ایجاد زیر ساخت های گردشگری در جهت روان سازی ترافیک در ایام گردشگر پذیر شهرستان سامان

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما، سعید صالحی در نشست تسهیلات خدمات سفر نورزو ۹۷ شهرستان سامان با بیان اینکه در راستای ساماندهی و ارتقاء خدمات به مسافرین و مدیریت یک پارچه در این شهرستان ۱۰ کمیته تشکیل شده است ، اظهار د اشت: این کمیته ها شامل کمیته حمل و نقل و ترافیک، کمیته امداد و نجات، کمیته هماهنگی امور شهرداری و دهیاری, کمیته برنامه ریزی و آمار, کمیته بهداشت و سلامت و محیط زیست, کمیته اسکان و رفاه , کمیته نظارت و بازار, کمیته ارزیابی و رسیدگی به شکایت , کمیته اطلاع رسانی و امور فرهنگی و فضای مجازی است.

صالحی با اشاره بر اینکه زیباسازی ورودی شهرها و روستاها، کشیک اصناف مختلف، حضور نیروی انتظامی، رفع مشکلات مناظق گردشگری به منظور خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی در دستور کار ستاد قرار گیرد.

و با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرستان سامان نبود زیر ساخت های گردشگری به خصوص زیر ساخت گردشگری جاده ای است که از وردی شهر تا شوراب صغیر و جاده جایگزین ایلبگی به شوراب درحال اجرا هستند و امید است تا پایان سال به صورت بهینه آماده استفاده گردشگران شهرستان سامان باشند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - آذری: مدیران کارخانه خواستند تیم گردن‌کلفتی ببندم؛ با قدرت به کارم ادامه می‌دهم/ مذاکره‌ای با قلعه‌نویی نداشته‌ام

صالحی با اشاره بر اینکه در حوزه بخش زاینده رود نیز اعتبار برای بهسازی و تعریض جاده در نظر گرفته شده که این مسیر نیز در حال بازسازی است، بیان داشت: باید با توجه به اینکه بیشترین اعتبارات در حوزه جاده ای است مسیر ورودی شهر، کمربندی ، تعریض جاده پل زمانخان و … در سطح شهرستان بوسیله هدایت راه و شهر ساری پیگیر و در اسرع وقت این تعداد پروژه برای رفاه حال گردشگران به بهره برداری برسد .

وی بیان د اشت: با ایجاد زیر ساخت جاده ای شاهد روان شدن ترافیک در سطح شهرستان باشیم .

صالحی تاکید داشت: باید نظارت های بیشتری در راستای خدمات رسانی به گردشگران در سال ۹۷ در سطح شهرستان صورت گیرد.

۳ بازارچه صنایع دستی و سوغات در استان چهار محال و بختیاری دایر است

معاون صنایع دستی هدایت کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهار محال و بختیاری در این نشست با بیان اینکه مواردی در این شهرستان ها است که باید به آنها رسیدگی شود، بیان داشت: این موارد شامل پاکسازی محور زاینده رود ، نارضایتی گردشگران از مبلغ دریافتی گردشگران به پل تاریخی زمانخان، نظارت بر بازارهای صنایع دستی و سوغات و … است که این موارد بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : تاکید رهبر انقلاب بر کار انقلابی/ شلیک «لباس سبزها» به قلب داعش!

مهرداد رئیسی با اشاره بر اینکه شهرستان سامان یک شهرستان توریست پذیر با پتانسیل های فروان است ، بیان داشت: باید ارائه خدمات در این شهرستان به نحو مطلوب برای گردشگران و مسافران صورت گیرد.

وی با اشاره بر اینکه در شهرستان سامان ظرفیت ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی و سوغات وجود دارد ، بیان داشت: در حال موجود در سطح استان سه بازارچه صنایع دستی و سوغات وجود دارد و ایجاد بازرچه های دائمی اشتغال پایدار و در امدزایی را برای مردم شهرستان ها به همراه دارد و در راستای توسعه گردشگری و صنایع دستی باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.

رئیسی با بیان اینکه باید نظارت بر اسکان مسافرین و گردشگران صورت گیرد ، اذعان داشت: باید خانه های مسافر بدون مجوز شناسایی شوند تا مشکلاتی برای مسافرین و گردشگران پیش نیاید.

وی افزود: در سال گذشته بیش از یک میلون و ۶۰۰ هزار نفر به این شهرستان سفر کردند.

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :