکید شد: استان چهارمحال وبختیاری و اصفهان سر و تن یک پیکرند، به یکدیگر نیاز دارند و از دیر باز ارتباط مستحکم با هم داشته اند بنابر این منطقی باید عمل کرد و به مسأله آب از نگاه عدالت اجتماعی نگریسته شود؛ تشکلها و نهادهای مردمی در استان فعال شده و این مسأله ملی شود تا توجه بیشتر به آن معطوف گردد.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - وقتی لباس تیم‌ ملی فروخته می‌شود/ تیر بنداز و ۱۶ میلیون هم بده!

ضرورت راه اندازی تصفیه خانه بن-بروجن، لزوم ارتباط مجمع نمایندگان استان با وزارتخانه های مرتبط، نقشه راه و همدستی بردن از دولت برای رسیدن به توافق منطقی، اطلاع رسانی پیگیری ها و اقدامات کمیته صیانت از آب استان بطور مستدل و منظم به مردم، پیگیری سد کره بس در قالب مشارکت مردمی و مدیریت مصرف آب در زمان خشکسالی و کم آبی بوسیله مردم، نامه نگاری از طریق مسئولین استان به مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی، استفاده از سلائق و نظرات مختلف مردم استان بخصوص حقوقدانان خبره در کمیته صیانت از آب استان از مهمترین محورهای سخنان اعضاء در این نشست بود.

در پایان این نشست در راستای فعالیت کمیته صیانت از آب استان دو کارگروه در تهران شامل کارگروه “حقوقی” با محوریت پیگیری مسائل حقوقی جریانات آبی استان و کارگروه “رسانه” با هدف اطلاع رسانی صحیح و به موقع به مردم و شفاف سازی به منظور جلوگیری از شایعه پراکنی تشکیل و از تمام هم استانی ها بخصوص متخصصینی که می توانند در این دو حوزه در پیشبرد اهداف کمیته همدستی نمایند دعوت به همکاری شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ۳ واحد آموزشی تحصیلی در شهرستان سامان ساخته می شود

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۴۰ک

این خبر را به اشتراک بگذارید :