این دهه شصتی های دردسرآفرین

یادداشت روزجهانبین به نقل از  کیار بیدار:
در حالی معاون اول رئیس جمهور کشور در مورد تعداد متولدان دهه شصت سخن گفت که گویی این افراد جزئی از این کشور نیستند و حضورشان در کشور از سر اکراه و اجبار است و گویا همه ی مشکلاتی که در حال اکنون در کشورمان وجود دارد ناشی از تعداد زیاد متولدان دهه شصت است.

آقای جهانگیری در سخنان خود به نکات خیلی زیبایی اشاره کرد اما ایکاش مسببان این مسائل را هم معرفی می کرد تا یکطرفه قاضی نرفته باشد.
دهه شصتی ها در دبستان مشکل داشتند و روزنامه ها می نوشتند مدارس ۴شیفته داریم. در سال هایی که به تازگی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسیده بود و بسیاری از زیرساخت ها از جمله مدارس آماده نبود و کشور در گیر جنگ تحمیلی شده بود و بسیاری از جوانان کشور برای دفاع از کشور به میدان های جنگ حق علیه باطل می شتافتند رهبر فقید انقلاب با تیزبینی و آینده نگزی خانواده ها را تشویق به فرزندآوری کرد و جمعیت متولدان دهه شصت بالا رفت.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طی پیامی نماینده آشوریان در مجلس سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت

بی شک هدایت جمعیت متولد شده از همان ابتدا نیاز به برنامه ریزی مدون داشت و لازم بود برای استفاده از توان انبوه جمعیتی که بزودی به عنوان جوانان کشور وارد عرصه کار و فعالیت می شوند زیرساخت های بسیاری را فراهم کرد، این جمعیت کلان نیاز به آموزش، اشتغال، مسکن و بسیاری از آیتم های دیگر داشت که لازم بود از همان ابتدا برای تحقق آن به فکر می افتادید نه اینکه اکنون کم کاری و ناکارآمدیتان را به تعداد بالای قشر جوانی که کم کم در خال ورود به دوران میانسالی اش است نسبت دهید.

آقای جهانگیری خدا را شکر که خودت از جمله کسانی هستی که از اوان انقلاب تا کنون در مناسب دولتی بوده ای و و حداقل در دوران هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی و دو دولت حسن روحانی مسئولیت داشته ای و اکنون نمی توانی کم کاری ها را به دیگران نسبت دهی.

آقای دکتر؛ نیروی انسانی سرمایه است نه تهدید، دهه شصتی ها اگر خوب مدیریت شده بودند الان یکی از بازوهای توانمد کشور بودند نه اینکه بخواهید با نسبت دادن بی مسئولیتی هایتان آناها را به عنوان تهدید کشور قلمداد کنید.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : درس‌هایی که از علی دایی می‌گیریم/ از تامین جهیزیه تا آزاد کردن زندانیان مهریه

آقای معاون اول رئیس جمهور هنوز جمعیت ایران به ۱۰۰میلیون نفر نرسیده است در حالی که بسیاری از منابع جهان از جمله نفت، گاز، دریا، امکان استفاده از ظرفیت حجمل و نقل و …. در این کشور وجود دارد و رهبر فرزانه انقلاب هم ظرفیت جمعیتی کشور را ۱۵۰میلیون نفر اعلام کرده اند و شما سخن از تهدید تعداد بالای جوانان کشور می گوئید؟

آقای جهانگیری اگر شما از تعداد بالای جوانان کشورتان سخن می گوئید و آنها را عامل اصلی مشکلات و معضلات کشور ایران معرفی می کنید در کشوری مانند چین که ۱.۴میلیارد نفر از جمعیت ۷میلیاردی کره زمین را در خود جای داده است نیروی انسلانی به عنوان سرمایه ای عظیم شناخته می شود و به این دیدگاه است که چین در حال قبضه کردن بازارهای اقتصاد جهانی است.

شاید لازم باشد مسئولانی که قرار است برای مردم کشور برنامه ریزی کنند دیدگاه خود نسبت به مردم را تغییر دهند یا اینکه اگر ننمی توانند تکلیف این کمردم مظلوم را مشخص نمایند نه اینکه با انداختن مسئولیت کم کاری های خود بر گردن نیروی کار کشور از زیر بار پرسش ها شانه خالی کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : گام تازه عربستان برای خروج از اقتصاد نفتی

مهدی بهزادی تشنیزی

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :